Jste zde


Léčitel Bohuslav Kuchta, Polička
PatrikB

Kontakt na léčitele:

Web: www.homeopol.estranky.cz

 

Telefon: +420 776 852 788

E-mail: homeopol@seznam.cz

Léčitel Bohuslav Kuchta, Polička

Eimova 366

57201

Polička, Horní Předměstí

Provozní hodiny:

Dle dohody

Služby léčitele Bohuslava Kuchty:

Poskytuji homeopatické poradenství a regresní terapie.

Jak působí homeopatie na nemocného člověka

Homeopatie je psychosomatická metoda léčení. To znamená, že příčiny nemocí hledá v psychické oblasti. Homeopatické léky jsou proto vyrobeny takovým způsobem, aby zapůsobily na lidskou psychiku.

Podobně jako jiné alternativní metody také homeopatie předpokládá a praxe to potvrzuje, že nemoc má svůj počátek v lidské mysli. Lidově řečeno, každá nemoc vznikne nejprve v hlavě.

Často je příčinou onemocnění naší psychiky (čímž se obvykle nemyslí přímo duševní choroba) nezpracovaná nebo nesprávně vyhodnocená událost z minulosti. Takové psychické trauma může zůstat uloženo v našem podvědomí i léta a trvale na nás negativně působit.

Pokud nastane somatizace a problém se projeví i na fyzické úrovni, dostáváme tímto způsobem varovný signál, že něco není v pořádku. Taková varování jsou zprvu jen mírná, ale po čase mohou přerůst ve vážné potíže. Nevyřešený problém si tímto způsobem říká opakovaně o řešení.

Homeopatie účinkuje tak, že dodá prostřednictvím vibrace homeopatického preparátu psychice potřebnou informaci, která jí chybí. Důležité přitom je, aby vibrace léku a nemocného orgánu nebo celého organismu – podle toho kam lékem zamíříme – byla co nejpodobnější. Pokud je tato podmínka splněna, dojde k rezonanci obou vibrací a ta vyvolá ozdravnou reakci.

Tato reakce je u každého pacienta zcela individuální a těžko předvídatelná. Homeopatie totiž nic  nedodává – pouze nabídne informaci, která pokud je přijata, spustí určitý proces. Tento proces si už potom organismus podle svých možností řídí sám. U pacientů, kde je vitální síla velká (např. u dětí) si může tělo dovolit silnou reakci. Naopak u starších nebo oslabených lidí je obvykle daleko mírnější. Někdy proběhne reakce, aniž by si ji člověk uvědomil.

Následně po uvolnění psychiky od problému se změna projeví i na fyzické úrovni a příznaky, které klienta trápily, po určitém čase zmizí.

Toto je velmi zjednodušený popis celého složitého procesu. Ve skutečnosti je mnoho dalších okolností, které musí kvalifikovaný homeopat vyhodnotit. 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

PatrikB

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více