Jste zde


Feng Shui Mgr. Bc. Monika Fleur de Lis, Olomouc
PatrikB

Kontakt na Feng shui:

Web: www.aurasomaafengshui.eu

 

Telefon: +420 777 232 610

E-mail: monika@aurasomaafengshui.eu

Feng Shui Mgr. Bc. Monika Fleur de Lis, Olomouc

tř. Kosmonautů 1, 772 00 Olomouc

Provozní hodiny:

Dle dohody

Služby Feng shui Mgr. Bc. Moniky Fleur de Lis:

Zaměřujeme se na tradiční Feng Shui dle učení malajské celebrity Joeyho JAPA. Nabízíme použití mistrovských technik SAN HE, ZERI a BAZI. Možnost nastavení domu i zcela bez použití doplňků Feng Shui. Specializujeme se i na barevnou terapii, harmonizaci člověka a prostoru. Pořádáme také kurzy jógy.

Tradiční Feng Shui

Tradiční Feng Shui se zajímá o to, kde se energie nachází, jak ji přivedeme k domu a jak ji udržíme a necháme cirkulovat. Když čchi proudí lehce, obyvatelé domu jsou pak zdravější, mají více chuti do života a lépe se jim pracuje. Proudící energie totiž zvyšuje jejich bohatství a schopnost využívat všech příležitostí.

SAN HE – pokročilá analýza exteriéru

Umění odborníka na Feng Shui spočívá ve správném napojení na exteriérovou čchi a správném otevření domu prospěšném pro všechny jeho obyvatele. Toto nelze udělat po přečtení literatury zakoupené v knihkupectví, ani po absolvování seminářů Feng Shui, které učí aplikovat doplňky do interiéru. Interiér se vždy řeší až po analýze exteriéru! Pro rozsáhlou analýzu exteriéru – okolitých horských a vodních prvků – se využívají mistrovské techniky SAN HE, doposud nevyučované v žádné z českých škol Feng Shui, ani publikované v žádné populárně-naučné literatuře.

 

Proč se ve Feng Shui mluví o horách a hvězdách?

Hory vysílají do okolí čchi a dle čínské metafyziky byly vytvořeny přitažlivostí hvězd působících na zemi. Důležitá je poloha Vaši nemovitosti ve vztahu k okolitým horským prvkům. Příznivé hory jsou základním předpokladem pro dobrou čchi, protože hora, jako jinový ženský prvek, dává život čchi.  Naopak voda, jako jangový prvek, posiluje a oživuje jinovou čchi hor a přináší do domu prosperitu a zdraví.  Místo mezi horami a vodami je označováno jako oblast, kde přebývá příznivá čchi.

Feng Shui – doslovný překlad voda a vítr. Jak je toto myšleno?

Energie čchi se shromažďuje kolem vody, pokud fouká silný vítr, energie čchi se nemůže shromáždit. Proto je úlohou konzultanta Feng Shui zastavit vítr a soustředit čchi.

ZE RI – jakou roli ve Feng Shui sehrává čas?

Základní definice Feng Shui říká: „Feng Shui je tradiční čínské umění, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v odpovídajícím čase. Přesto většina konzultantů Feng Shui časovací techniky vůbec nezná! A přitom i správná změna, která je v prostoru provedena, ale v nesprávném čase, může vyvolat protichůdné důsledky. Časovací techniky patří k pokladům starobylé tradice.  

 

MĚSÍC a jeho vliv na chování lidí

V Americe bylo vědecky dokázáno, že měsíc má velký vliv na chování lidí nebo růst rostlin. Semínko, které se zasadí ve správném čase, může přinést hojnou úrodu, naopak dobré semínko, ale zasazené v nesprávném čase nepřinese úrodu žádnou. Znalosti o vlivu měsíce na úrodu používali farmáři po mnohé staletí. Vědci v Americe dokázali, že měsíc má vliv na lidskou plodnost, zdravotní problémy (v období úplňku přibývá pacientů s urologickými problémy) a dokonce i na finanční burzu (Zdroj: Agentura TSAA v San Franciscu).

 

Harmonie člověka a prostoru

Feng Shui se pokouší nastolit harmonii v prostoru a umožnit tak nerušené proudění energie čchi. Feng Shui dává do interakce člověka s jeho prostředím. Dům postavený dle zásad Feng Shui je ušitý na míru jeho obyvatelům, je v souladu s jejich energií a na cestě životem je podporuje. Nejde proti jejich osobní energii.  Metoda, která se zabývá člověkem, se nazývá BAZI neboli 4 pilíře osudu člověka. Jde o velice sofistikovaný systém taoistické astrologie, ze které můžeme poznat základní povahové rys y člověka, jeho vztah k financím a předpoklady pro partnerský vztah a pak následně problémy, které tady vidíme přes změny v domě řešit.

Proč považuji metody tradičního Feng Shui za nejkomplexnější a nejpřesnější?

Vesmír dle čínské metafyziky zahrnuje tři složky: člověka, zemi a nebesa. Pokud jedná člověk v souladu s přírodou, jsou mu nebesa přirozeně nápomocná, ale pokud se vzdálí z cesty, tak země bývá tvrdá. Tradiční Feng Shui zahrnuje všechny tři tyto složky. Tvoří jednotu: PROSTORU (Feng Shui) s člověkem (BAZI) v odpovídajícím čase (ZERI).  Toto je skutečně komplexní pojetí Feng Shui, které bere v úvahu: PROSTOR, ČAS a ČLOVĚKA.

 

Jakými dalšími metodami tradiční Feng Shui pracuje?

Tradiční Feng Shui dle učení Joeyho Japa pracuje s pokročilými mistrovskými technikami SAN HE, ZERI, BAZI, které jsme si zmínili výše.   A kromě těchto metod využívá ještě klasické metody: BaZhai (8Mansions), která představuje základní statickou mapu domu vhodnou pro dosažení dlouhodobých cílů a metodu Létající hvězda (Flying stars), která vypovídá o tom, jaký vliv mají jednotlivé části domu na jeho obyvatele v různých časových okamžicích. Je to metoda pro dosažení krátkodobých cílů.  

 

Doplňky v tradičním Feng Shui?

Tradiční Feng Shui dává přednost situaci, kde není potřeba dům léčit a něco napravovat, protože žádný lék nefunguje dokonale a ne všechno je možné napravit.

Historie Feng Shui – Proč Feng Shui z Malajsie?

Starobylé umění Feng Shui vzniklo v Číně, ale v období komunismu bylo zakázáno, proto většina kvalitních mistrů uprchla do Malajsie. Jedním z nich byl i Joey Jap, který očistil Feng Shui od pověr a mýtů a vytvořil z Feng Shui seriózní vědu a umění zároveň. Joey Jap je autorem několika stovek seriózních knih o čínské metafyzice. Jeho knihy vycházejí z děl starých mistrů.

Nemají populárně naučný charakter. Tradiční Feng Shui pracuje s respektem k zákonům harmonie přírody a s vědomím hlubokého vztahu člověka a prostoru, který ho obklopuje. Vyhýbá se používání doplňků Feng Shui, které vznikly jako důsledek komerčního rozšíření této ušlechtilé nauky do světa. Důkladně studuje charakteristiky nebeských těles, protože mají silný energetický vliv na člověka. Umění Feng Shui bylo kdysi výsadou taoistických mistrů, kteří jej předávali dál pouze žákům, kteří na základě dlouhé spirituální cesty dosáhli určitých kvalit.

 

Co všechno se vyšetřuje?

Při rozboru se klade důraz na tři hlavní prvky: Hlavní vstup dle Feng Shui - Kuchyň dle Feng Shui - Ložnice dle Feng Shui. Doplňkově se rozebírá i dětský pokoj a pracovna. Rozbor obsahuje i základní hodnocení zahrady dle Feng Shui (umístění vodních prvků, zahradního domku, sezení, ohniště, hodnocení přístupových cest, atd.) Na stylu a vkusu nezáleží, ten si volí každý sám. Může být moderní nebo rustikální, švédský nebo americký.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

PatrikB

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více