Jste zde


Blíží se konec Mayského kalendáře
Pavel Němec

Blíží se konec Mayského kalendáře

Již za deset dní končí Mayský kalendář, termín je stanoven na zimní slunovrat roku 2012. Na toto datum byla zaměřena pozornost Euroamerické civilizace, zejména na mnoho ohlášených katastrof a nehod. Ony ty nehody sice proběhly, ale v menším rozsahu. U nás troje velké povodně, vlna tsunami spláchla desetitisíce obyvatel a rekreantů v Indickém oceánu, opakované tajfuny a velké bouře opakovaně decimovaly východní pobřeží USA, vleklá finanční krize přesahuje síly politiků, zmatky v duchovní oblasti a úpadek vlivu církví trápí jen postižené. Před dvěmi lety už ubylo apokalyptických předpovědí a v posledních dvou měsících už se nechaly slyšet církevní autority, že ke katastrofám v roce 2012 nedojde. Jak tedy procesy a změny spojené s tímto termínem chápat a co vlastně znamenají pro lidstvo a ezoteriku?

 

Změny mají paralelu s událostmi před dvěma milénii, kdy se budoval římský správní systém. I dnes prožíváme stěhování národů, rozmach duchovních směrů, očekávání příchodu Ježíše Krista, velké změny na politické mapě světa, zánik velmocí a vznik nových, oslabení vlivu státotvorných nástrojů (kariéra, finance, ideologie, sankce) a zavádění nových technologií. Změny jsou sice zásadní a hluboké, ale my, kterých se přímo nedotýkají, je snad ani nevnímáme a vyhodnotí je s odstupem času až příští generace.

My máme snahu změnám porozumět a reagovat na ně tak, abychom využili možností, které přináší a vyhnuli se rizikům chybné cesty. Území českého kotlíčku má složitější vývoj v oblasti duchovní. Sešlo se zde mnoho kultů a probíhají zde mnohem silnější a pestřejší změny v oblasti duchovní, než v jiných zemích. Vývoj u nás bude složitější i v oblasti politické a ekonomické, vznikne zde nová forma správního systému, posílí přímá správa a oslabí zástupná moc. Náš správní model později přijmou i jiné země. To však za naší generace nebude. Kdo si chce polepšit, naváže kontakt se státy, ve kterých se očekává prosperita, to je Francie, Německo a Maďarsko. Osud Evropské unie je nejistý ne pro útoky a vlivy vnější, ale kvůli vnitřním rozporům a sociální nerovnosti. 

Na pozadí těchto politických a sociálních změn se budeme snažit dál pracovat v oblasti duchovní, v oblasti ezoteriky. Budeme hledat duchovní autoritu, abychom spolu s ní posílili vlastní vliv a úspěch. Velké církve budou i nadále ztrácet vliv a ezoterice uvolní prostor. Posílí kulty se zcela novými názvy, i když budou předkládat notoricky známé rady a zásady. Posílí pozemské (pohanské) kulty vázané na přírodu a také tradice odkazující na starověké říše. Oslabí vesmírné a andělské směry. Směry andělské zdůrazní, že se jedná o pozemské anděly. Budou zde také směry New Age, které nevytvářejí velké organizované skupiny, tyto jsou organizovány přes duchovní vlivy a posilují osobnost člověka. Mnozí ukončí své životní poslání a budou hledat nové, ztráta duchovních průvodců způsobí vyhoření a nahradí je průvodci noví. To se projeví změnou zvyků a plánů. Duchovní svět přechází z negativní energie na pozitivní a lidé budou hodnoceni podle své dobré vůle a snahy se dohodnout. Život se zklidní, ale není jisté, zda i nadále budou v obchodech plné regály všeho, pro co jsme si přišli.   
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)

Pavel Němec

Zaměření:

Ukončení esoterické praxe

Kontakt:

postmaster@naturfaith.cz

Web: http://pohodicka.sweb.cz

Telefon: 736 446 688Další články autora