Jste zde


Pracující máma - návod na přežití
Štěpán Cháb

Pracující máma - návod na přežití

Feminismem jsme došli k situaci, kde je podstatná část žen neustále těsně před zhroucením. K rodinným pracím, přibyla jim i odpovědnost za kariérní růst. Za vydělávání peněz, protože mužům byla sebrána možnost postarat se cele o rodinu. To jest postarat se o to, aby žena měla dostatek prostoru, prostředků a klidu na to, aby mohla rodina vzkvétat. Samozřejmě, že v minulosti ne vše fungovalo tak, jak se teď s nostalgií sní. I v minulosti musely ženy stihnout s rodinou i práci. Ne každému muži bujela pod rukama práce, která by zajistila celou rodinu. Ovšem nebylo povinností ženy, vydělávat. V nynější době byla dána ženě povinnost vydělávat, protože na to mužovo zaměstnání většinou nestačí. Povinnost je to nepsaná, ale přesto povinná, protože by jinak začala rodina usychat pod nánosy nesplacených pohledávek. 

 

Ovšem ženám nebyla z ramen sejmuta tíha rodiny a péče o ni. Jen když žena má štěstí a přiváže si k běhu životem vstřícného a chápavého muže, který rád a ochotně převezme polovinu povinností o rodinu od ženy a dál se oba perou s prostorem o kousek prostoru společně. Ženy možná osvíceneckým feminismem mnoho získaly, ale bez spolupráce s mužem se získané mění na další břemeno, protože k tisíci problémům přibyly další a další. Ženy feminismus dokonale pochopily a zvládly, teď aby ho ještě natloukly do hlav mužům, protože bez nich fungovat prostě nebude. 

Ve výsledku feminismus dosáhl toho, že žena, která má rodinu, je v daleko větším stresu, než žena s rodinou před feminismem. Ženy jsou neskutečně silné, ale ne nekonečně.

V knize Pracující máma se ženy dočkají velkého nánosu tu více, tu zase méně užitečných rad. Začne se hned počátkem strastí a s nimi spojených radostí. Těhotenstvím a jak to elegantně sdělit v zaměstnání, jak si zařídit život před příchodem dítěte do domácnosti. Oznámit v zaměstnání své těhotenství, je někdy více než složité. A to hlavně, pokud jste se celou svou dosavadní činností snažily dosáhnout v kariérním žebříčku co nejvýše. Před očima máte zhroucení veškerého svého úsilí. Přepadne vás marnost a beznaděj. V knize se dozvíte, jak přesně tomuto předejít. Jak si zařídit úspěšný život i s dítětem.

Nespoléhejte na to, že budete pracovat z domova a ani to nikomu v zaměstnání neslibujte. Péče o dítě, to je práce na plný úvazek. Hlavní je udržovat kontakty, neuzavřít se před společností a jít stále za svým. Nezměnit se pouze na krmící a výchovnou mašinu vašeho dítěte. Nemyslete jen na dítě, na rodinu, ale i na sebe. Nezničte se, zní celou knihou. Pokud je tělo unavené, vyhovte mu a odložte nějakou práci na druhý den. 

Velkým tématem knihy jsou i technologie moderního světa. Přestože nebudete v přímém kontaktu s kolegy či se svým oborem, máte volně k užití internet, který vás přenese do vašeho pracovního života alespoň virtuálně. Zůstanete v obraze, zůstanete v kontaktu, zůstanete sama sebou, nestane se z vás pouze matka. Ale pracující matka. 

Kniha vás provede celým růstem dítěte. Od chrastítek a plenek, až po vysvětlení kybernetického nebezpečí vašemu domácímu pubescentovi. S knihou po ruce máte možnost, vše přežít bez újmy na zdraví.

Problémem knihy je přílišná amerikanizace veškerého života. Americký způsob života může nejednu z vás odradit a v knize je americký styl života opravdu cítit. Čechy jsou jiné, ač se stále ještě snažíme dojít, tam, kam došli Američané, velké spoustě z nás ovšem začíná připadat, že směr, o který usilujeme, je vlastně pochod zpátky. Obracení se od toho lidského, co nás lidskými dělá. To jest vrozená a přirozená lenost.

  Pracující máma

 

Pracující máma – návod na přežití
Rissová Suzanne, Palaganová Teresa

Tato knížka nabízí pracujícím matkám spoustu tipů a zkušeností v mnoha oblastech rodinného a pracovního života – od chvíle, kdy vám vyjde pozitivní těhotenský test, po okamžik, kdy je třeba pohovořit s puberťákem o sexu, a přitom zůstávat profesionální a výkonná v milovaném povolání, ať už je jím cokoli. Autorky v ní poskytují neocenitelné rady, jak skloubit péči o děti, domácnost, práci a vlastní záliby, a kde najít pomoc, když je opravdu nejhůř. Pracující máma – návod na přežití je praktická a přitom vtipná a poutavá knížka a ocení ji každá žena, která má občas pocit, že neví, kam dřív skočit.

www.bux.cz/knihy/126929-pracujici-mama-navod-na-preziti.html
Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno