Jste zde


Láska, vztahy a přátelství VIII.
Katka Svobodová

Dívejte se očima lásky

 

Vztah mezi vámi a vaším tělem, mezi vámi a všemi buňkami, které jsou na vás závisí, může být tím nejkrásnějším vztahem. Druhou polovinou je vaše mysl. Tělo pečuje o svou polovinu vztahu, ale vaše mysl tělo zneužívá. Naše tělo je dokonalé, ale my máme všelijaké představy o tom, co je dobré a špatné, krásné a ošklivé. Jsou to představy, ale my jim věříme, a v tom je náš problém. Jsme-li schopni přijímat své vlastní tělo, můžete přijmout téměř každého a téměř všechno. Když odmítáte druhé, děláte to z téhož důvodu, z jakého odmítáte sami sebe. Krása je pouhý pojem, který jsme se naučili.


Všechno, co existuje, je krásné - všechno. Vy si však říkáte: "To je ošklivé". A děláte to jen proto, že vám někdo řekl, co je krásné a co je ošklivé, stejně jako vám někdo řekl,co je dobré a co je špatné. Nejdůležitější však je váš vlastní názor, nikoli názory druhých lidí. Jste krásní, ať už vám vaše mysl říká cokoli. To je fakt. Nikomu nic nedlužíte. druzí mohou vidět, co chtějí. Jste takoví, jací si myslíte, že jste. Krásu kolem sebe můžete vnímat jen tehdy, když vnímáte krásu, kterou máte ve svém nitru.


Jestliže se vám nelíbí, jak vypadáte, můžete změnit svůj názor,a změní se váš život. Ten, kdo ovládá názor, ovládá sen.


Až sami sebe přijmete bez podmínek, budete nesmírně šťastní. Máte-li dokonalý vztah ke svému vlastnímu tělu, vaše polovina jakéhokoli vnějšího vztahu je naplněna. Lze říci, že oči jsou projevem vašich pocitů. Vnější sen vnímáte očima. když jste rozzlobení, vidíte svět kolem sebe očima hněvu, atd... Jste-li smutní, vidíte očima smutku, takže všechno, co vnímáte, je smutné.


Díváte-li se očima lásky, vidíte všude jen lásku. Všichni můžete mít partnerský vztah, který vyplní váš sen o Nebi; můžete si vytvořit Ráj,a le musíte začít sami u sebe. Především musíte přijmout své tělo. Pak musíte přemoci svého Parazita. Teprve pak bude vaše mysl milovat vaše tělo a přestane sabotovat vaši lásku.
Pokračování příště


Použitá literatura: Láska, vztahy a přátelství (Čtyři dohody- toltécká láska), Don Miguel Ruiz; Pragma, Praha 1999Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více