Jste zde


Tajemné slovo přijetí
Ing. Roman Palka


     Mystika si nelibuje ve filozofii, protože ví, že lidské myšlení je vždy omezené, ale otvírá se vzhůru. Hlavním slovem pro ni je přijetí. Milujte své nepřátele, říká Kristus, čiňte dobře těm, kteří vás napadají. Řekl také - Milujte druhého jako sebe samého.Těžko pochopit ta slova, lásku si představujeme příliš romanticky. Neznamená to někomu podléhat. Je proto lépe ji nahradit slovem přijetí.

    Opakem toho je nepřijetí, vytěsnění z vědomí. Nechtít vidět, potlačit, popřít. Tím se nestane nic jiného, než se objekt i iluze o něm přesunou do nevědomí. Odtud nás budou napadat a zavádět stranou aź do té doby, než je prožijeme. Zpověď je psychoterapie, přijetí svých činů. Pouhé mluvení či necenzurované myšlení o nich pomáhá znovuprožívat. Vybíjí se tak nevyřešený náboj a psychika se zklidňuje, uvolňuje od bloku. Jde o to naučit se přijímat lidi hloupé a zlé, i nevyzpytatelného Boha s obrovitým IQ i schopnostmi. Dokonce i své hříchy a chyby, svoji roli i úkol. Umět přijmout dokonce i bolest, smrt blízkého i svoji vlastní i Věčnost. Stačí jen chápat, že je to nutné a cesta se již sama vytvoří. Meditace znamená přijímat své Horní i spodní části.

    Prožít se celého, neutíkat do činnosti ani do slov o tom. Pak však odchází náš starý svět. Byla to jen naše iluze, názor, životní postoj a ztráta nás může chvíli bolet. Vše je Jinak a nevíme přesně jak, ale o tom je Život, učení se. Neznamená to, že už nebudeme znát bolest a bude ode všeho pokoj, to není možné. Jen přestaneme vytvářet zbytečné překážky sami sobě a můžeme se volněji rozvíjet s menší bolestí a slepotou.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více