Jste zde


Knižní novinka - Cestou z věže
Esoterika.cz

O autorovi

Petr Opršal vystudoval filosofickou fakultu a právnickou fakultu v Olomouci, dnes je překladatelem působícím v zahraničí. 

 

Jako dítě vyrůstal v totalitním Československu. Byl vychováván ve víře Svědků Jehovových. Od malička na něj působily dva odlišné, ale částečně se prolínající světy – na jedné straně "tajná" komunita zakázané církve a na straně druhé život obyčejného školáka za totáče.

Dnes na základě těchto zkušeností vydává knihu Cestou z věže. 

Popisuje v ní prožitky malého chlapce Honzy, jehož vnímání a poznávání světa je od nejútlejšího věku sešněrováno přísnými náboženskými pravidly utajovaného společenství a všudypřítomným strachem z ďábla, démonů a Armagedonu. V době dospívání však Honza začíná vidět souvislosti. Přemýšlí a klade si otázky. Dogmata Organizace, předkládaná matkou a bratry, postupně ztrácejí na přesvědčivosti. A tím nezadržitelně povolují i doposud neotřesitelné základy jeho životního ukotvení. 

Co teď? Jak dál sloužit Bohu J. a přitom nemít věroučné pochybnosti? Podvolit se? Nebo je spása i mimo Organizaci? Dlouho váhá. Podaří se mu najít cestu ven? 

Otevřené a upřímné vyprávění malého Honzy čtenáře jistě zaujme.

Cena 299 Kč, více na www.cestouzveze.cz

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)