Jste zde


Osudový zákon "Krása"
Karel Budín

Některé názory na krásu: Sokrates "Čím užitečnější, tím krásnější."
Starořečtí pythagorovci.: "Viděli krásu : Harmonii"
Leonardo da Vinci: "Ve všestranně harmonicky rozvinutém člověku."

 

Lidská krása dovede vyvolat nepochopitelnou "Lásku na první pohled" Dafnaios mluví o démonské vytržení duše. Já s úžasem musím s jeho názory plně souhlasit, ale nedovedl pochopit proč mnoho lidí se dívá na tutéž bytost a na tutéž krásu, ale jen jediný bývá uchvácen. Jen podívej se na ni mýma očima a bude ti připadat božská! Tajemství krásy si lidé nedovedli vysvětlit, na příklad, že zkušenější lépe vnímá krásu. Nesoudí přece stejně každý zrak, je přece rozdíl, mezi zrakem jednoho a zrakem druhého člověka a už přírody bývá ten, nebo onen lépe vybaven.


Pohled na krásné bytosti je: "Nadmíru potěšujícím jevem", který nezestárne pokud krása trvá. Krása nezevšední a vyvolává líbezný potěšující jev. Z těchto důvodů, každý člověk touží po nejkrásnějším člověku ve svém poznaném okolí. Krásné bytosti vzněcují i ty, kteří jsou vzdáleni. "Bůh sám propůjčil hmotě krásu." - Tomáš Akvinský.


Lidská krása je svázána lidským srdcem, to je s láskou k lidem a Bohu. Jsou dnes oblasti, kde krásného a sexuálně přitažlivého člověka nenajdeme. Co je zajímavého, že v těch oblastech zákony dědičnosti jakoby neplatily. Od krásných rodičů se krásné děti nerodí. Není se na co dívat? Není radost ze života a převládá nuda. Žádné šaty krásu nenahradí.


Manželé jsou k sobě vázáni a přitahováni buď : Láskou na první pohled, nebo trojí, dvojí, jednoduchou vazbou. Nejpevnější je láska na první pohled. Rovnocenná je i vazba trojitá to je krásou, sexuální přitažlivostí a se zvýšenou sexuální potřebou. U dvojité vazby chybí krása. U jedné vazby chybí sex. přitažlivost. A nejméně stabilní je vazba jen ze zvýšenou sexuální potřebou. To je s vazbou jednoduchou.


Lidé místo,aby nevyhnutelné osudové zákony zmírnili v jejich působení, je na druhé straně vyhrocují a to tím,že lidé své děti zajišťují jen po stránce hmotné a nevedou k lásce k Bohu a lidem.


Přijde čas, že nebude proč a pro koho žít?

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Karel Budín

Zaměření: Psychotronika , hypnóza

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více