Jste zde


Virtue, Valentine: Andělské tarotové karty
Esoterika.cz

Nestává se často, aby karty, které už jsou nějakou dobu na světě, dostaly ještě pěknou papírovou krásnou publikaci – na míru právě jim. Zpracovat taroty po andělsku umí nejlépe asi dvojice Doreen Virtue – Radleigh Valentine. Kniha, která je celá o již dříve vydaných Andělských tarotových kartách je určitě dobrým čtivem pro každého, kdo se jakýmkoliv způsobem zabývá taroty a chce si prohloubit své znalosti. Je tu totiž přidáno něco, co na jiných tarotových sadách  nenajdete.

 

Průhled negativními kartami do budoucnosti

Vše vysvětluje úvodní slovo autorů, respektive Doreen Virtue, která se tu přiznává k tomu, že když ještě neměla žádné svoje osobně vytvořené karty, tak svým klientům prostě vykládala jen několika kartami. Z klasického balíčku tarotových karet vyndala Malou arkánu a z Velké pak odstranila ty vyloženě negativní karty. No nejspíš to byla třeba Smrt nebo Ďábel, protože tyhle karty jsou v sadě od Doreen přejmenované na Obnovení a Ego, nejspíše proto, že jsou to jemněji vyjádřené významy. A hlavně jsou možná i přesnější.

Přijde na to, ze jakého úhlu pohledu se na tyto karty díváte. A jaké máte předchozí zkušenosti s těmito negativnějšími kartami. Doreen a Radleigh se velmi doplňují a vtipně, zároveň však čtivě umí o kartách psát… Ale takovéto karty jsou potom opravdu oříškem a řekla bych, že o to chutnější je jádro. Dávají čtenáři průhled do karty, navrhují řešení, odkrývají kořeny těch negativních významů, které tyto karty mají.

 Oba se snažili z karet odstranit strach a přidali i různé informace z hlediska numerologie, andělských čísel nebo astrologie. Čímž dostanete další odstíny každé karty a další hluboké náměty k přemýšlení.

Jsou to podle mého názoru karty k přemýšlení. A díky tomu, že v knize jsou hezky všechny karty vyobrazené, tak je to kvalitní kniha i pro toho, kdo onu zmiňovanou sadu nemá. Je to potom hloubající, přemýšlivá a andělsky hluboká kniha o tarotech.

Pojďme se v ukázce podívat třeba na to Ego, což je v klasickém tarotu Ďábel: pojďme do části Snílkova cesta, což je zakomponování všech karet do jedné cesty lidského života:

„Na další zastávce Snílkovy cesty se budeme muset vypořádat s lidským egem. Tato karta nám říká, že možná nemáme jasno v tom, kdo jsme nebo pro něco děláme. Důvodem mohou být různá pociťovaná omezení, s nimiž se nedokážeme vyrovnat, ale měli bychom si uvědomit, že my sami jsme jejich tvůrci. Síla a přínos této karty spočívá v tom, že jakmile si uvědomíme, že jsme se chytili do vlastnoručně vytvořené pasti, pochopíme zároveň i to, že se z ní dokážeme dostat ven vlastními silami.

Když se necháváme ovládat svým egem, často děláme rozhodnutí založená na strachu nebo negativním myšlení. To nás brzdí v pokroku a může to rovněž vytvářet sebenaplňující předpovědi, které nám nic dobrého do života nepřinesou. Karta Ega nám připomíná, že jsou možná důležitější  věci než náš každodenní život a hromadění „věcí“. Možná je načase přehodnotit priority.“

Zajímavé je třeba pojetí této karty z hlediska andělského čísla:

„Číslo 15 může být velmi šťastné, dokáže přitahovat hojnost a blahobyt. Někdy je však zároveň velmi citlivé na kritiku. Ostrá slova pronesená někým z okolí mohou způsobit, že člověk začne sám sebe vnímat negativně a je pak těžké se toho zbavit. Všichni máme každopádně svobodnou vůli a možnost se změnit….“

Ještě mě v tuto chvíli zaujal i astrologický výklad….

„Astrologickým protějškem karty Ego je Kozoroh, což je velmi zodpovědné, praktické a schopné znamení, které se často zabývá obchodem. Kozoroh je známý hlubokou touhou vybudovat něco důležitého, a proto může být sklon příliš pracovat nebo se příliš soustředit na vydělávání peněz.“

Jak vidíte, je to kniha, nad kterou se dá sedět velmi dlouho. Není nutné k ní mít i Andělské tarotové karty, protože  všechny karty tu jsou zobrazeny. Samozřejmě pro výklady a praktickou činnost jsou jistě dobré, ale dobře si vystačíte i s jinou tarotovou sadou. Osobně jsem tuto knihu brala jako učebnici z jiného úhlu pohledu.

O autorech:

Doreen Virtue, Ph.D.

je psychoterapeutka duchovně spolupracující s říší andělů a víl a autorka mnoha knih o andělském léčení. Léčení s anděly, Andělská terapie, Božská magie, Rady andělů na každý den, Léčivé zázraky archanděla Rafaela, Zázraky archanděla Michaela, Andělské rady pro šťastný život a mnoho dalších. Také její vykládací karty jsou zdrojem inspirace a štěstí milionům čtenářů po celém světě. Doreen se zabývá také emocionálními souvislostmi s nutkavým přejídáním, které probírala v báječných knihách Zbavte se svých kil bolesti, V zajetí jídla a řeší otázky kolem zdravého životního stylu.

Radleigh Valentine

je mezinárodně uznávaný řečník, spisovatel, jasnovidec, rozhlasový moderátor a bývalý daňový poradce. Po odchodu ze světa financí se proslavit jako spoluautor velmi úspěšných Andělských tarotových karet. Radleigh dokáže pobavit i poučit zároveň. Má schopnost vtipně vyjádřit i ty nejsložitější myšlenky.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více