Jste zde


Jan van Helsing a kultovní kniha: Kdo se bojí Smrti?
RenataP

Autor v této jedné z prvních u nás známých knih začíná rozplétat klubko černé vlny, která uvolňuje, objasňuje nejen smysl našeho života, přechodu mezi jednotlivými životy, ale také poprvé odhaluje i zákoutí světovlád a toho, co zůstává obyčejným lidem skryto. Naznačuje cestu, kterou se autor později dal. A také odhaluje hodně z jeho vlastního příběhu.

 

I přes temný název je záměrem autora  zbavit nás strachu. Vlastně ze života jako takového. 

Jaká je anatomie lidské duše, jaké jsou zákonitosti vesmíru, ale i  Země, to všechno se tu dozvíme ve strhujícím rozhovoru, který vedl autor s temnou bytostí, která má být naším průvodcem po celý život.

ROZHOVOR s temnou bytostí

Právě tento rozhovor. Kniha je na světě již několik let, ale stále má svým čtenářům co říct. Rozhodně bych ji doporučila jak milovníkům Jana van Helsinga, protože se přece jen od dalších trošku odlišuje hlubším tématem o lidské duši i různých entit kolem nás, i osobními zkušenostmi, ale také těm, kteří se s tímto německým autorem setkávají poprvé. I pro mne byla tato kniha prvním setkáním a i když to pro mne byla velice pragmatická kniha, dá se říci, že autor splnil to, co sliboval. Cílem je pochopit lidskou duši, pochopit svět kolem nás v neviditelných širokých souvislostech a pěkně do toho všeho zapadnout s optimismem. Probouzí chuť se probudit, žít a být šťastný.

 

Chce to kus odvahy, a kus pokory: otevřít tuto knihu.

Ukázka:

„Zvu vás tedy na novou a neobvyklou cestu. Samozřejmě, pokud chcete, můžete setrvat ve starých způsobech myšlení. Jestliže máte zájem vydat se společně se mnou do nových oblastí, tak vás srdečně vítám v klubu duchovních dobrodruhů. Pojďme tedy k věci a já se vám provokativně zeptám: Snad nemáte strach?“

A tím se otvírají kapitoly této knihy, u které se vám bude tajit dech, téma silné, navazující často i na různé mýtické představy, kde se dá říci, že kamkoliv se historii vydáme, nacházíme mnoho styčných bodů.

A Jan van Helsing v tomto rozhovoru vše probírá do nejmenších detailů.

Jakou má kniha atmosféru? Čekala bych temnou a smutnou, ale je spíše tajemně zvídavá, leč samozřejmě, co čtenář, to názor.

 

O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a Švýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu