Jste zde


Pomoc! Reiki nefunguje
Lucie Matalová

Pomoc! Reiki nefunguje

Zrovna teď, když je vám tak zle, byste si potřebovali ulevit pomocí Reiki. Toužíte po této láskyplné uklidňující energii, která obvykle bez potíží plyne z vašich rukou. Vždy stačilo jen spustit a měli jste svou léčbu, meditaci a klid stále při sobě. Co se to stalo? Jak to, že právě nyní, kdy byste se tolik chtěli zahalit do Reiki, máte pocit, jakoby vám někdo utáhl kohoutek? Že by se jakási žába posadila na pramen?

 

Na semináři Reiki jste se dozvěděli, že Reiki vám bude zasvěcením či naladěním aktivována a již nikdy se jí “nezbavíte”. Tedy přesně řečeno, nikdo vám ji nemůže odejmout a ani vy nemůžete zasvěcení zrušit i kdybyste opravdu moc chtěli. To je holý fakt a platí to bez vyjímky. Teorie říká, že Mistr Reiki vám vkládá do aury symboly a aktivuje napojení na “vesmírný zdroj”. Tyto změny ve vašem energetickém poli jsou neměnné. Opět čistá pravda. Praxe ale do života zasvěcence Reiki neboli  familiérně “reikisty” občas přináší situace, které jakoby popíraly to, co jste se dozvěděli od svého učitele či učitelky. Jak říká přísloví: “Šedá je teorie, zelený strom života.”

Možná jste to prožili sami nebo někdo z vašich blízkých či přátel. Používáte Reiki pravidelně nebo poměrně často a pak v situaci, kdy je vám opravdu špatně, najednou z rukou necítíte vůbec nic nebo jen jakési “ukápávání”, které se nedá srovnat s proudem energie, který jste zažívali dříve. Chtěli byste provést samoléčení a pomoci si od nemoci či psychických potíží a Reiki vás zradila! Jak je to možné?

Nezlobte se na Reiki. Ta vás nezradí nikdy. Je to o vás. V teoriích Reiki se sice na toto téma najde jen horko těžko nějaká zmínka či vysvětlení, ale vaše situace má své důvody a také řešení. Je třeba si uvědomit, jak Reiki v těle člověka funguje. Zjednodušeně se dá říci, že chladná energie vstupuje do korunní čakry, odtud putuje do srdeční čakry, kde se ohřívá a následně pokračuje rukama až do dlaňových čaker, odkud ji pak směřujete dle potřeby. Předpokládá se tedy určitý stav vašeho energetického systému a čaker, do kterého vás uvede právě zasvěcení. V určitých životních situacích může dostat váš energetický systém “šok” a krátkodobě se pak vychýlí ze stavu, do kterého vás zasvěcení dostalo. Reiki pak nemůže téct přes vaše tělo. Stát se to  může po velké operaci, celkové anestezii či těžkém psychickém traumatu a šoku. K omezení či dočasnému “nefungování”  Reiki dochází nejčastěji v případech, pokud se při operaci vedou chirurgické řezy v oblasti  hlavy nebo trupu.

První rozčarování je tedy vyřešeno. Příčinu bychom měli. Teď ale jak z toho? Obecně se dá říci, že čas vše vyléčí a napraví. Musíte dát svému energetickému systému dostatek prostoru pro to, aby se mohl samovolně navrátit do původního stavu. Pravidelně Reiki zkoušejte spustit i prociťovat a brzy zjistíte, že se pozvolna zesiluje. Pokud se nedostanete do další vyjímečně těžké situace a budete moci v klidu prožívat rekonvalescenci, můžete očekávat, že postupný návrat k původní intenzitě potrvá zhruba od tří do šesti měsíců. Proces může zkomplikovat například užívání antidepresiv, léků ovlivňujících nervovou soustavu, hormonálních preparátů a podobně. Naopak urychlit vše mohou ošetření Reiki ze strany druhé osoby.

V Japonsku za dob Mikaa Usuiho a Čudžira Hajašiho bývalo zvykem, že za určitých okolností Mistr svému žákovi udělil “znovuzasvěcení”. Některé prameny dokonce uvádí, že k tomu docházelo při jejich každém setkání. Kdo toto sám na vlastní kůži prožil, jistě potvrdí, že je to úžasný zážitek, který člověka "nakopne" k další práci s Reiki. Je-li tedy váš Mistr Reiki přístupný opětovnému naladění, požádejte ho o ně. Výrazně se tak urychlí návrat do původního stavu. Je to podle mého názoru nejefektivnější způsob, jak opět získat plnohodnotný přístup k Reiki.

Na závěr chci podotknout, že k popisovanému omezení či “přiškrcení” Reiki dochází velmi zřídka. Původcem jsou opravdu vyjímečně těžké a náročné situace. Není třeba se tedy obávat, že váš život s Reiki bude nevyzpytatelný.  Naopak, Reiki bude i nadále vaším blízkým a spolehlivým přítelem.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Lucie Matalová

Zaměření:

Reiki, tanec

Kontakt:

Pro dotazy pište na e-mail: lucie@reiki-lucie.cz

Web: www.reiki-lucie.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora