Jste zde


Nebýt okurkou - Poselství tvé duše - Tři pilíře mentálního odkyselení
Štěpán Cháb

Nebýt okurkou - Poselství tvé duše - Tři pilíře mentálního odkyselení

Kyselost. Pojem, který nemá v našem slovníku zrovna příznivé místo. S kyselým výrazem sledovat okurkovou sezónu, pro tu její nezaujatost naší touhou po šokujících zprávách okořeněných hrajícími si lvíčaty při posledním spotu.

 

Tělo je velmi inteligentní systém dokonalých principů, díky nimž si můžeme život užívat, aniž bychom museli neustále sledovat, zda nám to ještě tluče, zda nás při odpoledním posezení nad kávou či čajem nearanžuje hrobník na své lopatě, protože jsme si jen nedali pozor na to, abychom trávili potravu, vyživovali cévy. Abychom museli vědět o svém malíčku na levé noze. Ale samozřejmě, víme o něm, ale nemusíme o něm vědět bez ustání. Stačí, když tam je. On je vůbec malíček na levé noze tuze zábavná záležitost. Nevíme o něm do takové míry, až se hrdlo stahuje překvapením. Teprve při řádném nakopnutí je nám povoleno vzpomenout si, že i tam je živo. I toto místo jsme já.

Tělo je velmi složitý systém všelikých principů a byl by v tom čert, kdyby se sem tam neporouchalo. Přirozenost běhu věcí. I viry musí žít, i viry musí lepit hypotéky vaším kašlem a posmrkáváním. Bůh dal život nejen lidem, jejich domácím miláčkům a pestrobarevným papouškům z dokumentárních filmů. Dal život i vcelku nesympatickým formám hemžení. Brblat můžeme do aleluja, ale to je tak asi všechno, co se proti tomu dá dělat. Je přirozeností, že jednou za čas musíme odvést daně ze života a darovat trochu prostoru jiným formám stvoření. Vše má svůj smysl.

Tepperwein vtělil do knihy tři pilíře, které by měly být podpěrou pro vaše duševní i tělesné zdraví. Smysl by se dal shrnout do jedné krátké a úderné věty: Žerte zdravě, myslete zdravě.

Jak jednoduché, napsat takovou radu, jak složité ji začít naplňovat. Hned při chůzi kolem lahůdkářství se jeden z pilířů zatřepe hrůzou z té hory chuti na dort, kterou musí podpírat. Pokušení sáhnout po něčem mrzce nezdravém. Laskonka, hm, koblížek, hm, chlebíček se salátkem, hm. Jak má člověk odolat, když si představí, že ho čeká jen strouhaná mrkev, protože život by měl být kvalitní a tedy bychom se měli co nejvíce omezovat a mrkev, to je přeci synonymu pro zdravé stravování. Jak se říkalo ve školkách: „Sněz tu mrkev, je dobrá na oči, tak bude to!!!“ Nikdy není slyšet: „Vykuř tu cigaretu, povídám, je dobrá na trávení, tak bude to!!!“ A to, i když se nechal slyšet Jáchym Topol s větou: „Kdo kouří, ten i myslí.“ Tuto krásnou větu zbytečně kazí skutečnost, že pak samotný Topol přestal s kouřením a dle vlastních slov také pravděpodobně s myšlením.

Někteří tvrdí, že je překyselení organismu velmi nebezpečné. Ph hodnota vlastního samochodu by se dle odborníků měla pohybovat ve škále kyselosti O až 14 na čísle 7. Nebo lépe o kousek výš. Pokud bychom se ocitli pod sedmičkou, ocitli bychom se zároveň i pod kytičkami. Což je stav, ke kterému sice směřujeme všichni, mrkev nemrkev, ale každý se ho pokouší všemožnými způsoby oddálit, nejlépe samozřejmě mrkví.

Ale nejen jídlem je člověk živ. Komplikovanost lidské podstaty je značně vybujelá myšlením, ano pane Topole, a hlavně myšlením o vlastní osobě. Mozek je svého druhu další žaludek, který nespořádá za noc tři večeře, ale bez mrknutí přehryže za noc na tisíc způsobů vaši neurózu, vaše strachy a agrese. Poníží vás vaším ponížením, vaše dobrý večer změní na prostý pláč nad rozlitým mlékem, kde mléko je vaše zářící budoucnost naplněná štěstím a vy jste hadr, kterým je potřeba tu břečku nedůvěryhodnou vytřít a vyždímat pro jistotu do jiného života, hlavně ne do svého. A ze všeho výše řečeného, jak tvrdí Tepperwein, se zvyšuje nežádoucí okyselení organismu.

Tepperwein se vás pokusí naučit, jak překyselení předcházet, jak nedovolit, abyste se změnili v okurky, abyste svůj život trávili ve stresujícím utrpení bez možnosti utéct.

Tělo je dokonalý systém principů, které fungují a fungují dokonale. A je jen na vás, zda svému tělu projevíte důvěru, nebo ho vrhnete ze srázu Tepperweinova učení, které se nemusí mýlit, ale také se mýlit může. Po zvládnutí jeho instrukcí se budete cítit výborně, ale nemusí za to moci právě odkyselení, ale prostě vstřícnější pohled na vlastní osobu. A mrkev, samozřejmě.

 Tepperwein Kurt Poselství tvé duše - Tři pilíře mentálního odkyselení

 

Tepperwein Kurt
Poselství tvé duše - Tři pilíře mentálního odkyselení

Negativní pocity jako vina, zlost, pochybnosti či zklamání zanechávají stopy v naší duši. Čím déle jsme těmto vlivům vystaveni, tím trvalejší jsou následky.
A výsledek – mentální překyselení!

Kurt Tepperwein, známý léčitel se speciálním zaměřením na oblast příčin fyzických a psychických nemocí, vytvořil účinnou detoxikační metodu, s níž můžeme svou duši opět uzdravit. Pomocí snadno použitelného programu v této knize objasňuje:

  • Jaké jsou příčiny mentálního překyselení?
  • Jak se oprostit od negativních vzorců?
  • Čím lze podpořit psychohygienu?

V Osobním kontrolním seznamu na závěr uvádí cvičení pro individuální sebeanalýzu.
Více na http://www.bux.cz/knihy/140890-poselstvi-tve-duse-tri-pilire-mentalniho-odkyseleni.html
Koupíte v knihkupectví a na www.bux.cz 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)