Jste zde


Sebelítost
Renata Raušerová

Každý z nás už to jistě několikrát zažil. Procházíme obdobím, ve kterém máme pocit, že se nám nic nedaří. Ať se snažíme sebevíc, jsme stále na mrtvém bodě. Začneme přemýšlet o tom, proč se k nám ostatní tak špatně chovají, nerespektují nás a proč se nám některé situace stále opakují. Cítíme se vydáni na milost a nemilost běhu života, odevzdáváme se osudu a litujeme sami sebe, jakou máme smůlu. Jsme oběti, které se utápí v problémech a depresích.

 

Ale zamysleme se nad sebou, jakou měrou se sami podílíme na této situaci! Vážíme si sami sebe? Neustupujeme ostatním a nenecháváme je překročit naše vlastní hranice jen proto, abychom jim vyhověli a neztratili tak jejich přízeň? Tak moc se obáváme samoty a toužíme po lásce, přátelství a dokonalosti, že někdy nedobrovolně potlačujeme své vlastní Já, svou svobodu.


I to je jedna z cest, která vede k pocitům sebelítosti. Najednou si připadáme nějak prázdní, bez energie, bez naděje. Je to tím, že někde uvnitř nás probíhá boj mezi tím, co intuitivně cítíme a tím, jak jsme nuceni se chovat. Potlačujeme vnitřní NE, které se v nás ozývá a říkám nám DOST! Ustoupíme-li jednou, budeme ustupovat stále a budeme mít čím dál, tím menší šanci prosadit svůj názor.


"Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán" říká jedno přísloví. Jeho smysl spočívá v tom, že i když si myslíme, že ostatním svým chováním prokazujeme dobro a oni vědí, že je nikdy neodmítneme, tak děláme tu největší chybu jak v našem , tak v jejich životech. Každý je jedinečná lidská bytost se svými chybami a právě z nich se celý život učí. Budeme-li dítěti celý život říkat, co smí a nesmí, vodit ho za ručičku, vše za něho dělat a ono si neudělá zkušenosti ze svých vlastních chyb, stane se na nás závislé a v dospělosti nejspíše bude mít problémy s uplatněním v životě, se vztahy a s tím postavit se sám na vlastní nohy a nést za sebe odpovědnost.


V dobré víře pomoci, mu vlastně velice ubližujeme. Chceme přece, aby bylo šťastné, ale tímto způsobem docílíme přesně pravý opak! Těžké situace se pak řeší útěkem před zodpovědností, alkoholem a depresemi. Mysleme pozitivně a vnímejme svůj vnitřní hlas, co nám říká! Nepřehlížejte své vnitřní hlasité NE a neznásilňujte svou duši! Umění říci v pravý čas NE je také jedna z našich životních zkoušek. Jsme neustále konfrontováni s tím, zda jsme tuto situaci již zvládli a pokud neustále opakujeme stejnou chybu, jsme časem zatlačeni do slepé uličky, která nás donutí změnit způsob myšlení a řešit situaci jinak.


Každý je strůjcem svého osudu - záleží jen na nás! Naučme se nést za sebe zodpovědnost a být nezávislí! Nečekejte změnu vně sebe, ale pracujte sami na sobě! Uvidíte, že se začne měnit i přístup ostatních lidí k vám. Neodkládejme nic na zítřek, začněme už dnes!

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Renata Raušerová

Zaměření: poradna a kursy osobního rozvoje ISIS ART, arteterapie, kineziologie, diagnostika automatickou kresbou, Tarot, reiki, relaxační a meditační večery, léčivé ezoterické obrazy, plastiky a osobní mandaly dle data narození

Kontakt: Pod Lipami 5/2664
130 00 Praha 3
602 221 432
www.isis-art.mysteria.cz

Web: http://www.isis-art.mysteria.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více