Jste zde


O životě a smrti z pohledu parapsychologie CVIII.
Stanislav Brázda

MAGIE

K magickým obřadům se používají i některé byliny. Byliny v magii měly léčit, ale způsobit smrt, která se nedala vysvětlit. Byliny měly navracet mládí, křísit mrtvé.Měly získat lásku vytouženého partnera, vyvolávat nadpřirozené stavy. Nejznámější je:

Žeň šeň. (Panax ginseng), dovezený z Koree do Evropy asi v roce 1610. Byl dovezen jako život prodlužující. V Číně jej používají proti návyku drog.V Asii je tento kořen uznáván jako všelék. V Evropě je považován jeho farmakoterapický účinek jako nevýznamný.
Podle mne by mohl mít lehce pozitivní vliv na tlusté střevo, klouby, štítnou žlázu, vazivo, šlachy, tkáně. Kořen Mandragory roste hlavně u Středozemního moře.Kořen někdy až padesátiletý, páchne a je jedovatý. Odvar byl považován za hypnotikum.
Myslím, že pod dohledem odborníka by se dal odvar použít jako antiseptikum na paradentózu, desinfekci dutin.
Kapradí je považováno za pohádkovou rostlinu. Když kapradí květe, používá se ho k věštění, zejména k hledání pokladů.
Mohlo by mít pozitivní vliv na činnost ledvin, močových cest, lymfatických žláz, mozku a pohlavních žláz.
Černobýl prý chránil před vodníky.
Blínu a Durmanu se užívalo k výrobě mastí, nápojů lásky a kuřidel. Blín by mohl být dosti účinný pro léčbu páteře a kostí.
Peyotl (kaktus Anthalonium Lewinii) uvádí v extazi, při které se mluvilo s předky.
Podle mne by mohl být vysoce účinný při léčbě nemocí mozku.
Laskavec - odvar se dával tomu, jehož lásku chtěl dotyčný získat.
Tis je jedovatý. Říká se mu strom smrti. Používal se na vypuzení plodu.
Mohl by mít pozitivní účinky na záněty ledvin a močových cest.
Bez černý patří k rostlinám léčivým a čarodějným. Jeho plody a květy se používají k léčení. Do bezového keře prý nikdy neuhodí blesk. Je slabým antineuralgikem.

Mohl by mít lehce pozitivní léčivé účinky na žaludek.

I některým kamenům byly připisovány magické i léčivé vlastnosti. Červené kameny symbolizovaly oheň a sílu, fialové lásku, modré vytrvalost a blaženost, zelené naději. Perla znamenala lásku, ale i slzy. Opál skoro vždy znamenal neštěstí. Říkalo se, že Beryl léčí nemoci žaludku, Karneol mírní krvácení a zmírňuje horečku, Hyacint posiluje srdce, Topas odstraňuje melancholii,Tyrkys mírní bolest hlavy, Rubín chrání před otravou a zahání zlé duchy, totéž Diamant.

AURA

Odjakživa chtějí lidé vidět AURU. Dokud jsem ji sám neuviděl, nevěřil jsem, že je to možné.

Jsem ale přesvědčen, že aura je v podstatě tepelná energie, kterou vydává každý živý organismus.

Vidění aury není jako vidění klasické např. duhy po dešti, ale barvy cítím a vidím matně v oblasti hlavy až po ramena.

Jsou známy snímky kosmonautů, na kterých je aura okolo těla kosmonautů vidět.

Vidění aury, jak se praktikují v Tibetu:

Tomu, kdo byl určen vidění aury bylo očištěno čelo, jakýmsi šídlem bylo bez umrtvení proděravěno čelo v místě "třetího oka". Do otvoru v hlavě byla vložena tříska, která byla předtím vystavena působení ohně a bylin, aby ztvrdla. Tato tříska byla vsunuta při vědomí do otvoru , dotyčný ucítil lehké šimrání nad kořenem nosu a cítil vůni této třísky. Tříska byla vsunuta až k mozku a natlačena lehce do mozku. Adept na vidění aury ucítil ohromnou bolest a "viděl" jakýsi záblesk v okamžiku, kdy tříska projela do mozku. Tříska byla ponechána v tomto místě tři týdny a dotyčný adept byl po tuto dobu zavřený potmě. Po tuto dobu dostával jen minimum jídla a pití. Po třech týdnech byla tříska vyjmuta a dotyčný adept dostal křišťál, který sloužil jako ohnisko ke "třetímu oku". Po té viděl auru a byl schopen z této aury určovat zdravotní stav.

Protože jsem se přesvědčil, že v nižší hladině vědomí lze navodit stejnou atmosféru, jako při skutečné situaci, uváděl jsem se do nižších hladin vědomí a výše uvedený postup jsem si představoval, jako by byl prováděn na mně. Nejprve jsem začal po týdnu vidět šedou patrně první vrstvu aury okolo celého těla, později začaly světélkovat barvy. Nejvýraznější bylo vidění při použití kamenu - sugulitu, jako ohniska. Neznamená, že všichni k vidění aury musí použít zrovna tento kámen, někdo může potřebovat křišťál, jiný smaragd, nebo rubín. Co člověk, to individualita a proto i jiný kámen.

Barvy aury mi "ukazuje" i kyvadlo, obal aury je identifikovatelný rukou či virgulí. V místě kde je disfunkční orgán, virgule "uhne", nebo pokud provádíme diagnostiku rukou, cítíme v ruce v tomto kritickém místě "průvan". Někdo teplý, někdo studený. Tímto způsoben lze provádět diagnostiku a vylučovací metodou určit dysfunkční orgán.

MEDITACE

Existuje mnoho názorů na meditaci a hodně způsobů meditace. Jsem přesvědčen, že je důležité vědět, proč meditovat. Podle vědeckých výzkumů se po meditaci mění metabolické pochody včetně mozkových činností, tepové frekvence, krevní tlak, dýchání. O mniších z Tibetu je známo, že meditací dokáží zvýšit teplotu těla tak, že osuší mokré prádlo omotané okolo těla. Meditace se stala mnohde součástí léčby těžkých nemocí. Kdo má doma měřič tlaku, může si sám vyzkoušet své schopnosti ovlivnit tlak nejenom meditací. Vyzkoušel jsem zajímavý postup. Změřil jsem si tlak, který byl vyšší, 150/95. Uvedl jsem se do nižší hladiny vědomí postupem, který uvádím a v určitém okamžiku, asi 3 minuty po prvním měření jsem si řekl, že nyní chci naměřit tlak, jaký má moje žena v tomto okamžiku. Měřidlo ukázalo tlak 120/60 , byl to po ověření tlak mé ženy.

Existuje mnoho způsobů, jak meditovat (soustředěním se na pohyb, hudbu, tón, frekvenci, obraz, pocity,vůni, atd.) a každému vyhovuje patrně jiný způsob meditace. Forma meditace je i tiché pozorování hladiny rybníka či moře, tiché posezení v lese a podobně. Abychom byli v průběhu dne uvolnění a lépe soustředění, doporučuje se začít den meditací. Asi by nebyl problém vyzkoušet si rozdíl mezi dnem, který jsme začali meditací . Meditace navozuje pocit klidu, ovlivňuje sekreci uklidňujících hormonů tzv. endorfinů, encefalinů a dalších neurotrasmiterů , které přímo ovlivňují mozkovou činnost. V tomto fyziologickém stavu dosaženém meditací dochází k léčivému ozdravnému procesu.

Jsem přesvědčen, že pokud jsme uvolněni a v klidu, vysíláme určitý harmonizující kmitočet, který šíříme a tím zklidňujeme i lidi kolem sebe. Pokud jsme nervózní a roztěkaní, šíříme tuto atmosféru kolem sebe a mnohdy snadněji vyvoláme konflikt. Meditace může způsobit i destrukci neuróz, zlozvyků, některých obranných mechanismů, ale vždy tím vzniká prostor pro restrukturalizaci, kreativitu, pro něco nového.

Asi hlavním účelem meditace je docílení určité harmonie těla a duše. Podle mne je meditací možné zbavit se určitých "programů v podvědomí", které nás podle mé teorie ovlivňují spíše negativně.

Meditace je jedna z možností, jak se uvést do nižší hladiny vědomí a tím využít možnosti vyvěstit si odpovědi na nezodpovězené otázky nejenom ty, které vyvolá tato kniha.

Další možnosti jak toho dosáhnout je např. toto:

Pohodlně se usadíme, zavřeme oči, představíme si sami sebe např. u moře (komu se líbí více v lese, představí si les atd.), jak chodíme po pláži. Nyní vidíme na pláži ležet klacek, který sebereme a napíšeme do písku asi 1m vysoké číslice 333, pod tyto 222, pod tyto 111. Nyní si představíme, že se díváme nad obzor moře a přes celou oblohu vidíme pomyslný blesk, který "kreslí" číslice: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Tato čísla si lze představit také jako např. v kině, někdy po skončení filmu tyto číslice blikají na plátně. To je sugestivní a o to jde. Nyní jsme se uvedli do nižší hladiny vědomí a musíme věřit tomu, že to tak je. Nyní se v nižší hladině vědomí "naprogramujeme", že za 10 dní se budeme umět uvádět do nižší hladiny pouhým soustředěním se na pro nás vhodné médium, např. naše karty, které jsme si na věštění budoucnosti vybrali. Potom budeme opakovat tento rituál výše uvedených 10 dní. Po této době musíme věřit tomu, že se nám uvádění se do nižší hladiny vědomí pouhým soustředěním daří.

Kdo tyto představy "nevyvolá", měl by se učit dříve než věštit budoucnost, uvádět se do nižší hladiny vědomí a to třeba i jiným než zde popsaným způsobem.

Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více