Jste zde


Tantrická masáž
Monika Budilová

Tantrická masáž je relaxační metoda k uvolňování emocionálních sexuálních bloků a jejich transformaci v potěšení. Provádí se na nahém těle a zahrnuje dotek na pohlaví, perineu nebo zadečku.

V našem sexuálním životě někdy dochází k neporozuměním, konfliktům nebo pocitům nespokojenosti, které vycházejí z toho, že nevyužíváme svou sílu tak, jak bychom mohli. Tantrická masáž a tantrická individuální setkání nabízí podporu k objevování překážek a bloků vedoucích naše jednání často tam, kam vůbec nechceme. Uvědoměním a uvolněním lze poznat a prožít vnitřní klid a sílu, potřebnou k důležitým rozhodnutím i každodenním potřebným krokům.

Sexualita je největší silou v životě. Z této síly jsme se narodili a čerpáme z ní celý život. Je to pramen naší životní síly, která má vliv na tvořivost, plodnost, radost, vědomí sebe a hodnoty, což velmi úzce souvisí s materiální hojností a vztahu k penězům. Souvisí také s naší přirozeností a vědomím práva žít svůj vlastní život, svoje vlastní sny. Celé tělo, i pohlaví, perineum (hráz, kořen) a rozeta (řitní otvor) si „pamatuje“ všechno, co jsme od početí prožili. To krásné i to, co nás ohrožovalo.

Když máme problém s tělem, například se zády, zajdeme si na masáž, kde bolest uvolníme. Stejně tak funguje i tantrická masáž. Základem práce je vytvoření důvěry a vzájemné spolupráce mezi tantrickým praktikem a klientem. Při této spolupráci praktik nabízí tělu a zejména pohlaví, perineu a rozetě nový typ doteku, který není zaměřený na výkon ani na erotické vybití energie. Je to dávající dotyk, který pomáhá přijímajícímu prozkoumávat paměť každého milimetru na dně své pánve a uvolňovat překážky, které blokují proudění životní energie. A právě v těchto intimních oblastech, která jsou někdy zatížená traumaty, předsudky a nepochopením, vyžaduje spolupráce obou zúčastněných citlivý přístup a zvýšenou pozornost. Praktik tantrické práce s tělem podporuje a učí přijímajícího, jak si pomocí dechu uvolněnou sexuální energii nechat kolovat v těle, jak ji propojit se srdcem a moudrostí. To vede k rozšiřování naší kapacity v jakémkoli potřebném směru našeho života. Tímto se sexuální energie stává životní energií.

 Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Monika Budilová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více