Jste zde


Kouzelná moc květin je pohlazením pro každý den
RenataP

Je až neuvěřitelné, jak velký vliv mají na lidskou duši květiny. Vezmeme-li to pěkně od podlahy, tak už jen léčivé účinky bylinek nebo stará známá květomluva, jež dnes již používáme spíše pro pobavení, až po spojení andělů a víl s jednotlivými květinami, ale… zastavme se někde mezi. Kouzelná moc květin je sada karet s knihou, kterou vnímá jako jakýsi nadherbář obyčejného herbáře či knihy o praktickém využití květin. Tohle je něžný pohled do duše květin.

 

Autorka doporučuje vykládat si tyto karty častěji, pravidelně a opravdu jim věnovat čas na to, že se s nimi sžijete. Udělala jsem to tak, a musím říci, že účinek byl přesně ten, který Tess Whitehurst uvádí – najednou tu začnou až plasticky vystupovat jiné významy, hlubší nebo výrazně vystoupí jen jeden z mnoha významů a ten se promění do zcela jasné informace, kterou hledáte.

Nakonec mi přišlo, že Kouzelná moc květin je jednou z nejvíce inspirujících karet ze všech těch netarotových sad a určitě si je nechám pěkně po ruce, minimálně nějakou dobu. Ostatně, o duchovním významu rostlin je dobré se něco dozvědět hned z několika důvodů, které mne postupně zcela fascinovaly…

  • Vlastnosti květin a rostlin odpovídají míře a místu účinku na lidské tělo a duši známé z bylinkářství
  • Často odrážejí symbolicky i jejich vzhled
  • Význam má i jejich styl květu nebo doba, kdy kvetou. Například s podzimem kvetoucí květiny musí být houževnatější než letní poupátka.

Najednou se zamyslíte v jiných směrech a nad jinými nevšedními věcmi a… třeba přijdete na svá vlastní řešení svých problémů. Jemné, něžné.

Co třeba si přečíst Pomerančový květ? Voňavý, něžný a plodící sladký velký oranžový plod.

Pomerančový květ

Nebeská podpora, pohodlí, luxus, citová podpora, šťastné děti, šťastný domov, manželské štěstí, smyslnost, důvěra

Tradičně je pomerančový květ (a konkrétně odrůda Neroli), hojně využívaný v aromaterapii a v parfémařství, spojován s manželstvím a dlouhodobými vztahy. Vytažení této karty ale může vypovídat také o harmonickém vztahu s obchodním partnerem nebo kamarádem. Pokud se ptáte na konkrétní osobu, pak je to patrně ideální partner, možná jen za účelem nějakého posunutí, poučení nebo v jedné konkrétní situaci…. Důležité tu je uvědomění, že člověk není stvořen k životu v izolaci, daří se nám v srdečných a hlubokých vztazích s druhými. Důraz také na zpracovávání bloků, strachů a zkušeností z minulosti, které jsou bolavé, proto, abychom se opět mohli otevřít něčemu novému, radosti a novému růstu. Doporučení: Obrátit se na partnera o radu, pomoc, spolupráci, uvolnit se od stresu, osvobodit se od blokád, obav týkajících se vztahu, na obzoru je svatba nebo dlouhodobý vztah, nebo vztah s osobou pro tuto chvíli velmi důležitou.

V Pomerančovém květu musí být stabilita a záruka dlouhých časů…

Protože než uzraje pomeranč, trvá to. To není příležitost pro krátký vztah, tady to musí být dlouhé manželství. Tady musí být harmonie, aby uzrál rovnoměrně, aby všechno to sladké, co v něm je, bylo správně uspořádáno.

A tak musím říct, že mě to s každou další kartou víc a víc baví…

O autorkách:

Tess Whitehurst je spisovatelka, duchovní průvodkyně pracující s intuicí a energií a Feng-šuej konzultantka. www.tesswhitehurst.com

Anne Wertheim vystudovala uměleckou školu v Hamburku v Německu. Je výtvarnice a ilustrátorka na volné noze a žije na Havaji. www.annewertheim.com

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více