Jste zde


Zpříjemněte si den krásnou vůní
Esoterika.cz

 

Všimli jste si, že se cítíte mnohem lépe, když máte možnost cítit nějakou vůni, kterou máte rádi, je vám příjemná? Ta vám může připomínat příjemné chvíle strávené na dovolené, vůni milované osoby, okamžiky z dětství… Stejně tak mohou vůně povzbuzovat mysl či naopak zklidňovat, navozovat pocit tepla či studena, osvěžovat… Stačí jen najít správná místa, kde je umístit, nebo čím si je ve zdravé míře dávkovat.

Navoňte se

Drtivá většina osob, které chodí do společnosti, až už je to práce, škola, kroužek či jiná příležitost, se před odchodem z domu navoní. Někomu mohou připadat parfémy příliš silné, a proto je ideální volit toaletní vody. Jsou skvělé i v teplých letních dnech, kdy vám může správná vůně přivodit pocit báječného povzbuzení, osvěžení. Třeba vůně s citrusy, okurkou, zeleným čajem… Svěže většinou voní vůně se zabarvením do zelena, modra, ale i žluta.

Kouzelná aviváž

Jakmile si obléknete čistě vypraný kousek oblečení a ucítíte vůni oblíbené aviváže, rázem se vám jistě plní povinnosti lépe. Vůně nám může dokonce navozovat pocit bezpečí, třeba tehdy, když máme s vůni spojen náš domov. Příkladem může být vůně vznikající při pečení buchet nebo chleba. Tuto si bohužel nemůžeme koupit, ale podobně může působit třeba aviváž s vůní růží či jiného květu, který pěstujeme na zahradě a chodíme si k němu přivonět.

Vonné tyčinky a aromalampy

Zvláště u seancí a relaxací můžete využít vonné tyčinky nebo oblíbené aromalampy, do nichž umístíte čajovou svíci, nalejete trochu vody a nakapete pár kapek vonného esenciálního oleje. Rázem se vám po místnosti rozline opojná vůně dřevin, břečťanu, bylinek nebo jiná.

Volte zdravé vůně

Ať už si budete kupovat parfém, toaletní vodu, aviváž, vonné tyčinky či jiné prostředky k navonění sebe či předmětů a okolí, vybírejte tak, abyste neškodili svému zdraví. Bylo by na nic vdechovat sice hezkou vůni, ale přitom dýchat zároveň škodlivé látky, které se uvolní hořením nebo přímo do naší pokožky.

Vůně nás ovlivňuje denně kladně i negativně, aniž bychom si to uvědomovali. Zkuste se zaměřit na to, která z mnoha vůní vám působí potěšení, zlepšuje náladu a obklopte se jí. Nebudete litovat.

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno