Jste zde


Dr. Med. Anne Flecková: Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy
RenataP

Zdravá cesta z labyrintu únavy ale rozhodně neznamená lehká cesta. Řekněme, práce je tu nad hlavu a mnohdy jsem při čtení měla pocit, že jsou přede mnou Himaláje. Složené z návyků, špatných přesvědčení, zlozvyků i stresu. A v neposlední řadě mnoho kamenů pod nohy nahází i dnešní nejen životní styl, do kterého jsme nuceni, ale i lékaři. 

 

Právě část, ve kterém autorka, sama internistka, výživářka a revmatoložka, navádí, co vše si máme nechat vyšetřit při podezření na některá o nemocnění, mi přišla nejkontraverznější. Lékaři (alespoň u nás) nemají toto příliš rádi, ale přesto doufám, že se Energie! dostane do rukou mnohým, jelikož časté zdravotní potíže nejsou ani správně diagnostikovány.

Jednoduchý příklad za všechny. Kdo vám při úzkosti dá za úkol vylepšit střevní mikrobiom?

A další i mnohem závažnější příklady v knize najdete. Ale to už se dostáváme do částí, ve kterých se můžete začít chytat za hlavu, protože tolik úkolů! Tolik rizik!

Nakonec jsem si řekla, že si to své vezmu jen z toho, co mohu skutečně ovlivnit. Z toho neovlivnitelného raději nebudu nic řešit, neb je to zbytečný stres - a právě stres je to, co nám skutečně bere půl zdraví.

Takže jsem velmi ráda, že autorka právě jemu věnuje jako červené nitce protkané celou knihou, velké množství prostoru. 

Jak ozdravit tělo, tipy a triky na akutní záležitosti?

Jak si navodit šanci na trvalé zdraví díky lepším životním návykům?

Jak se naladit na pocit zdraví, který nám už intuitivně umí dost napovědět?

Ano... ve výsledku na knihu přeplněnou informacemi a úkoly pohlížím pozitivně, protože co kdo potřebuje, to si v ní na první přečtení najde. A dobře se k ní vrací, je to takový domácí alternativní lékař. Návrat k sobě.

Autorka je internistka, revmatoložka, odbornice na nutriční a preventivní medicínu, takže její rady a komplexnost pohledu na jednotlivá témata je velmi široká, přesná a  mnohdy přísná. Protože tak to je, tak tělo funguje.

A každé hřešení se někde může projevit. Ne u každého, a ne u každého stejně, ale přesto – mnohé je dobré vědět.

https://www.knihykazda.cz/energie/

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více