Jste zde


Feng shui Ing. Alexandra Honzová, Veverské Knínice
PatrikB

Kontakt na Feng shui:

Web: www.fengshui-design.cz

 

Telefon: +420 775 748 889

E-mail: alexandra.honzova@seznam.cz

Feng shui Ing. Alexandra Honzová, Veverské Knínice

Veverské Knínice 297

66481

Provozní hodiny:

Dle dohody

Služby Feng shui Ing. Alexandry Honzové:

Harmonizace interiéru bytů, domů, kanceláří a obchodních prostor podle filozofie feng shui. Provádění návrhů interiérového designu, měření geopatogenních zón, odstraňování rušivých prvků v okolí, hodnocení umístění domu v krajině. Vyhodnocení vzájemného vztahu mezi budovou a obyvateli.

Už jste někdy vstoupili do nějakého domu a hned se tam cítili jako doma? Bylo to vybavení, co tvořilo atmosféru, která vás vítala? Byl to tvar místnosti? Způsob, jakým přicházelo světlo? Nejspíš na to neznáte přesnou odpověď, ale  cítíte, že vše je tak, jak má být. Možná pociťujete příznivé vibrace, vřelost pohostinnosti nebo bezvadnou rovnováhu mezi pohodlím a stylem. To, co jste zažili, bylo pravděpodobně dobré feng shui. Domov s dobrým feng shui vyzařuje klid. Dům, jeho zařízení a obyvatelé, jsou v harmonii s přírodou.

Poloha budovy, uspořádání nábytku a věcí, barvy použité v jednotlivých místnostech – všechny tyto faktory přispívají k tomu, že okolní prostředí je nebo není v rovnováze, energii dodávají nebo ji odčerpávají, mají vliv na to, zda je energie pozitivní nebo negativní.
Budete-li se řídit pravidly feng shui, starého čínského umění uspořádání věcí v prostoru, můžete pomocí základních prvků – barev, příslušenství, uměleckých děl, rostlin, tvarů místností a polohou vytvořit harmonické prostředí v jakékoli budově, doma i v zaměstnání.

Praktikovat feng shui znamená využít životní síly „čchi“ tak, abychom co nejvíce zvýšili její pozitivní účinky. Zlepšením a usměrněním toku „čchi“ budeme schopni více ovlivnit osud. Čchi každého jedince ovlivňuje jeho osobnost, zdraví a vitalitu.Některé čínské praktiky, např. cvičení bojových umění a akupunkrura, jsou způsoby, jak napravit a zlepšit tok osobní životní energie.Feng shui je vlastně „akupunkturou domova“.

Feng shui – vítr a voda, dvě symbolická slova, která popisují skutečnost, že vše, co nás obklopuje, je plynoucí energie (jako vítr a voda), která nám ukazuje, jak se máme stavět k výzvám, které nám klade náš byt. Je důležité, abychom na tyto výzvy dokázali reagovat a začali se sami sebe ptát, co nám chce náš dům sdělit.  Teprve pak můžeme začít chápat poselství skrytá za všedními událostmi našeho života. ;
Feng shui je založeno na  tom, že mezi domy, byty a prostory, které obýváme a jejich obyvateli dochází k vzájemnému bezprostřednímu ovlivňování.  Čím více se o feng shui dozvíme, tím více zjišťujeme ,že ve svých bytech dokážeme nalézt něco jako zrcadlový obraz naší duše.

Cílem feng shui je sjednocení nebe (duch), země (prostředí) a člověka prostřednictvím Nejvyšší síly  Tchai-ti. Původní název pro feng shui je Ham yu a znamená dění mezi nebem a zemí, pozorování a pochopení energií vesmíru, kde člověk a vesmír je totéž.  Tchai-ti je počátkem samotného vesmíru, který obsahuje protikladné síly jin a jang, jež jsou zdrojem aktivní,neviditelné životodárné energie nazývané čchi, skrze ni se projevují energii čchi se projevují všechny jevy ve vesmíru, jak ve sféře skutečné, viditelné, tak ve sféře neskutečné, neviditelné. Lidé musí chránit a posilovat čchi, aby zajistili její neustálý růst a proudění. Taoismus učí, že vnitřní posilování čchi zlepšuje zdraví a prodlužuje život. Podobně ochrana čchi uvnitř domu vede ke klidu a harmonii. Zlepšením toku čchi můžeme nemalou měrou ovlivnit naši vitalitu, zdraví a osud, ať už se týká jakékoli oblasti našeho života.

Zkuste se nyní podívat na následující otázky a zamyslete se nad svými odpověďmi:

Odpovídá vaše povolání tomu, co byste chtěli opravdu dělat ze svého nejvnitřnějšího přesvědčení?

Daří se vám v partnerských vztazích a ve vztazích s ostatními lidmi?

Máte kladný vztah ke svým rodičům?

Jak často prožíváte okamžiky ve svém životě, kdy se cítíte bohatí a požehnaní?

Jaký je Váš zdravotní stav?

Máte přátele, kteří jsou ochotni vám kdykoli pomoci?

Dopřejete si čas na krásné věci, které život přináší?

Dokážete se utišit a navázat kontakt se svým nitrem?

Je pro vás důležité, co si o vás myslí jiní lidé?

Možná, že byste chtěli některou svou odpověď změnit. Právě k tomu Vám pomůže feng shui a s ním některé změny ve vašem bytě nebo domku. Troufnete si na ně?
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

PatrikB

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více