Jste zde


O kurzu "Nakresli obraz svého života" - kreslení s pravou hemisférou
Mgr. Jitka Mikšíčková

"Naučil jsem se, že to co jsem nikdy nenakreslil, jsem vlastně ve skutečnosti neviděl a že když začnu kreslit obyčejnou věc, tak zjistím, jak je neobyčejná - to je jasný zázrak."
(F. Franck)

 

"Učit se kreslit je ve skutečnosti záležitost vidění - vidět správně - a to znamená daleko víc než jen vidění pouhým okem."
(Kimon Nicolaides)


Hlavním tématem tohoto kurzu je "kreslím to, co vidím" a tak si na kurzu zažijete, jak se dívat na věci jinak a to tak, že je dokážete realisticky nakreslit. Můžete tedy očekávat, že se naučíte dívat se nově na svět a vidět nové věci. Kurz vám nabídne pohled na realitu jak opravdu je.


Začneme u linie se kterou se pojí témata jednoznačnosti a jasných čitelných rozhodnutí (odkud a kam jdu) a hranic, které vymezují, spojují a oddělují zároveň.


Potom budeme pokračovat proporcemi a vymezenými vzdálenostmi mezi jednotlivými místy. Tato cvičení nám pomohou v uvědomování vztahů a souvislostí mezi věcmi.


Následuje perspektiva, při které budeme zvládat paradox, že to co známe, vypadá ve skutečnosti jinak a tak namísto tendence posuzovat něco podle toho, že to nějak známe se podíváme, jak ta realita opravdu vypadá.


Světlo a stín nám odráží, že svět není jen černý a bílý, ale vyskytuje se v něm nezměrné množství barevných odstínů (velká škála šedých odstínů).


A pak už budou následovat portréty a autoportrét, kde se podíváme na téma sebepřijetí, ochoty či neochoty ke kompromisům, když postupujeme k nějakému cíli a hlavně budeme nalézat své vlastní originální vyjádření - pak bude mít obrázek "jiskru", neboť do něj tímto vložíme sami sebe. To je jenom část témat se kterými se u kreslení můžete tvořivě potkat.


Kreslení se vlastně taková radostná hra, při které si každý může objevit, jak opravdu vidět realitu taková jaká je. A hlavní charakteristikou dobré hry je, že ji člověk rád hraje a že ho baví. To, co nakreslíme jsme vždycky zase my sami, naše obrázky jsou naším zrcadlem a umožní nám tak na sebe a náš život nahlédnout z dalšího úhlu pohledu.
Nejbližší kurz bude probíhat ve dnech 23. - 26. května 2002 v Praze v centru Mandala života

Přihlášky a info: Jitka Mikšíčková - V olšinách 7, Praha 10 - 100, e-mail.: jitkaew@volny.cz, tel.: 02/72 73 63 82, mobil: 0604/ 321 755

Pokud máte skupinu alespoň 10 lidí, ráda po dohodě udělám kurz u vás.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Mgr. Jitka Mikšíčková

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: V olšinách 7
100 00 Praha 10
272 736 382
604 321 755

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora