Jste zde


Zázračná síla pyramid
Romana Přikrylová

„Pyramidy jsou nejúžasnější architektonickou myšlenkou, která nemůže být překonána“ Johann Wolfgang Goethe.

 

Tyto monumentální stavby starověku, opředené nejpodivnějšími záhadami a tajemstvími jsou dodnes předmětem zkoumání vědců i laiků, kteří se snaží odhalit jejich význam a poselství.

Význam slova pyramida pochází z řeckého slova „pyr“, označujícího vertikalitu ohně. Pyramidy jsou jednoduché jehlany, které vytváří i plameny ohně. Jsou staré přibližně 4 500 let a dlouho byly považovány za hrobky faraónů. Skutečnost, že se v pyramidách nenašly žádné mumie, vede i k takovým tvrzením, že pyramidy byly místem, v jehož útrobách je zakódován vznik života na Zemi jazykem matematiky, geometrie a astronomie. Především v souvislosti s Velkou pyramidou v Gíze se mluví o tom, že se v ní soustřeďuje velké množství vesmírné energie, která mohla být využívána nejtajnější obřady života a smrti. Dodnes zůstává mnoho nezodpovězených otázek a nevyřešených záhad pyramid. Stále častěji můžeme slyšet názor, že pyramidy nejsou svázány pouze s Egyptem, každý si svou pyramidu může postavit doma, musí pouze dodržet určitý postup a orientaci sever – jih. Ale proč? V pyramidách můžeme načerpat energii, které se zde soustřeďuje obrovské množství a působí nejen na lidské tělo a mysl, ale také např. na potraviny, rostliny apod.

Pyramidální energie a její účinky
V pyramidách existuje dosud nevysvětlený fenomén, kdy květiny umístěné v pyramidě rostou rychleji, ovoce si zachovává svěžest mnohem déle, pečivo a chléb uložené v igelitovém sáčku pod pyramidu vydrží několik dní čerstvé. Tomuto fenoménu říkáme pyramidální efekt. Vědci zjistili, že pyramida se chová jako obrovský akumulátor na uskladnění kosmické energie. Zvláštní je, že energie se dostává dovnitř pyramidy, ale nikoli ven, pouze se odráží zpět. V důsledku toho je největší množství energie uprostřed pyramidy, v tzv. „královské komnatě“, ve výšce jedné třetiny od základů pyramidy. Energie v pyramidě stoupá z tohoto těžiště k vrcholu, takže horní část pyramidy má pozitivní záření, dolní část působí negativně.

Vlastnosti jednotlivých částí pyramidy
Severní strana se spojuje s elementem země a týká se materiálních věcí. Východní strana patří elementu vzduch a má vliv na milostný život a klid mysli. Jižní strana pálí jako oheň. Tato strana aktivně chrání bezpečí vašeho života. Západní strana s elementem vody se týká zdravotního aspektu života. To je důležité při meditacích pod pyramidou. Posaďte se vždy čelem ke straně, která je spojena s předmětem meditace, zavřete oči a soustřeďte své myšlenky na daný cíl.

Schopnosti pyramid
Kromě již zmíněných schopností uchovávat potraviny bylo prokázáno, že stará žiletka, položená pod pyramidu, je po několika dnech opět ostrá. Tento objev učinil český inženýr Karel Drbal. Malá pyramida schovaná pod postelí působí proti poruchám spánku a zvyšuje sexuální potenci. Zavěsíme-li ji nad dětskou postýlku, uklidňuje. Pyramidy se dají využít i v kuchyni k energetizaci pitné vody. Mikroorganismy a bakterie nemají pod pyramidou šanci. Pobyt v pyramidě nás nabije energií, zregeneruje organismus a navrátí narušené zdraví. Pyramida působí jak na tělesnou, tak i duševní stránku člověka pozitivně.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Romana Přikrylová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více