Jste zde


Kundalini tantra a tantrický trénink
MUDr. Monika Sičová

Energie Kundalini je přirozená každému člověku.
Hlavním nedostatkem moderní civilizace je absence intimního vnímání světa.
Tantra je uměním dlouhověkosti.
Partnerské dvojice, které žijí tantrou jsou  stabilní a zralé.
Tantričtí psychologové definovali krizi soudobého života jako především krizi intimního života.

 

Moudří učenci z dávnověku nám odkázali umění pracovat ze životní energií, které říkáme Kundalini. Energie Kundalini je přirozená každému člověku, ale ne každý si toho je vědom a velmi málo lidí umí v sobě kundalini rozeznat, prožít a kultivovat.

Podle stavu této energie je člověk radostný nebo smutný, zdravý nebo nemocný, unavený nebo čilý. Podle kvality vibrace může člověk talent projevit. Nebo může svůj talent potlačit.

Uměním Kundalini energie se zabývá obor, který je zároveň vědou a zároveň uměním.
Tento obor se jmenuje Tantra nebo chceme-li být přesnější nazveme tento obor Kundalini tantrou. Volně přeloženo Kundalini Tantra  je  uměním pracovat s Kundalini energií.

Existuje mnoho forem. Pokud děláme různá cvičení, vizualizace, pohybové techniky, tak této formě říkáme Kundalini jóga, pokud používáme meditace, prožívání, emoce, tak této formě říkáme Kundalini Tantra.

Ve skutečnosti Kundalini Tantra zahrnuje i v sobě i Kundalini jógu.

Pro dnešní dobu je Tantra důležitá a dávno tomu bylo předpovězeno, že Tantra zachrání lidstvo před úpadkem. A skutečně Tantra jako pohled na svět a způsob života je na vzestupu.
Hovoří se o tom, že lidstvo má možnost se s novým vědomím vrátit k přirozeným principům života a to znamená k Tantře.

Hlavním nedostatkem moderní civilizace je absence intimního vnímání světa. Moderní společnost je příliš zaměřena materiálně, příliš povrchně, na důležité věci života si lidé neumí udělat čas. Komplikované partnerské vztahy a rozpady rodin a tradiční příbuzenské pospolitosti je toho důkazem. Tantra učí člověka blízkosti, hlubokému pohledu na věc a řešení problému po příčině a nikoliv po důsledku.

Tantrické tréninky zahrnují umění pracovat s Kundalini energií tak, že člověk se stává zdravějším, vědomějším. Pomocí Kundalini energie proniká k jádru svých zdravotních potíží, nalézá podstatu, kterou posiluje a problémy mizí jako vedlejší produkt tohoto posilování. Říkáme, že Tantra je uměním dlouhověkosti.

Tantrické tréninky zahrnují rovněž umění prožívat, milostné umění a budování kvalitního partnerského vztahu. Partnerské dvojice, které žijí tantrou jsou velmi stabilní a zralé. Muž a žena jsou si vědomí svých potřeb, své potřeby uspokojují a ze svým partnerem vytvářejí láskyplné soužití. Je to proto, že trénink práce s Kundalini energií zahrnuje schopnost poznání sebe sama a schopnost odevzdat se svému partnerovi. Vznikají hluboká spojení, která nejsou kontrolována rozumem, ale láskou a citem.

Jestliže se svým partnerem prožijeme nádhernou tantrickou zkušenost, tak máme tento záznam v sobě na trvalo a partnerství má z čeho žít. Intimní život je pro partnery velmi důležitý. Intimním životem se nemyslí pouze život milostný, ale rovněž život lidí, kteří žijí blízkostí, život přátelský naplněný láskou a porozuměním. Tantričtí psychologové definovali krizi soudobého života jako především krizi intimního života.

Lidé obvykle nemají intimní vnímání, nemají schopnost intimního prožívání a nedávají dostatek pozornosti a času intimnímu životu. Vzniká konflikt mezi vnějším a vnitřním světem člověka, mezi image a opravdovými potřebami, mezi životem podle ostatních a životem podle sebe.

Tantrické tréninky velmi cíleně tento konflikt rozklíčují a ošetřují. Člověk pracuje se svou životní energií, učí se uvolnit, zbavit se stresů, osvobodit se od problémů. Na tantrickém tréninku člověk zažívá euforické zážitky, které mu dají mnoho spokojenosti a naplnění.
Člověk porozumí tomu, jakou má Kundalini energie podstatu, jak je možné ji probouzet.
Zážitek Kundalini energie, kterou na Tantrickém tréninku člověk zažije je tak nádherný a nový, že si ho bude pamatovat navždy. Tantrické tréninky jsou vhodné pro jednotlivce i partnery, začátečníky nebo pokročilé.

 

MUDr. Monika Sičová, tantrajóga pro ženy Mohendžodáro, www.mohendzodaro.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

MUDr. Monika Sičová

Zaměření:

Mohendžodáro, tantra-jóga pro ženy, tantrická škola, meditační pobyt v Himalájích

Kontakt:

Meditační centrum Lažánky,
Lažánky 133,
664 71 Veverská Bitýška
tel: 775 370466, 608708996, 608 643 646
www.mohendzodaro.cz
www.tantra-joga.cz
www.sugama.cz
www.pranama.blog.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více