Jste zde


RECENZE Symbolon: Jak k nim najít cestu?
RenataP

symbolon

Chcete k těmto svérázným kartám najít cestu? Poradíme vám, jak na to.

 

Symbolon je hra rozpomínání, karty svou symbolikou působí na podvědomí a umožňují nám rozpomenout se na staré vzorce našeho chování, myšlení, života, rozeznat, kde vnitřně na své životní mapě stojíme, umí vytáhnout z podvědomí to, před čím unikáme. Dokáží jít hodně pod kůži, a dovedu si představit, že právě proto je hodně lidí nemá rádo.

Ostatně první dojem z těchto karet je rozporuplný. Obrázky jen málokdy září nějakou pozitivitou a většinou skutečně ukazují na obtížné životní situace, vnitřní boje, nutné přerody, různá trýznění, ale ani z obličejů postaviček nevyčtete mnoho sluníčkového. Možná to ale dělá ten středověký styl, který připomíná kejklířské příběhy… Nebo ne?

Proč je Symbolon tak krutý?

Nezabývala jsem se počítáním, jestli tu je převaha negativních nebo pozitivních karet, protože některé by byly takové mezi, ale sama jsem z nich měla právě ten divný pocit. Když si o Symbolonu počteme v přiložené knížce, což vřele doporučuji pro veškeré pochopení, i setření toho strachu a divného pocitu, tak se dozvíme, že karty hodně umí odhalit to, co v sobě potlačujeme, dusíme, co odkládáme a co v sobě máme jako kalnou, zanesenou vodu. Dvě rozlomené části, symbolika protikladů, které má Symbolon za úkol sjednotit. Vyléčit, ukázat cestu k tomu, abychom to, co nás tíží, vyřešili.

Někdy ovšem s velmi výraznou daní navrch – se zjištěním, co všechno nás vůbec tíží!

Vykládat Symbolon podle návodu, nebo jen tak?

Zkusit si můžete všechny způsoby, ale ten, který je v knížce popsán, tedy že karty mají tři pozice, z nichž jedna symbolizuje problém, druhá vyřešení problému a třetí pak výsledek cesty – ten doporučuji si zkusit. A vícekrát, protože nám dá pochopit tu temnější stránku Symbolonu, to pojmenování problému. Ke každé pozici zvlášť v knížce najdete u každé karty speciální popisek.

Symbolon lze vykládat i jinými, libovolnými způsoby, ale tady je asi dobré se držet pak toho obecného významu, nebo symbolických významů, třeba astrologických nebo klíčových slov u každé karty. Už tu nemusíme být tak přesní, což sice zvyšuje riziko, že si výklad mylně interpretujeme, ale na druhou stranu by nás právě tady měla intuice dovést přesněji k tomu, co potřebujeme. Možná někdy lépe než ten doporučený výklad na tři karty.

Není třeba se Symbolonu bát. Je hluboký a je pravdivější, než mnohdy sami k sobě jsme. Mějme na paměti, že to jsou karty, které zacelují, sjednocují – a ke kterým je dobré chovat respekt.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více