Jste zde


Jak se citlivě odličovat?
Esoterika.cz

 

Citlivá pokožka může mít mnoho příčin. Možná jste ji zdědili po svých rodičích, možná je to důsledek špatné stravy nebo nedostatečného přijmu tekutin. Jednou z příčin může být také životní prostředí – lidé žijící v suchých oblastech trpí citlivou pokožkou častěji, než lidé, kteří žijí v oblastech, kde hodně prší. Ať je příčina jakákoliv, jedno je jasné – o citlivou pokožku je potřeba pečovat a tato péče začíná u správného odličování.


Méně je více

U odličovací kosmetiky pro citlivou pokožku jednoznačně platí pravidlo – méně je někdy více. Při nákupu pozorně čtěte složení produktů a vyvarujte se těm, které by nebyly dostatečně šetrné k vaší pokožce. Ideální přípravek k odličování citlivé pleti by měl respektovat její přirozené pH a dodávat potřebnou hydrataci. Nevhodné jsou přípravky na bázi alkoholu a chemické peelingy. Vyvarujte se také přípravkům, které pění. Ty totiž obsahují látku polyethylenglykol, která vytváří pěnu v mnoha kosmetických přípravcích, ale zároveň z pokožky odstraňuje její přirozený maz a tím pokožku velmi vysušuje.


Kouzlo micel

Nejdoporučovanějším produktem pro ty, které trápí senzitivní pleť, je micelární voda. I k velmi citlivé pokožce totiž umí být šetrná. Jak micelární voda funguje? Micely jsou shluky malých molekul ve vodním roztoku, které fungují jako magnet. Vážou na sebe všechny nečistoty, kožní maz i make-up, včetně toho voděodolného. Stačí nanést malé množství na vatový tampon a micely se postarají o to, aby náš obličej očistily a zároveň hydratovaly. A to bez oplachování vodou, se kterou se citlivá pokožka moc nemusí.

U odličování je nejdůležitější pravidelnost, čistit pleť byste si měli každý den ráno i večer. V noci se totiž kůže obnovuje, části buněk se odlupují a také vzniká kožní maz. Proto je potřeba ráno pleť očistit, hydratovat a rozjasnit. Večer byste měli očistit veškeré nečistoty, které se na vaši pleť dostaly během dne a také odlíčit make-up. Pravidelným odličováním předejdete usazování nečistot a ucpávání pórů, vaše pleť si tak udrží zdravý a svěží vzhled.

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno