Jste zde


Léčitelka AVASA, Praha
PatrikB

Kontakt na léčitelku:

Web: www.avasa.cz

 

Telefon: +420 734 384 673

E-mail: info@avasa.cz

Léčitelka AVASA, Praha

Křižíkova 308/19

18600

Praha, Karlín

Provozní hodiny:

Pondělí: 09:00 - 12:00 13:00 - 19:00

Úterý: 09:00 - 12:00 13:00 - 19:00

Středa: 09:00 - 12:00 13:00 - 19:00

Čtvrtek: 09:00 - 12:00 13:00 - 19:00

Pátek: 09:00 - 12:00 13:00 - 19:00

Sobota: Zavřeno

Neděle: Zavřeno

Služby léčitelky AVASA:

Zaměřujeme se diagnostiku a detoxikaci organismu. Nabízíme celostní ájurvédskou terapii, tradiční čínskou medicínu, psychoterapii, regenerační masáže a další. Poskytujeme také výživové poradenství. Dále provádíme vyšetření a řízenou vnitřní očistu na přístroji Salvia nebo na plazmovém generátoru.

Homeopatie je léčebná metoda - umění, mající v erbu schopnost pomoci člověku objevit prožitek nádhery života a  jejímž cílem je podpora a navrácení zdraví pacienta (nejvyšším ideálem této léčby je rychlé, nenásilné a trvalé obnovení zdraví pacienta (§2, Organon)...,krásně se to poslouchá a přál bych si aby to byla vždy pravda, nicméně z mé dosavadní zkušenosti je v praxi  pojetí zdraví velice individuální a navíc se dosti liší od definic světových zdravotnických institucí. Například z  pohledu některých rodičů na vlastní děti může znít definice zdraví tak, že zdravé dítě nezlobí a pro jiného rodiče je zlobivé dítě zdravé dítě...pro někoho jiného může definici zdraví naplňovat fakt, že může opět konzumovat sekanou a jiné uzeniny i alkohol, když jeho slinivka již jeho samotného nezlobí a proto je štastný...čili co a jak vlastně léčit ? Zjednodušené pohledy na zdraví dlouho neobstojí a tak definice přibývají a díky lidskému poznání světa je i definice zdraví nakonec téměř všezahrnující..."a v jedné krátké větě podobně jako v Einsteinově větě E=mc2 nebo ve Smaragdové desce, kde je zapsáno - Co je nahoře je podobné tomu , co je dole... je homeopatická definice zdraví ukryta do zdánlivě nic neříkající věty...Podobné léčí podobné"...

Homeopatie je způsob léčby , při kterém je využíván léčebný princip : „Podobné léčí podobné“. Tato metoda léčby - Homeopatie - je v Evropě používána již přes 200 let - kdo chc,e může začít studium homeopatie knihou  Homeopatický příběh lásky - a přečíst si, jaký že léčebný efekt "principu podobnosti" znali a používali prý již  lékaři v Egyptě..  Peter Chappell poukazuje ve své knize Druhé similimum na to , že znalost tohoto léčebného principu ja pravěká a vrozená všem organismům a efektivní  při využívání léčebného účinku v podstatě čehokoliv z oblasti  "jevů" kolem i v nás...tance, hudby, rytmů, rituálů, cyklů... Co konkrétně však léčba podobného podobným v homeopatické praxi znamená ? ... Například  - máme-li u pacienta horkost ve tváři, její barva je červená až rudá a je zde také přítomna horečka a podáme-li homeopatický lék mající ve svém symptomatickém obrazu tyto zmíněné symptomy, pak můžeme očekávat zmírnění vyléčení, odstranění těchto symptomů,...navrácení zdraví !" ...Jak prosté ...!" řekl by Sherlock Holmes svému příteli Dr. Watsonovi...nicméně i tento románový velikán docházel ke svým závěrům pečlivým pozorováním...

Homeopat  před doporučením homeopatického léku vychází ze znalosti symptomů pacienta, týkajících se jeho fyzického těla, psychické stránky, sociální situace,  vlivů dědičnosti, vlivů Přírody, Kosmu i Víry , onemocnění v současnosti i minulosti. To vše získává rozhovorem, pozorováním a symptomy následně repertorizuje    . Při vyhodnocení vychází z homeopatické materie mediky, homeopatického repertoria, různých přístupů v homeopatické metodě, vlastní zkušenosti. 

Při samotné léčbě pacienta (tj. doporučení konkrétního homeopatického léku, stupeň jeho ředění , způsob užívání - četnost, opakování , změny lékuu, atd...) homeopat vychází nejen ze svých homeopatických závěrů , ale také z lékařských zpráv i doporučení léčby, užívaných léků, psychologických závěrů vyšetření (například u dětí s dyslexií, dysgrafií apod.), psychiatrických diagnoz, atd...a dle míry patologie, úměrně věku i vitalitě pacienta navrhuje léčbu.

Homeopatie svými výsledky i oblibou nestojí na konci řady z pohledu léčby v současném moderním světě. Je rovnoceným kolegou jiným metodám participujících na definici zdraví z pohledu cíle zdraví´pacienta, kde cílem může být cesta naplněného štastného života namísto obsesivně nutkave potřeby nekonečna...

V zahraničí jsou léčivé účinky homeopatických léků daleko více známy. Léččba je velmi  šetrná a úspěšná v případě pochopení vyvoje a stavu patologie nemoci. Homeopatie je bez vedlejších příznaků, je efektivní, neuvěřitelně rychlá ve zlepšení a někdy pomalejší vžádoucích  výsledcích léčby úměrně předchozímu období trvání onemocnění , ale je zcela jistě dlouhodobě zdraví navracející a  jako metoda i léčba je ve výsledku  holistická. Vedlejší účinky ze správně podaných  homeopatik v homeopatické léčbě  neexistují , jsou pouze homeopatická zhoršení vycházející z principu, kdy  podobné léčí podobné, kdy dochází ke zvýraznění symptomů, tzv. zhoršení , které odezní pomineli účinek samotného podaného homeopatického léku, jehož sílu neboli ředění a stupeň dynamizace doporučuje homeopat.

Léčebný princip podobnosti působící prostřednitvím  podaného homeopatického léku probouzí, aktivuje, regeneruje u organismu vlastní úzdravné mechanismy, které jsou  nemocí narušeny, zastaveny, oslabeny..

Homeopatické léky jsou vyrobeny z rostlin, živočichů, prvků,  nemocí(tzv.nosody), léků, které používá alopatická medicína (antibiotika) apod. Tyto homeopatické léky se připravují ve zředěné   a potencované formě. Lze je zakoupit v lékárnách, v podobě malých cukrových kuliček, které mají úlohu jakéhosi nosiče samotného homeopatického léku a nebo je možné si je dále upravit k individuálnímu použití. Pro zájemce o hlubší pochopení výrobyb a samotného účinku homeopatických léků odkazuji na sekci odkazy. Jsou zde uvedeny i stránsky lékáren , kde lze shlednout videa apod.

Kde je homeopatie užitečná ?

Myslím si, že pokud je podaný homeopatický lék v řešení případu neúčinný, lze předpokládat, že chyba je na straně homeopata a ne samotné metody. Lék například není přesný v podobnosti, nebo je podaný předčasně, je moc slabý  nebo příliš silný, ředěný ve svém účinku...nicméně homeopatie je užitečná v období zrození, života i umírání...

V podstatě kromě zkažených zubů , kdy doporučuji vždy návštevu dentisty (ale tendenci ke kazivosti zubů lze homeopaticky léčit jak u dětí tak i u dospělých, a dále i patradentozu, bolestivé dásně s nimi spojené , předčasné vypadávání zubů, což někteří zubaři často řeší zbytečným vytrháváním a implantáty, opakované záněty, tzv váčky) a zlomených kostí , kdy je namístě chirurg ortoped (fázi hojení však už homeopaticky podpořit lze!), ....lze očekávat homeoptickou léčbou příznivé výsledky i v kombinaci s jinými léčebnými přístupy, metodami.

Doporučuji také reference na stránkách  a doplňuji namátkou letem světem úspěšnost v léčběchronických onemocnění – fyzických, jako jsou např. trávicí obtíže, alergie, chronické angíny, kloubní onemocnění, autoimunitní choroby , Lymská borelioza,     ekzémy, psoriáza  záněty uší, záněty močového měchýře a močových cest, chronické rýmy, diabetes, a jiná kožní onemocnění, opary, infekční onemocnění, obezita, potíže se slinivkou, zácpy, sexuální problémy, ženská a mužská pohlavní onemocnění, karpální syndrom, roztroušená skleroza,  anální ,,fissury atd.

Dále je homeopatie vhodná k léčbě akutních stavů, psychických onemocnění - deprese, smutky, úzkosti, neurózy, fobie, poruchy soustředění, paniky, dyslexie, dysgrafie, autismus, poruchy paměti, únavový syndrom, syndrom vyhoření, únava, tiky, a podobné. Homeopatie je také účinná jako prevence podporující obranné a regenerační mechanismy organismu...

Pro koho je homeopatie vhodná?

Samotná homeopatická léčba je účinná pro všechny věkové skupiny. Od útlého dětského věku, děti, adolescenti, teenageři, dospělí, pokročilý a důchodový věk, stáří. A dále i v léčbě zvířat, rostlin.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie napomáhá člověku i jakékoli jiné živé bytosti k uzdravení vlastními silami, regeneraci a také v samotném zkvalitnění života. Přináší člověku pocity dobrodružného nalézání a poznávání sebe sama, zkvalitňuje schopnosti činit zdravá rozhodnutí, jak  z pohledu jednotlivce i celku – společnosti. Umožňuje každé bytosti být přítomnou na její individuální cestě životem a být v dobrém kontaktu sám se sebou a být vnímavým i ke svému okolí, lidem, životnímu prostředí, ve kterém žije. Homeopatie je terapií povzbuzující k vnímání plnosti života, jak po fyzické, tak i psychické a duchovní stránce. Homeopatická léčba přistupuje k člověku jako k celku a vnímá jej i jako nevydělitelnou součást většího celku, společnosti, životního prostředí.

Homeopatie a klasická medicína - jde to dohromady?

Homeopatie je i přínosná jako metoda doplňující jiné léčby, a to například klasickou medicínu, kdy může snižovat negativní účinky léků, například antibiotik, očkování, pooperační péče.. Nebo různé formy psychoterapie, kde napomáhá člověku v jeho sebepoznávání, otevírání a řešení jeho životních témat. Pro homeopatické předepsání léku není důležitý samotný název nemoci, ale souhrn všech symptomů - psychických, emocionálních, fyzických, se kterými klient přichází !

Jak vstoupit do homeopatické léčby?

Pokud byste se chtěli dozvědět o homeopatii více, můžete se obrátit přímo na mě. Jsem absolventem České školy klasické homeopatie, založené Mgr. Pavlem Opelkou. Studium jsem zakončil zkouškou, požadovanou Evropskou radou pro klasickou homeopatii.

Poskytuji poradenství v oblasti homeopatické léčby, konzultace i vedení případu. Osobní setkání je možné u mě v ordinaci, nebo je možná návštěva u klienta doma. Poskytuji též telefonické konzultace, konzultace emailem, online skype konzultace a následné konzultace dle idividuální situace klienta. Konzultace jsou vedeny z pohledu České klasické homeopatie, Klasické konstituční homeopatie a Boironské homeopatie.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

PatrikB

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více