Jste zde


Jana Štrausová: Poselství dětí nového věku
RenataP

Autorka již ve své první knize Děti nového věku odhalila tajemství dětí, které si pamatují svou minulost před životem. Je to fantazie, nebo skutečně nahlíží někam, kde skutečně byli? Mohou si vymyslet to, že vletí do bříška? Že  někde žili, že se s někým znali a pak se se svým souputníkem o minulosti v pohodě bavit ve školce při běžné hře?

 

Nad některými svědectvími opravdu zůstává rozum stát a můžete cítit překvapení, údiv, nevěřícnost nebo jen posvátnou úctu k tomu, co čtete. Autorka je pedagožka a své obě knihy napsala s cílem osvětlit široké veřejnosti tento fenomén. Děti si do určitého věku pamatují ze svých minulých životů víc než si myslíme.

V této knize se více zabývá tím, co k ní přišlo po vydání první knihy, ale v obou najdete připomenutí všech dalších autorů, kteří se tématem zabývali. Rozebrání tématiky ADHD a jiných diagnóz, které často s těmito zážitky souvisí.  Mnoho příklad nejen od ní, od dětí, rodičů, ale také od již dospělých lidí, kteří si rozpomenuli, že něco takového také žili!  A bez rozpaků o tom s autorkou ať už v pozici pedagožky (školky, první stupeň) nebo terapeutky mluví. Dojde i na meditace s dětmi a vlastní rozpomenutí autorky

I já jako čtenářka jsem při čtení obou knih měla jen pocit, že jsem něčím takovým také procházela a kdoví, třeba i jen tento rozrýpnutý pocit pak stál za následným pochopením velkého tématu z minulosti.

Děti nejsou problémové, ony jen…

… a to je ryze individuální. Na příkladech z praxe autorka ukazuje různé příklady poruch chování, které mají základ v těžkých událostech zkraje dětství nebo ještě v předchozích složitých vztazích s rodiči.

Nebo si tu přečtete vjemy, které jsou mimořádně zajímavé…

„Pamatuji si celý život, že když jsem byla mimino, tak jsem všemu rozuměla, co lidé okolo mne říkali, ale zároveň chyběla nějaká možnost jak odpovědět. Tělo ještě nebylo schopno chodit, mluvit… pamatuji si, že to bylo něco jako být ochrnutá.“

Poselství dětí nového věku je kniha seznamující se úchvatnými příběhy, základy reinkarnace takové, jaká již byla popsána, jak se o ní mluví a lidé si ji představují a co dokládají svědectví. Třeba právě taková jako tady.

Kniha mi připomínala publikace Briana L. Weisse, které pro mne byly kdysi klíčové a doslova mi otevřely na řadu let zcela nový svět. Cením si toho, že různé jiné autory a historii této oblasti autorka  neopomíjí, čímž dává tématem nepolíbeným čtenářům možnost vše  pochopit do největší možné hloubky.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2022, www.eminent.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více