Jste zde


Satya Singh: Kundaliní jóga
RenataP

„Cesta duše je pomalá cesta naší duše po páteři vzhůru, která je řízena kundaliní energií. Tato cesta vzniká z potřeby rozpustit hluboko usazené napětí bránící nám v tom, abychom byli dokonale šťastní.“ Splnila kniha moje očekávání?

 

 

  • Najít informace o psychosomatice páteře a pochopit hlubší souvislosti
  • Najít dobré cviky k rozhýbání páteře

 

Oboje se splnilo do puntíku. Psychosomatika je probrána v perfektních obrázcích a jednoduše popsána. 

Cviky jsou zároveň vyobrazeny a velmi dobře popsány.

A navíc ta nádherná atmosféra povídání

Nádherná atmosféra povídání, které nás zavádí do světa někoho, kdo 44 let zasvětil józe, ze světa, do kterého většinou přístup nemáme, vše zakryté mlhou historie a vůní kadidla. Pod starou, obrovskou sekvojí s doširoka rozprostřenými větvemi se shromáždili někteří z mých žáků a naslouchali vyzáblému paňdžábskému sikhovi s dlouhým řídkým vousem, také „žákovi“. Sedl jsem si na chvíli k nim a poslouchal jsem, zatímco on kreslil na flip chartu písmena z gurmukhí35 a vysvětloval jejich účinek na čakry. S potěšením jsem zaznamenal jeho krásnou záři. O půl hodiny později jsem se ubíral na svůj pokoj v Chateau Anand, kde jsme se ženou měsíc bydleli a vyučovali. Najednou za sebou slyším: „Master, Master!“ Byl to ten sikh, který před chvílí vyučoval pod stromem. Popoběhl dvacet kroků, které nás dělily, a odebral mi můj malý, lehký batůžek a nesl mi ho posledních pět kroků do pokoje.

Trocha poetičnosti, trocha vůně kadidla... a hodně dobrých informací. 

Naprosto bez nadsázky se dá říci, že kniha splnila to, co slibuje.

Dá výtečný základ - na to, jak je kniha relativně tenká, je velmi obsáhlá a vešlo se toho do ní velmi mnoho.

Rozvíří vaši chuť učit se dál - autor výtečně budí chuť učit se další a další záležitosti kolem kundaliní jógy, dále ji rozvíjet, hledat lidi, kteří se jí učí také, hledat své učitele, mentory. V tomto směru shledávám její význam obrovský, protože vám dá dobrý základ a pošle vás na cestu.

Je jedno, jestli za svými vlastními zkušenostmi, nebo na tříletou cestu, jak sám doporučuje v této knize. 

A najdete tu i dobré rady a životní zkušenosti z různých životních cyklů:

Z pohledu jógy se každý člověk nachází v partnerském vztahu buď nyní, nebo v něm zanedlouho bude. A tak je to v pořádku a pro náš duchovní rozvoj je to dokonce nutné. Partnerství jako rozšíření vědomí je základním krokem na cestě k nejvyššímu Vědomí. Doporučení pro výběr partnera: „Hledej nejprve svou cestu a potom partnera.“ Je samozřejmě výborné, když dva lidé podniknou cestu duše spolu a mohou se přitom podporovat.

Ať se vás týká jakékoliv téma, najdete si ho tu. Protože v částech páteře je celý život. O každé této části tu je rozsáhlé povídání. Hluboké, jasné, mířící do černého.

A co si budeme povídat, někdy až příliš. Protože takový život je.

Vydalo nakladatelství Alferia, 2021, https://www.alferia.cz/kundalini-joga/
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více