Jste zde


Jak se dožít 140 let XVII.
Stanislav Brázda

Sekty a psychická manipulace

 

Alternativními způsoby léčby lze pomoci i tomu, kdo byl psychicky zmanipulován, například oběti sekt.


Úvodem mé zkušenosti z praxe. Většina lidí, kteří se nechali zmanipulovat byla nadprůměrně přecitlivělých a psychicky slabých, neschopných samostatného života. Tito lidé buď berou drogy, alkohol, nebo se nechají "VÉST SEKTOU". Bylo nutné najít příčinu, která je většinou v dětství. Výjimečně to byly případy, kdy se někdo pustil do podnikání a díky tomu, že neměl obchodní talent zkrachoval a přišel o vše, uvažoval o sebevraždě (což je rovněž - porušený pud sebezáchovy- určitý druh duševní poruchy). V každém případě jsou to lidé, kteří si neváží sami sebe, jinak by sebou nenechali manipulovat. Sekta vytvoří závislost, stejně jako např., mnoho matek na svých dětech. Závislosti je možné se zbavovat Aktem v závěru knihy. Problém je ten, že se můžeme zbavit jenom toho, čeho chceme a musíme chtít, což většina zmanipulovaných nechce. Podle mne mají i duševní poruchu a proto porušen pud sebezáchovy.


Před léčbou je třeba vytipovat slabiny, kterých bylo při "náboru" zneužito. Nejčastěji to bývají problémy v rodině, ve škole, problém v zaměstnání, nemoc a podobně.


Lidé, kteří podlehli psychickému nátlaku, jsou vlastně "naprogramováni" a tento záporný program je nezbytně nutné z jejich podvědomí "vymazat".


Na postiženého se dá působit i bez jeho vědomí ve spánku, v hypnóze, což je bohužel, jako skoro vše, zneužitelné.


Tímto způsobem lze léčit i děti, které se v noci pomočují, koušou si nehty apod. (v tomto případě jde většinou o psychickou poruchu).Léčba psychických poruch a drogové závislosti


Nejdříve je nutné zjistit příčinu. U léčení psychických poruch (ale i alkoholismu, závislosti na drogách, kouření) v hypnóze, v hladině alfa, si musíme stále uvědomovat, že jde o psychickou manipulaci a existuje reálná možnost jejího zneužití.


Pokud se podaří člověka vyléčit tím, že se mu dá jiná identita, je nezbytné mu potom vrátit jeho nezávislost a individualitu, což plně závisí na odpovědném přístupu "léčitele". Například při hypnóze se lidé dostávají do stavu, kdy je jejich vědomí obráceno dovnitř, kdy vidí a cítí vnitřně. Lepší metodou se mi jeví kineziologie, která pracuje s podvědomím jenom v nižší hladině vědomí, kdy "pacient" vědomě spolupracuje.


Rovněž skupinová meditace je způsob, kterým se dostaneme do transu, v němž klesají naše kritické schopnosti. V transu a hypnóze člověk nevnímá okolí, ale o to lépe vnímá sdělované informace.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více