Jste zde


Co je to řízené dýchaní
Angel Buna

Hranice lidského věku se reálně neustále prodlužuje. Je stále větší počet lidí, kteří se dožívají vysokého věku. Na druhé straně je stalé více zdravotních problému: mozkové, srdeční pří hody, dýchací obtíže, zhoubné nádory apod. Co dělat pro to, abychom byli zdraví aktivní a vitální v každém věku a zajistili si aktivní dlouhověkost? Vyhýbat se stresu, mít trvalý aktivní přístup k životu, přiměřeně, podle svého věku se věnovat sportu a každodennímu pohybu, dodržovat životosprávu

 

Velmi nám pomáhá pravidelný pohyb, protože jím zvyšujeme příjem kyslíku pro tvorbu životní energie. Ale pozor, když hodně zatěžujeme tělo, tělesnými cviky a chceme si dokazovat, že to ještě zvládneme. Do organismu se dostává více kyslíku a tak se tvoří mnoho volných radikálů, které jsou příčinou dosud neobjasněného přetrvávání svalové bolesti, která je prvním upozorněním a příznakem nemoci. Nadměrnou tvorbu volných radikálů v důsledku oxidativního stresu vyvolaného tělesným cvičením, považuje za přímou příčinu nemoci.

Jednou s cest, je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu. Správné okysličení naší krev, rozhoduje o našem trvalém zdraví a duševní pohodě. Nabízí se nám hodně způsobu dýcháni a kyslíkové terapie, které nám přinášejí částečnou pomoc a řešeni dílčích problému. Největší přínos pro nás se je naučit se řídit své dýcháni sami, tak abychom nikoho nepotřebovali a nebyli na ničem a nikom závislí.

Jednou s možných nových cest je řízené dýcháni. Plný nádech a dlouhý výdech formou cviků Tao a Tibetské rity. Tyto cviky jsou nenáročné a zvyšuji úroveň naší mimovolné schopnosti se uzdravit. Posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánu. Stabilizují zdraví a posilují naše sebevědomí.

V praxi je prokázáno, že vnitřní cviky a uvedené rity, jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžuji chod vnitrních orgánu a narušuji jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systému, lze dosáhnout dokonale harmonie. Vnitrní cviky mám, pomáhají udržovat pružnost a vláčnost celého nervového systému. Odstraňuji stres a napětí a přispívají k dosažení dlouhověkosti. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervových problémech, jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu zrychlení stárnuti těla i duše.

Před tím než začneme s vnitřními cviky tao je dobře začít různá dechová cvičeni k tomu se hodí nejvíc letni měsíce dovolené. Kdy máme vice casu na svou osobnost a můžeme se vice věnovat svému tělu a zdravotnímu stavu. Dýchaní a jeho příznivé účinky jsou uvedeny jako hlavni ve východní medicíně nejen na nemoci, ale právě na uvolněni proti depresi, úzkosti a dalším vnitřním nervovým propleným.V souvislosti s přirozenou imunitou je kladem důraz na vyvážené ionizace krve a závislost na dýchání. Vyrovnává hladinu kyselin a zásad, které se každým nadechnutím vyrovnávají.

 

Prohloubené dýcháni
- zvyšuje sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému.
- výrazně zvyšuje tráveni, laikovou výměnu a vyměšování - pomoci práce bránice.
- umožňuje hluboký spánek
- dochází k lepšímu prokrveni mozku, posiluje vědomi, vyjasňuje mysl a zdokonaluje
paměť i všechny duševní schopnosti.
- dochází ke zklidněni emoci a napomáhá ke klidu a pohodě.

Jeden ze způsobu jak se naučit nenásilně vědomému řízenému a kontrolovanému Dýchaní je začít prodýchávat čakry a mantryČakry:
- první čakra (červená), nachází se pod kostrčí. Ovlivňuje: kosti, kostru a klouby. Ovládá:“OSOBNOST"

- druhá čakra (oranžová), je 5 cm pod pupkem. Ovlivňuje: pohlavní organy,nadledvinky ledviny, žaludek a střeva. Ovládá: ČICH a VÚNĚ

- třetí čakra (žlutá), je 2 cm nad pupkem. Ovlivňuje: slinivku, žlučník a játra. Ovládá: EMOCE A VÚLII

- čtvrtá čakra (zelena), v miste brzlíku, srdce a plíce. Ovlivňuje: oběh krve a tlak. Ovládá: LÁSKU K ŽIVOTU

- pátá čakra (světle modrá), v miste ohryzku, Ovlivňuje: štítnou žlázu, hlasivky dutiny v hlavě tj. uši, oči, nosu a ústa i pohyby rukou Ovládá: "KOMUNIKACI, POHYB HORNI POLOVINY TELA

- šestá čakra (modra), na cele tzv. třetí oko, šišinky (mozkové). Ovlivňuje: jasnovidectví instinkt a intuici. Ovládá: "INSTINKT a INTUICI"

- sedmá čakra (bila), na temeni hlavy. Ovlivňuje: napojeni na vesmírné energie. Ovládá: ZAVRŠENÍ DUCHOVNA"

Při práci s vesmírnou energii aktivizujeme čakry, které máji hlavni postaveni při harmonizaci a spojeni těla a duse. Čakry jsou velmi úzce propojeny s jednotlivými vibračními poli.Pro navázaní spojeni našeho podvědomí s čakrami je možno pravidelně je prodýchávat a mimosmyslově vnímat, abychom podvědomě vnímali jejich umístěni a činnost. Čakry se prodýchávají pravidelně ve volných chvílích, to nejen pomáhá podvědomému vnímání, ale prodýchávání čaker nás uklidňuje a je vstupní branou pro meditaci.

 

Jak prodýchávat čakry:
- jednotlivých čaker od 1 až 7. (vždy třikrát hluboký nádech a dlouhý výdech) - židovská svíčka od 1. a 7. čakru, 2. a 6. čakru, 3. a 5. čakru a nakonec 4. čakru
Mantry: OM, MANY. PEGY, HUM
Zázračná moc ZPÍVÁNÍ MANTER POMOCÍ DLOUHÉHO VÝDECHU, dává nám schopnost rozšíření materializovaní vesmírné energii k dosažení většího osobního a společenského úspěchu.

Zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zpíváme mantry.
Jde o vibrační vesmírné energie v jednotlivých vnitřních organech což je posiluje, uzdravuje a stabilizuje a zároveň vibrováním pročisťuje uvedené čakry.

O a M vibruje - celou hlavu. (čakry 5, 6 a 7), MA a NY vibruji - v ramenech a v prsou.
(čakry 5 a 4), PE a GY vibrují - v břiše a v žaludku (Čakry 4, 3 a 2) HU a M vibrace - celého těla. (všechny čakry)
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Angel Buna

Zaměření:

Dynamické cviky Tao pro zdraví, jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů, lze dosáhnout dokonalé harmonie těla i duše a to v každém věku. Taoismus

 

Články:
http://ellib.bloger.cz/

- časopis Meduňka, číslo 2/2014
 

Kontakt:

Angel Buna

Web: http://www.cviky-tao.cz

Telefon: +420 731 107 27Další články autora
více