Jste zde


Kalendář Lucie Ernestoví: Miluj svůj život 2018
RenataP

Slušivé nástěnné kalendáře aby pohledal! Miluj svůj život je ale stálicí, která opravdu zdobí a přináší s každým pohledem vskutku dobrou náladu a uklidnění. Když jsem se dozvěděla, že letos ten můj oblíbený nástěnný od Louise L. Hay opět ilustracemi doprovodila Lucie Ernestová, byla jsem potěšená. Jenže pak jsem si všimla, že nejen ilustrace jí byly svěřeny do rukou, ale letos i texty! Tak to jsem byla zvědavější o to víc.

 

Lucie si s nimi patřičně a pečlivě vyhrála. Jsou ráznější, hlubší, víc uzpůsobené našim potřebám, nenechají vás v klidu, dodají energii a víru v lepší zítřky, a přitom vám neslibují pečené holuby. To jsem měla, stejně jako Lucie Ernestová, trošku s tímto problém u těch původních textů od Louise L. Hay. Byly tak trošku „zadarmo“. A to se u nás nenosí.

A tak to Lucie změnila. Zachovala tvář i tón, který používá Louise L. Hay. Nelze vytknout vůbec nic. Jen sem tam je důraznější, jen sem tam více připomíná, že to máte ve svých rukou nejen díky tomu, že v něco budete věřit, ale také díky tomu, že na tom budete skutečně pracovat. A nevzdáte to! Přání se opravdu neplní zadarmo.  Že tomu věnujete vytrvalost. A i kdybychom měli každý měsíc věnovat píli a snahu nastolenému tématu – minimálně si více budeme uvědomovat přítomné bytí a už jen to může život velmi změnit. Vidíme a vnímáme ho totiž jinak.

Jinak než povrchním způsobem.

Praktická stránka je hlavně o obrázcích

A s těmito obrázky a texty se budete domů každý den těšit. Každý den začínat den pohledem na své plány v tomto kalendáři – co může být lepšího? Její obrázky mi už provází loňský kalendáře a musím říct, že mi sedí dokonale. Stále ve mně probouzí touhu si sednout a začít tak pečlivě kroužit tužkou, barvičkami a vyhrát si s pohádkově čarovnými detaily, jaké jsou tak typické pro kreslení Lucie Ernestové. Možná proto mi leží v šuplíku i její notes na zachytávání nápadů, ale je tam tak jako do zásoby, to za prvé. A za druhé, je tak krásný, že trpím ostychem do něj začít psát, abych tu krásu nepokazila. A pořád věřím, že si jednoho dne řekne, co přesně chce, abych si do něj začala zapisovat.

O kalendáři: Změníme-li způsob, jakým o věcech přemýšlíme, bude náš život mnohem šťastnější. Ke každému měsíci náleží inspirující moudrá myšlenka doplněná ilustrací a texty k zamyšlení a rozjímání.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více