Jste zde


Poruchy spánku s pomocí reiki
Iva Hédlová

Všeobecně: jakékoliv nezpracované, vědomé nebo nevědomé stresové situace, zneužívání pochutin, ale i psychická a organická onemocnění mohou způsobovat potíže s usínáním nebo spánkem.

 

Ošetření s reiki 1.stupně :
Následující pozice dáváme po delší dobu, minimálně sedm minut, aby se snížil sklon k těmto poruchám – ruce přikládáme na spánky, m na každý spánek jednu ruku, v další fázi jednu ruku položíme na srdce a druhou na solar plexus, v další fázi obě ruce položíme na pánevní kosti, prsty se spojí na stydké kosti. Poté si dáme na každou nohu jednu ruku od špiček do středu. V obtížnějších případech co možná nejčastěji dáváme ruku na solar plexus a na pánevní kosti.

Ošetření s reiki 2. stupně:
Mentální léčení s afirmací a léčení Vnitřního dítěte.

Doplnění přírodní léčbou:
Krátce před tím, než jdeme spát, pijeme odvar z jablečných slupek, slazený medem. Nebo místo toho odvar z koprových semen ( 25% ), zeleného ovsa ( 50% ) a anýzu ( 25% ), rovněž oslazený medem. Pravidelně jíst k večeři co nejčerstvější hlávkový salát. Učit se konstruktivně projevovat neprožité emoce. Důsledně řešit problémy a rozhodovat se.  Nejíst nejméně 3 hodiny před spaním, vzdát se na nějakou dobu kávy, čokolády a černého čaje.

Návštěva lékaře / léčitele
Pokud poruchy spánku trvají delší dobu nebo se stále vracejí, měl by být o radu požádán kvalifikovaný léčitel.

Návštěva psychoterapeuta:
Je důležitá při dlouhodobých poruchách spánku, pokud nebyly zjištěny žádné organické příčiny. Také se musí vyjasnit, jestli je doprovází i deprese.

Podle knihy Domácí lékárna – Walter Lübeck – zpracovala Iva Hédlová

Ve spolupráci s www.zdravi4u.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více