Jste zde


Je-li život hra, pak má tato pravidla - IX.
Katka Svobodová

Deváté pravidlo

Všechny odpovědi se nacházejí ve vašem nitru
Stačí dívat se, poslouchat a důvěřovat.

 

Neexistuje žádný vnější zdroj moudrosti, jenž by vám mohl dát odpovědi na vaše nejniternější otázky. Sami sobě jste nejmoudřejším učitelem.
Poselství jsou signálem nebo instrukcí z vnitřního zdroje intuice, jenž vás na vaší cestě vede k tomu pravému životu. Blikají a pulzují ve vaší mysli a nabízejí vám vedení, nápovědu i všechny odpovědi, které potřebujete. Skutečné poselství vás jen tak neopustí, ať se jakkoli snažíte je ignorovat. Objevuje se znovu a znovu, dokud nezačnete ochotně naslouchat a respektovat je.
Vaše pravda vás najde, i kdybyste se schovali sebelépe.Ignorovat svůj vnitřní hlas nebo se před vlastní vnitřní pravdou zavírat pouze vybízí k tomu, aby se projevila jinými, nepříjemnějšími způsoby, jako například sklíčeností, závislým chováním nebo zkrátka nespokojeností.
Všechna poselství - bláznivá nebo vážná - jsou mocná a spolehlivá vodítka, jež vám poskytují přímý přístup k vlastnímu vnitřnímu poznání.
Výzvou devátého pravidla je naladit se na poselství a odpovědi, jež přijímáte ze svého duchovního zdroje, a brát je vážně.
Poselství, která nejsou v souladu s vašimi plány, můžete snadno potlačit, ale těžko ignorovat.
Když se však naladíte na svá poselství, dozvíte se, co opravdu potřebujete.
Abyste se mohli naladit na své vnitřní poznání a respektovat je, musíte se naučit lekcím naslouchání, důvěry a inspirace. Tyto lekce vás dovedou na místo ve vašem nitru, z něhož máte přístup ke všem potřebným odpovědím na to, jak učinit své pozemské přebývání hodnotným.


Naslouchání
"Vědomí není nic jiného než uvědomování si - souhrn všech věcí, jimž věnujeme pozornost."
Deepak Chopra


Naslouchání je aktivní koncentrace na poselství, které přijímáte, až už verbálně či neverbálně. Nikde jinde není lekce naslouchání tak důležitá jako v otázce vašeho vnitřního poznání.
Musíme pozorně naslouchat svým poselstvím, protože ne vždy znějí nebo vypadají tak, jak jsme si je představovali. Musíte být "na příjmu", abyste zachytili jejich frekvenci. Jinak byste mohli minout důležitou nápovědu, pocházející z vašeho duchovního centra.


Důvěra
"Důvěřujte si. Touto strunou se rozezní každé srdce."
Ralph Waldo Emerson


Lekci důvěry se naučíte, když vykonáte krok víry a věříte, vaše vnitřní poznání vás vede k vyššímu dobru. Důvěra znamená seřízení instinktů tak, abyste poznali, kdo a co odpovídá vašim nejvyšším zájmům, a mohli se tak absolutně spolehnout na hodnověrnost svých poselství.
Celý život nás někdo učí, abychom si důvěřovali. Dětem se bez ustání říká, aby vše dělaly podle vůle svých rodičů, "protože jim to řekli".
Důvěra ve vlastní instinkty a poselství je klíčovým krokem k vašemu duchovnímu růstu, protože to jsou mapy vaší cesty. Uvádějí vás do lekcí, proto jim musíte důvěřovat, chcete-li se naučit všemu, co potřebujete, abyste naplnili konkrétní smysl svého života.


Inspirace
"Uprostřed svého každodenního života musíme najít nápoj ke svlažení své tvořivé duše."
Sark


Inspirace je okamžik, v němž je osloven a podnícen duch v nás. Inspirace započne své působení, když něco v okolním světě zažehne ve vašem nitru plamen a vyvolá poselství.
Když budete víc a víc ctít své vnitřní poznání, budete s to snadněji rozpoznávat tyto okamžiky inspirace, z nichž mnohé mohou proměnit váš život.
Vynikajícím zdrojem inspirace může být čas strávený v přírodě. Svět přírody disponuje energií, která vám pomůže navázat kontakt s vaším nejhlubším nitrem.
Dalším zázračným zdrojem inspirace může být umění.
Pokračování příště


Použitá literatura: Je-li život hra, pak má tato pravidla; Chérie Carter-Scottová; COLUMBUS, Praha 2000Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více