Jste zde


O životě a smrti z pohledu parapsychologie XIV.
Stanislav Brázda

PŘEDPOVĚZENÍ SMRTI

 

V Tibetské knize o životě a smrti píše Sogjal Rinpočhe v kapitole: "Proces umírání", že lidské bytosti musí čelit dvěma příčinám smrti: předčasné smrti a smrti jako následku vyčerpání přirozené délky života. Říká se, že ohrožuje-li nás předčasnou smrtí jenom nějaká překážka, lze ji odvrátit snadněji- ovšem za předpokladu, že o tom předem víme. V učení o bardech a v tibetských lékařských knihách nalezneme popisy znamení varujících před hrozící smrtí, z nichž některá předpovídají smrt do několika let či měsíců a jiná za týdny nebo dny. Zahrnují fyzická znamení, jisté specifické druhy snů a zvláštní zkoumání s použitím stínových obrazů. Tato znamení dokáže však bohužel interpretovat jenom člověk s odbornými znalostmi.


S tímto tvrzením bych úplně nesouhlasil, myslím, že ve většině případů, kdy nám hrozí větší problém, nejenom smrt, dostává většina lidí signály, které jsou neobvyklé a stačí jim jenom věnovat pozornost. Už jsem popsal příklady např. když se podíváme na digitální hodiny a vždy se opakují stejná číslice-12.12, 13.13. 15.15, atd.,což může být signál, že se něco neobvyklého bude dít. Nebo se podíváme do novin a vždy nás zaujme jako první zpráva podobného obsahu, což také může být signál, že se něco bude dít, dále opakující se podobné sny v určitých intervalech. Někteří klienti se shodovali v tom, že před větším problémem se jim stávalo to,že když míjeli nějaký obchod, zdálo se jim, že ve výloze zahlédli něco nevysvětlitelného, co tam nepatřilo a už to tam nebylo, když se vrátili zpět a chtěli se přesvědčit, zda viděli dobře.


Větší problém je, i když o problému víme, tomu zabránit. Jako příklad uvedu tento. Jedna klientka přišla s tím, že chce vědět něco o své devítileté dceři. Řekl jsem jí mimo jiné, že až bude slavit desáté narozeniny, hrozí jí velké nebezpečí. Ona patrně sama cítila "problém" a proto se přišla zeptat. Aby zabránila "problému", okolo desátých narozenin dceru nepustila nikam samotnou a dokonce do školy ji nechala vodit svojí matkou. Tři dny po desátých narozeninách se stalo to, že když její matka přecházela s její dcerou čtyřproudou vozovku po přechodu, v jednom pruhu doslala přednost a nepozorný řidič ve druhém pruhu matku zabil a dceru těžce zranil. Zde je na místě otázka, zda to byl osud a do jaké míry lze takovým událostem zabránit. Musím se přiznat, že v době věštby jsem ani já nechtěl věřit tomu, že k tomuto může dojít.


Jak se dožít smrti přirozené - o tom jak prodloužit život jsem napsal knihu Jak se dožít 140 let a jen k tomuto tématu chci podotknout, že málo kdo je schopen udržet v organismu maximum energie, vitaminů a minerálů, proto asi v devadesáti procentech dochází k vyčerpání organismu podstatně dříve, než je nutné, čímž se život zkracuje. Když se někdo k klientů ptá, kdy zemře, aby si mohl "vše zařídit", vždy říkám rozpětí od minima po maximum a je na nás, kolik toho pro prodloužení hranice života uděláme. Sice si myslím, že jedna určitá hranice existuje, protože lze zjistit, kolik toho (a zda vůbec) pro prodloužení věkové hranice uděláme, ale i já se mohu mýlit a proto by to nebylo zodpovědné. Další aspekt takové věštby by mohl ten, že by to mohlo způsobit duševní poruchu takovému jedinci - což by byl opožděný důkaz toho, že na smrt je málo kdo připraven.


Dále se v Tibetské knize o životě a smrti popisuje proces umírání tak, že se skládá ze dvou fází rozplývání: vnějšího, kdy se rozplývají smysly a živly, a vnitřního rozplývání hrubých i jemnohmotných myšlenkových stavů a citů. Napřed však musíme porozumět složkám svého těla a mysli, které se ve smrti rozkládají. Celé naše bytí je podle autora výše popsané knihy určeno živly: zemí, vodou, ohněm, vzduchem a prostorem. Ony tvoří a udržují tělo, a když se rozplynou, umíráme. Dobře známe vnější živly, které podmiňují způsob našeho života, ale zajímavé je, jak se tyto vnější elementy v našem fyzickém těla vzájemně ovlivňují s vnitřními. Potence a kvality těchto pěti živlů existují také v naší mysli. Schopnost mysli sloužit za základ všech zážitků je kvalita země; její kontinuitou a přizpůsobivostí je voda; její jasností a vnímací schopností je oheň; jejím neustálým pohybem je vzduch; a její neomezenou prázdnotou je prostor.


To vysvětluje, jak je stvořeno naše fyzické tělo. Autor v knize vysvětluje, že k vnějšímu rozplývání dochází, rozpouštějí-li se smysly a živly.


Je zvláštní předpovědět smrt. Pro mne je to ale věštba jako každá jiná a je mnoho klientů, kteří se na smrt ptají nejenom na své blízké, většinou rodiče, či nemocné příbuzné, ale i na svojí smrt. Vydal jsem i věštecké karty- Magické symboly, pomocí kterých je možné si vyvěstit, kolika let se dožijeme. Pokud to někdo bude zkoušet, je nutné se nejdříve zeptat karet, zda toto jsme schopni zjistit a zda to máme vědět.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více