Jste zde


Víra
Petr Hemmi

Víra je základem veškerého dění. Víra v úspěch, slávu, lásku, bohatství a v jiné požitky je hnacím motorem lidstva. Věříme v různá tvrzení, učení, děje i zákony, aniž jsme si některé kdy mohli ověřit. Odmalička mnozí z nás věří učitelům, profesorům, rodičům, přátelům a nakonec i sobě. Věříme v částice, které jsme nikdy neviděli, věříme ve zvuky, které jsme nikdy neslyšeli, věříme dějům a zprávám, jež jsou nám předkládány.

Každý člověk v něco či někoho věří. To vše nás opravňuje věřit, že víra jest základem veškerého lidského bytí. Večer usínáme s vírou v příští den. Věříme, že vstaneme, půjdeme do práce, k lékaři, na nákupy….

Víra je dnes často spojována hlavně s náboženstvím, přitom je základem všeho dění. I když, věřit v Boha je jistě lepší sázkou v loterii zvané "život", než věřit ve výhru ve sportce.

Jak víru definovat? Jako jisté očekávání věcí a dějů budoucích, u kterých je naděje, že mohou přijít, zároveň též přijmutí minulosti jako nezpochybnitelného ( ale také zpochybnitelného ) systému událostí, rovněž uvědomování si přítomnosti z pohledu vlastního bytí. Co jsme přijali s vírou a co bez ní? Nechám na vás.

Ježíš řekl "lidem zbudou v životě jen tři věci - Láska, Víra a Naděje". Jak moudrá slova.

A nakonec, můžeme bez víry žít ? Ale proč ne, vždyť nevěřit, znamená nebýt, nemít, nežít. K čemu je nám tedy víra ? K ničemu, jelikož ona funguje i bez nás, jest totiž zakořeněna v lidské podstatě vědomí a kdo tvrdí "ničemu nevěřím" - je lhář.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Petr Hemmi

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: www.henoch.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více