Jste zde


Jak zabránit ztrátám energie
Esoterika.cz

Merlinova zvonkohra

V současné době se nedostatek energie a vyčerpání šíří téměř jako epidemie. Nabízí se otázka, zda je možné, toto řešit jinak než nadužíváním kávy či jiných stimulantů, dá se říci svým způsobem drog. V první řadě je třeba se zabývat tím, kde a jak energii ztrácíme. Nehovoříme teď o „klasické“ únavě více či méně odpovídající denním činnostem. Vynechme rovněž fyziologické příčiny, neboť tělo a duše jedno jest a nemoci těla nás beztak vedou k naší psychice. Kam tedy energie mizí?  

 
  • Nežijeme svůj život. Děláme věci proto, že musíme, nikoli proto, že chceme. Radost a představa volby se z našeho života vytrácejí.
  • Potlačujeme emoce, zejména hněv. K tomuto tíhnou zejména „duchovní“ lidé, u nichž je pocit, že hněv je „neduchovní“, poměrně častým jevem. Nejen oni v dětství možná slýchali „Ale no tak, ty jsi ošklivý chlapeček, když se takhle zlobíš“. O holčičkách ani nemluvě.
  • Energetičtí upíři. Tento pojem se v poslední době hodně používá. Jsou lidé, v jejichž společnosti cítíte, jak energie přibývá, existuje však i pravý opak. Ti lidé to vůbec nemusí dělat záměrně. Zkrátka si „nesednete“ a ani jeden nemáte dost síly si to přiznat.

  Dalo by se vyjmenovávat ještě více příčin, ale spíše než proč, je na místě řešit otázku - jak z toho ven? Zde uvádíme několik doporučení na různých úrovních, více či méně ozkoušených.  

  • Buďte k sobě citliví. Zkuste se občas zastavit a položit si otázku, co cítíte, jak se cítíte. Pokud nejste zvyklí, začněte na fyzické úrovni: Je mi teplo, nebo zima? Mám hlad? Na co mám chuť? Co mi dělá dobře? Co by mi v tuto chvíli udělalo dobře? Co mám rád?
  • Nebojte se. Nebojte se samoty. Nebojte se zůstat sami se sebou. Se svými pocity. Možná zjistíte, že po takovéto „single párty“ budete mít víc energie, než po večírku s „přáteli“.
  • Naučte se říkat ne. Když ve Vás něco vzbuzuje, odmítněte to. Jídlo, na které nemáte chuť, negativní zprávy, nepříjemné návštěvy, bezobsažné konverzace. Je mnoho věcí, které děláte, neboť se automaticky domníváte, že musíte, ale opak je pravdou. Nemusíte vůbec nic.

Závěrem několik zdánlivě nesouvisejících kroků, které můžete udělat na fyzické úrovni, a výsledek Vás může mile překvapit.  

  • Ukliďte si. Na stole, v pokoji. Zbavte se věcí, které nepotřebujete. Je velmi pravděpodobné, že na co jste za poslední rok či dva nesáhli, to už nejspíš nepotřebujete.
  • Vajíčko. Položte si jednu ruku na čelo a druhou na pupek. Po třiceti vteřinách ruce přehoďte. U toho si můžete přestavovat, jak se kolem Vás tvoří jakési ochranné vejce, které od Vás a k Vám pustí pouze to, co Vy dovolíte.
  • Podle feng-šuej má zvonkohra silnou ochrannou funkci. Zavěste si ji ke vchodu do domu, případně k oknu či k balkonovým dveřím. Požádejte ji, aby od Vašeho příbytku držela stranou vše, co Vám neprospívá, a pomohla Vám tak vytvořit místo, kde se budete cítit v pohodě a bezpečí, kde vždy načerpáte energii a sílu.

Vydat se na duchovní cestu vlastně znamená otevřít oči, otevřít srdce. Člověk se stává citlivější k sobě i k druhým, vidí souvislosti tam, kde se obvykle nehledají. Stále více si uvědomuje, co vše ho ovlivňuje, strava, počasí, postavení hvězd a jedním z důležitých faktorů je rovněž prostředí. Vlivem prostředí na pohodu člověka se zabývá feng-shui. Podle této nauky můžeme ovlivnit svůj život mimo jiné úpravou prostředí, v němž se nacházíme. Nejmarkantnější je celkově úklid. Překvapivě velkou moc však mají i nejrůznější, částečně symbolické pomůcky. Jednou z nich je zvonkohra. Zdánlivě nepraktická věc, která však může ovlivnit Váš život víc, než myslíte. Nejčastěji se zvonkohra používá ke zpomalení nebo rozptýlení přímého toku energie mezi dveřmi a oknem, při škodlivých vnějších vlivech, nebo coby strážce vchodu. Je to tedy jakási ochrana, která chrání Vás a Váš domov před veškerým negativnem, které by sem mohlo vejít zvenčí.

Merlinovu bronzovou zvonkohru je ideální pověsit u vstupu do Vašeho domu či bytu, ať už se jedná o vchodové dveře, balkon či okna. Nejvhodnější je orientace na západ, sever případně východ. Zvukové vibrace zvonkohry by Vám měly dávat pocit pohodlí a bezpečí.

Popis výrobku

Nádherná zvonkohra patinovaná bronzem o délce 115 cm

Pět kovových trubek o délce 26, 28, 30, 28 a 32 cm s dutým zvonem vydávajícím příjemný a uklidňující zvuk

Na lanku zavěšená ozdoba symbolizující univerzální rovnováhu, harmonii ve vztahu těla, mysli a ducha

Navrchu symbolika planet obíhajících kolem slunce o průměru cca 50 cm. Může znamenat vztah Já a Vesmír. Já jsem vesmír stejně, jako já jsem součástí vesmíru.

Kvalitní ruční zpracování od holandského výrobce.

Více o Merlinově zvonkohře najdete na stránkách www.merlinova-zvonkohra.cz, kde si ji můžete pořídit za zvýhodněnou cenu 299 Kč vč. DPH a dopravy, pokud zvolíte platbu převodem. Zvonkohra může již za pár dní chránit Vaše příbytky, případně být vhodným dárkem pro Vaše blízké.

Koupit zvonkohru
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)