Jste zde


Jak se dožít 140 let XIX.
Stanislav Brázda

ZBAVENÍ SE PROGRAMÚ Z PODVĚDOMÍ

 

Za jednu z možných terapií se považuje terapie pomocí ionizovaného vzduchu.Prodejci ionizátorů tvrdí, že testem osob se potvrdilo, že stoupla výkonnost osob, kteří byli vystaveni působení vzduchu s kladně nabitými ionty. Podle mne má ionizovaný vzduch příznivé účinky na žaludek a činnost žláz, ale nejsem přesvědčen, že by výsledky byly tak výrazné.Co se týká bylin, tak je několik způsobů jejich užití. Při aromaterapii se využívá účinků vdechováním, ale i vtíráním či koupelí. Příprava bylin je také umění a většina bylin snese teplotu vody od 50 do 70°C. Některé byliny dokonce musíme užívat bez tepelné úpravy, to znamená jíst je syrové, při sušené, nebo extrakt získaný lisováním či louhováním.


Aby to nebylo tak jednoduché, tak v užívání bylin hraje roli jin-jakg bylin (bližší informace v kapitole o stravování), proto rady o bylinách obecně považuji za vědu a proto v této oblasti nejde dát na rady jednotlivců, kterým něco "někdy pomohlo".Jsem přesvědčen, že může dojít k předávkování některými bylinami, takže jsou nutné přestávky při dlouhodobém užívání. Jedna farmaceutická společnost začala testovat všechny rostliny, keře, stromy, houby na všechno živé. Vývoj jde rychle ku předu, takže snad se jednou díky vědeckým metodám sjednotí názor na pěstování, přípravu a užívání bylin.


Z bylin na psychiku se doporučuje třezalka a meduňka. Z třezalky se vyrábí potravinové doplňky i léky, i lék na depresi.Podle nejnovějších výzkumů se nedá třezalkou předávkovat a není návyková. Podle mne snese teplotu vody 70°C a doporučuji ji užívat cca 1 hodinu před spaním.


Další možnosti skýtá ozónoterapie, různé masáže, cvičení (např. jóga, ťai chi, aikido, tanec), akupunktura, akupresura, léčení barvami, uměním (arteterapie), hudbou, psychoterapie, hypnoterapie, léčba autosugescí, meditací, atd. Asi zvláštní pro většinu lidí by byla léčba psychodramatem - jejím základem je myšlenka, že svých problémů se můžeme zbavit tak, že je zahrajeme jako v divadle.Tato metoda mne zaujala, když jsem si uvědomil působené jedné mé kamarádky - kinezioložky Mgr. Eva Dvořákové), když jsem zkoušel sám na sobě účinky kineziologie. Ona sama přišla s tím, že zde někdo z Německa ( kineziologie přišla z USA) učí tzv.modelové situace. Až po vyzkoušení této metody jsem si uvědomil, že jde podle mne o převzetí léčebné metody nazvané PSYCHODRAMA, kterou zavedl Freudův ( s.Freud 1856-1939) současník J.L. Moreno (1892-1974), který tuto metodu objevil tak, že si všiml známé herečky, jak reaguje na role v divadle.


Když hrála roli laskavé a hodné ženy, chovala se doma záporně, jako diktátor, když hrála roli zlé ženy, chovala se doma hezky a byla přívětivá a laskavá. Jedna z technik psychodramatu je ta, že může jeden hrát druhého a je schopen se vcítit tak vcítit "do role" druhého, že vyjádří lépe pocity, které má druhý v podvědomí a nechce nebo je nemůže projevit. Hrát roli nám umožňuje zbavit se zábran. Kinezioložka paní Dvořáková předvádí toto divadlo i s více lidmi, kteří mají o tuto terapii zájem a umí "naladit" klienty mezi sebou tak, že "hrají" dokonale toho druhého a tím ten, co děj sleduje si lépe uvědomí své problémy a hlavně podstatu problému.


To je ten základ problému (tvrdím, že ze 70% naše konání ovládá naše podvědomí, jen z 30% svým rozumem ovlivňujeme dění okolo sebe), pro který já tvrdím, že něco jiného říkáme a něco jiného děláme. Vyzkoušel jsem tuto metodu mezi svými známými a kupodivu to fungovalo. Provedl jsem to konkrétně na Silvestra u známých. Všichni jak jinak- chtěli po mně věštit různé problémy a budoucnost. Protože se mi nechtělo, tak jsem svému kamarádovi řekl- vždyť ty to umíš taky tak věšti. Popíši konkrétně postup, který jsem spontálnně zvolil. Postup nemusí být asi přesně dodržen, je nutné najít způsob, jak se buď sám "naladit" na psychiku druhého, nebo jak "naladit" toho druhého na psychiku svou. Řekl jsem mu, ať se zklidní, uvolní.


Uvede se do nižší hladiny vědomí (postup je v kapitole Jak na problémy, nebo kapitole Akt vymazání nevhodného programu z dětství…..) , že teď bude věštit a bude se umět "naladit" na psychiku toho, koho chce.Řekl jsem mu, že je schopen se nyní svým podvědomím "napojit" na jakési universum a všechno bude všechno znát. Po chvíli klidu jsem mu řekl, že může začít věštit a ptal jsem se skupiny známých, kdo chce co vědět.


Na úvod jsem mu řekl, ať mi řekne konkrétní zdravotní problém mojí ženy, o kterém jsem věděl. On začal docela přesně popisovat problém. Potom se ozvala jeho žena a on začal říkat její problém psychický má kořeny v dětství-že byla zavírána do sklepa, když zlobila. Ta jen s úžasem říkala, že to dusila v sobě a nikomu to nikdy neřekla a ani netušila, že tato příhoda i v jejím zralém věku ovlivňuje její psychiku výrazně i nyní. Po půlnočním přípitku jsme se ženou odjeli můj kamarád se tak rozvášnil, že věštil všem ostatním až do rána. Telefonoval mi to druhý den a byl v šoku, jak to bylo možné.


Horší zážitek pro něj byl, když to druhý den chtěl zkusit sám znovu a nešlo mu to. Bylo to tím, že se sám neuměl uvést do nižší hladiny vědomí, což je základním předpokladem všech činností, jako je věštění, vykládání karet, vykládání astrologie, při práci s kyvadlem, atd., Je to jako se vším, je nutné i tuto činnost trénovat a zkoušet. Po této příhodě jsem stejnou příhodu zažil s více kamarády a vždy to "fungovalo" stejně.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více