Jste zde


Jak se dožít 140 let XII.
Stanislav Brázda

Vždy jsem tvrdil, že kdo se těší na důchod proto, aby nic nedělal, ten se těší na smrt. Výzkumy neurobiologie dokazují, že i starý mozek potřebuje stimulaci (tělesnou i duševní) k regeneraci buněk a proto nutné pro zachování duševní svěžesti trvale vyvíjet přiměřeně náročnou činnost až do smrti.Mozek je schopen reagovat v každém věku a zdravý mozek má větší poznávací schopnost a je odolnější vůči některým chorobám, např. Alzheimerovy choroby.

 

Původně se předpokládalo, že mozek začíná degradovat od dvaceti let, ale podle posledních výzkumů tomu tak není a zjistilo se, že u některých činností ve čtyřiceti, v jiných činnostech došlo k významnější degradaci mozku až dokonce v šedesáti u verbálních významů v sedmdesáti letech. Každodenní poznávací schopnosti se překvapivě u většiny lidí udržely do šedesáti let. To, jaké činnosti se degradovaly jako první záleželo na způsobu života jednotlivců a na práci, jakou kdo vykonával.Každý měl výraznější ztrátu aspoň v jedné oblasti až kolem osmdesáti let věku. Někteří neurologové jsou přesvědčeni, že nejlepší boj jak s Alheimerovou chorobou, tak stárnutím bude pomoci neuronu , aby si mozek pomohl sám.Neurony potřebují správný poměr chemických látek, aby mohly komunikovat s jinými neurony.Některé chemické látky neurony produkují samy, jiné přicházejí z organismu a některé ze stravy. Sladění těchto chemických látek se stává stárnutím pro mozek čím dál tím těžší.


Je vypozorováno, že pro úspěšné dlouhověké lidi je životním stylem novost, časté změny, zájem o všechno dění, zájem o studium, pohyb, pružný přístup k životu (nic pro ně není nemožné), atd.


Studiem života úspěšných dlouhověkých se zjistilo, že jejich úspěšnost souvisí se čtyřmi základními aspekty:


Pro mozek je dobrá intelektuální stimulace, proto vzdělaní lidé, kteří se učí celý život , stárnou obecně dobře a pomaleji.Většina tvrdí, že mají "široký záběr" s poznáváním stále nového a proměnného.


Dostatečné tělesné cvičení zajišťuje dostatečné zásobování mozku krví.
Lidé, kteří si udržují obecně zdraví, udržují dobrou funkci plic, předcházejí kardiovaskulárním chorobám většinou stárnou dobře a pomaleji.
Sebeovládání a schopnost se vyrovnat z úspěchy a nezdary, jsou realisti.


Podle posledních výzkumů budou větším problémem duševní poruchy ve stáří, než fyzické nemoci.


U dlouhověkých jsem vypozoroval zvláštní schopnost jejich organismu přijímat důležité vitaminy, minerály a ost. biologicky důležité látky téměř ze všeho, zatím co organismus jiných lidí tuto schopnost nemá. V organismu dlouhověkých lidí bylo po celou dobu jejich života v maximálním množství zejména: Beta - karoten, B3(PP), B6, B12, biotin, D2,D3, síra, křemík, železo, hořčík, vápník, fosfor, zinek, selen, jod, koenzym Q10, mangan. Podle mé teorie patří dlouhověcí do skupiny cca 4% populace, jejichž organismus se nikdy "nezablokuje" (viz moje teorie o vzniku nemoci) pro příjem vitaminů, minerálů, energií, nemají omezen jídelníček a nemají žádné "oslabené" orgány. Proto je jejich organismus obranyschopný prot nemocím, virům, atd. Takže délku jejich věku ovlivňuje výrazněni pouze prostředí.


Zjistil jsem, že čím postupuje technika a civilizace dál, organismus není schopen u většiny jedinců přijmout i z pestré stravy, ve které je obecně známo, že je mnoho vitaminů a minerálů, tyto látky přijmout a zužitkovat. Nejčastěji mým klientům chybí: Beta karoten a rutin ( proto problémy zejména s očima) , B3 ( ten chyběl všem a je problém jej do organismu dostat), biotin, D, E (problémy se sexem), K, lecitin (činnost mozku, paměť), síra (projevovalo se to dysfunkcí nadledvinek - únava, hormonální činnost, cukrovka),křemík (žíly, tepny, cévy, srdce, oči), železo (krev), hořčík, vápník (kosti), fosfor (mozek, srdce, játra), zinek (játra), selen (játra), jod (žlázy), koenzym Q10 (podle mne s B3 a C obranyschopnost proti rakovině), mangan (únava).

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více