Jste zde


O životě a smrti z pohledu parapsychologie XXX.
Stanislav Brázda

Byl jsem v létě 2002 na pohřbu kamarádovi. Zemřel po hádce se svojí o třicet let mladší ženou. Vztah byl v rozpadu a oni se nemohli dohodnout na vypořádání majetku. Když jsem hledal souvislosti, až při psaní této knihy jsem si vzpomněl na vše, co předcházelo. Ještě přes smrtí se mnou kamarád radil, co má dělat, že jej jeho žena podvedla. Kamarád pro svoji dceru žijící v zahraničí chtěl nakoupit parcely a protože je nechtěl mít napsané na sebe, dohodl se svojí ženou, že parcely určené časem jeho dceři,které navíc jeho dcera zaplatila, budou dočasně napsány na jeho ženu. Při dělení majetku mu parcely nechtěla vydat.

 

Nevěděl, jak má situaci řešit. Situace se však nevyřešila a bohužel můj kamarád zemřel po velké hádce se svojí ženou. Večer přišel domu a ráno se již neprobudil. Dlouho jsem přemýšlel proč se to stalo, protože byl vcelku zdráv a neměl zdravotní potíže. Až po hlubší analýze jsem si vzpomněl, že před pěti lety měl dopravní nehodu a zabil člověka. Chodec, který přecházel jednu hlavní třídu v Praze nešel přes přechod, ale mimo přechod asi 100m. Můj kamarád se mi ale svěřil, že jel cca 100km rychlostí v obci, takže kdyby jel předepsanou rychlostí, ke střetu s chodcem by nedošlo a chodec mohl žít.. Mému kamarádovi nebyla vyšší rychlost dokázána a tudíž nebyl potrestán. Tím podle mého názoru vznikla maximální nerovnováha mezi mým kamarádem a zabitým chodcem a jeho rodinou a bylo jen otázkou času, kdy dojde v vyrovnání nerovnováhy mezi zemřelým a mým kamarádem (a za jakých okolností - zda to "osudově odnese" on, jeho dcera, či jeho žena, nebo jeho vnuci), který z morálního hlediska nehodu zavinil.Díky tomu, že jeho žena nechtěla vydal pozemky, které jí napařily dceři svého muže a tím nepřímo zavinila jeho smrt, došlo k další nerovnováze a jsem přesvědčen, že jako vyrovnání nerovnováhy v jejich rodinném systému patrně ona, či její syn přijdou o peníze či majetek a patrně dojde ještě k dalším problémům za to, že přispěla k jeho předčasné smrti.


Jedna příhoda, kterou popíši také stojí za zamyšlení. Jeden známý jel z Prahy do Brna po dálnici a na Vysočině bylo náledí a díky tomu k hromadné srážce. Jedna mladá dívka s čerstvým řidičským průkazem zavinila nehodu tím, že dostala smyk který nezvládla a narazila do jiného vozu. Celkem moc se nestalo, ale řidič nabouraného vozu vystoupil a popošel k nabouranému vozu k řidičce, která nehodu zavinila a nadával jí. Byl tak zabrán do nadávání, že se ani nevšiml, že se na něho řítí další neovladatelné auto.Můj známý byl potrestán, ale protože měl výčitky svědomí (jel na stav vozovky rychle), zúčastnil se rodinné konstelace, kde se pocitů viny zbavil a podařilo se mu docílit rovnováhy se zemřelým tím, že se finančně vyrovnal s rodinou zemřelého řidiče a začal více pomáhat lidem.


Opět z praxe vím, že nadaní jedinci propásli svoji šanci vyniknout a stát se známými v různých oblastech. Někteří si svůj talent uvědomí až poté, co jim tuto skutečnost oznámím. Někteří o tomto talentu věděli, ale nevěřili si. Proto si myslím, že někdy není na škodu si nechat vypracovat horoskop dobrým astrologem nebo se poradit s dobrým věštcem, abychom alespoň u našich dětí nepropásli to, co naši rodiče u nás nebo co jsme propásli my a "osudu" trochu napomoci. V této oblasti neradím zůstat jen u alternativního zjišťování talentů, naštěstí již existují firmy, které se zabývají zjišťováním talentu počítačovými testy, které by mohly seriózně odpovědět na otázky talentu a schopností.


Zkušeností z rodinných konstelací využívá více odborníků, např. psychiatr a rodinný terapeut Bert Hellinger napsal na toto téma knihu Skrytá symetrie lásky. Tvrdí, že nás ovlivňují osudy minimálně tří generací v našem rodinném systému.Bert Hellinger tvrdí, že naše snaha ovlivnit budoucnost může omezovat naši svobodu stejně jako lpění na minulosti, Dále tvrdí, že jsme na omylu, když si myslíme, že jako členové rodiny můžeme ovlivnit osud. Ať už věříme čemukoli, musíme se podrobit všemu, co přichází, neboť i když budoucnost někdy můžeme ovlivnit, nemůžeme jí předurčit. Dále tvrdí, že členové rodiny nemají špatné svědomí, když porušují skryté řády rodinné skupiny. Takové přestupky se stávají zjevnými v utrpení, která způsobují, zejména dětem, které často trpí za něco, co neudělaly. Dynamika rodiny svazuje všechny členy dohromady. Proto se každý člen rodiny může zaplést do závazků, privilegií, myšlenek, pocitů, konfliktů a cílů ostatních. Individuální štěstí a utrpení je omezeno v zájmu rodinného celku. Nevyřešené situace z minulosti se projevují ve formě impulsivních činů a příliš intenzivních citů.


Člověk, který se ztotožňuje s někým jiným, má pocit, jako by nebyl sám sebou nebo jako by "ho něco posedlo".Kdykoli někdo projevuje neobvyklé intenzivní city, které neodpovídají situaci, můžeme předpokládat, že je ovlivněn nějakou komplikací v rodinném systému. To platí také o člověku, který reaguje nevysvětlitelným způsobem - jako by byl ovlivněn neviditelnými konflikty a obavami. Lidé, kteří fanaticky věří, že mají pravdu, jsou často zapleteni do problémů v rodinném systému. Když za něco bojují s přehnanou horlivostí, pravděpodobně jednají za některého člena svého rodinného systému. Je-li v současné rodině nějaký obětní beránek, lze předpokládat, že v předešlé generaci také byl nějaký obětní beránek. Jakákoli přehnaná nebo nevhodná reakce může být projevem identifikace.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více