Jste zde


Mohendžodáro - tantrické cvičení pro ženy
MUDr. Monika Sičová

Ženy mohou mít ze cvičení Mohendžodáro mnohostranný užitek.
A to na několika úrovních: zdravotní, tělesné, energetické, při milování a při orgasmu.

 

 

Tělesné:

Svaly vagíny a pružnost jejích stěn
Mohendžodáro posiluje svaly pánevního dna a dělohy. Vagina (pochva) ženy všeobecně po porodu ztrácí pružnost, vlastně se porodem dítěte vytahá a rozvláční a není již tak pevná jako u mladé dívky. Stěna vaginy a její pružnost je také ovlivnována hladinou estrogenů (ženských pohlavních hormonů) v krvi.

Při cvičení Mohendžodára se stěna vaginy stane uzavřenější, pevnější, pružnější. Z čistě zdravotního hlediska to u starších žen znamená odstranění problémů s močením, s inkontinencí, s prolapsem (propadem) dělohy. Protože se při cvičení intenzivně prokrvuje vagina a pánevní dno, tak se výrazně zmenšuje riziko opakovaných zánětů a výtoků a krvácení.

Toto cvičení je například oproti klasicky podávaným lékům z lékárny daleko lepší. Odstranuje totiž příčinu přímo, bez působení chemických látek a navrací pánevní dno a vaginu k harmonii a zdraví. Je třeba ovšem cvičit delší dobu, nejlépe se nejprve přihlásit do kurzu a naučit se důkladně toto cvičení cvičit, protože jinak člověk velmi brzy ochabuje ve svém úsilí. Známe svoje Papenhajmské!

Neobvyklé téma - Hemeroidy
Další zdavotní efekt je ten, že se výrazně posilují rektální svaly, to znamená řitní svěrače a svaly pánevního dna. Je to nejlepší prevence proti opakujícím se hemeroidům. Pomůže totiž zduřelou sliznici a vystouplé žíly hemeroidů zmenšit a vrátit do původní polohy, tak aby nebolely a nekrvácely. Částečně také působí na sliznici tlustého střeva a konečníku a tak snižuje riziko zánětu (45%).

Estrogeny a krása
Při cvičení se uvolnuje do těla velké množství estrogenů. Mohendžodáro totiž aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a ty začnou ve větší míře produkovat estrogeny. Tělo ví, jak velkou hladinu estrogenů potřebuje a samo si jí reguluje. Všeobecně se od dvacátého roku věku produkce estrogenů snižuje, protože žlázy se postupně unavují a zanášejí různými toxiny. Takže tento cvik zachovává dynamiku mládí. Pokud si chcete zachovat dlouho svěžest a pocit mladosti, je tento cvik vynikající. Ženy, které pravidelně cvičili toto cvičení jsou známé svou krásou a svěžestí do vysokého věku. Je to jednoduchý recept na věčné mládí. Protože pohlavní hormony ovlivnují to, jak se člověk ve skutečnosti cítí, jestli se cítí nabitý nebo povadlý a unavený.

Syntetický estrogen, který vám podává lékař je ve skutečnosti velmi škodlivý a vůbec nerespektuje přirozené cykly v těle. Naopak uměle vyvolá vysokou hladinu a ve skutečnosti tak poškozuje tělo. Nejhorší jsou v tomto smyslu injekce estrogenů a tělíska, která se implantují do podkoží. Žena je krásná pokud má dostatek estrogenů, žena je povadlá a nepřitažlivá, má li estrogenů málo.

 

Uvedeno ve spolupráci se serverem: www.tantra-joga.cz 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

MUDr. Monika Sičová

Zaměření:

Mohendžodáro, tantra-jóga pro ženy, tantrická škola, meditační pobyt v Himalájích

Kontakt:

Meditační centrum Lažánky,
Lažánky 133,
664 71 Veverská Bitýška
tel: 775 370466, 608708996, 608 643 646
www.mohendzodaro.cz
www.tantra-joga.cz
www.sugama.cz
www.pranama.blog.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více