Jste zde


Malá kniha meditací: Malá, všední - a tím velká a nevšední
RenataP

malá kniha meditací

Nevšední kniha, která nás vede do všednodenního života skrze vědomé prožívání každého dne. Skrze naučení se toho, jak naše mysl funguje, a jak s ní rozprávět tak, aby se život a myšlenkové proudy staly efektivní. A jak si odpočinout na duši.

 

A taky možná zvolat - jééé, tohle je jako všechny ty hygge knihy!

Přiznám se, že mívám čas od času chuť právě na všechny tyhle laskavé a mazlící knihy, které mi doporučí, že fakt můžu naložit šlehačky do kafe co jen hrdlo ráčí a že si můžu posedět u zapálené svíčky a horkého čaje, když za okny bude listopadová slota.

Fakt můžu!

Protože mě to třeba nikdo neučil!

A nikdo mi neřekl, že bych se to s čistým svědomím mohla naučit.

A tady máme cestičku od meditací, které jsou přísností a jasnými pravidly autorce nepřišly vhod, ale pořád cítila potřebu tu jejich moudrost nějak vetkat do běžného života. A povedlo se jí to!

"Vůbec nevadí, když nějakou dobu strávíte všelijakým experimentováním. Zkoušejte a užívejte si různé meditační techniky z této knihy a dopřejte si dost času na získávání zkušeností. Postupujte svým tempem a nesnažte se nic uspěchat."

A tímto se kniha stává právě tím mlsacím textem, navíc s rozkošnými obrázky k prohlížení, jakými jsou hygge knihy. V jednoduchosti je krása - protože vás autorka přesvědčí, že stačí jen trocha soustředění a otevřených očí a uvidíte kolem sebe krásu světa i třeba jen v tom, že při mytí nádobí budete vnímat bublinky na rukou.

A navíc - mytí nádobí je jedna z nejlepších meditačních technik - já u toho dostávám většinou velmi dobré nápady a vnuknutí.

Anebo cvičení, nakupování, obchodní jednání, práce, čas s dětmi - bože, tady je tipů, že je to až neuvěřitelné na tak malou knihu!

Takže - doporučuji třeba jako sladký pocukrovaný dáreček!

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více