Jste zde


Jak na Svět bez stížností! Chytře!
RenataP

Navlékněte si tento fialový náramek, který se skrývá v knížce a zkuste to taky. Nestěžovat si. Nebrblat na celý svět a nezaplevelovat si mozek především sami sobě. Jsem si jistá, že tato kniha vás ovlivní minimálně v tom, že si více začnete všímat podobného plevelení. U sebe, ale i u jiných. Ano, povím vám, že mě ti lidé, kteří si stěžují i na to, že vzduch je moc čistý a voda moc studená, potom docela štvou. Ale berte tuhle přechodnou část tak, že se učíte rozeznávat tyto zbytečné stížnosti na celý svět, protože chtě nechtě, tohle někdy dělá každý.

 

Proč si vlastně stěžujeme?  V tomhle je tato kniha asi nejcennější… protože chceme vzbudit soucit, chceme být zajímaví, chceme se vzdát zodpovědnosti, chceme vzbudit závist, mít nad někým moc, omluvit tím špatný výkon… mám pokračovat? Nemusím, tohle všechno do největších a do morku kostí jdoucích podrobností probere Will Bowen v této knize. A i když se vám možná vaří krev v tuhle chvíli, musíte stejně jako já po chvíli přiznat, že stěžování si za účelem získání nějaké té výhody pro sebe nebo i jen pozornosti je nám prostě vlastní. Každý jsme to dělal. A kdo říká, že to nedělá, ten to dělá nejvíc…

„Lidé mají bytostnou potřebu uznání od druhých. Pozornost, kterou nám ostatní věnují,  nám přinásí pocit bezpečí. Když nám ostatní věnují svou pozornost a uznání, cítíme, že někam patříme a že jsme součástí určitého kmene. Lidé si často stěžují, protože tím chtějí vzbudit pozornost, kterou tolik potřebují, a nenapadá je pozitivnější způsob, jak toho docílit…“

Hele, všímej si mě, chci s tebou mluvit! TO je skryté poselství. Jenže si dejme ruku na srdce, když se necháte vtáhnout do vášnivého rozhovoru o tom, jak všichni chlapi stojí za nic, přijdete pak domů a více než kdy jindy možná toho večera na svém partnerovi uvidíte to negativní. Ten budižkničemu, kterými se váš hovor jen hemžil, vám najednou bude doma ležet taky. Ano ano, stěžování si je nakažlivé.

Vlastně mnoho praktických věcí jsem o fenoménu stěžování nevěděla.  Jak vzniká, jak je návykové a jak je to první lajna, která nás často napadá… a jak je vlastně složité i jednoduché, s tím vším zatočit. Třeba právě s tím fialovým náramkem a přečtenou knihou a pochopeným principem. Pak můžeme každou myšlenku rozebrat a vyčistit si hlavu. A mít kupodivu více energie na řešení skutečných problémů a před námi bude rovný koberec bez nametené špíny!

Berete? Já ano, takže s chutí do náramku, který bude denně připomínat, že musí zůstat na jedné ruce, ve chvíli, kdy si postěžujete v tomto negativním smyslu, ho přendejte na druhou ruku. Cílem je, aby náramek vydržel co nejdéle na jedné jediné ruce. A to je výzva, že?

O autorovi:

Will Bowen je motivátor, řečník, autor. Jeho nestěžovací projekt obletěl celý svět a se svými ambicemi ve svém rozletu neustává. Musíme uznat, že takový nápad je rozhodně přínosem už jen z toho důvodu, abychom lépe pochopili pohnutky stěžovacích vět a nálad. Tím jednoduše najdeme i klíč k jejich řešení. Napsal na toto téma pět knih a ty byly přeloženy do více než pětadvaceti jazyků a prodáno více než tři milionů kusů. Žije v Kansas City, Missouri, má tři děti a jeho žena se zabývá jógou ve svém jógovém studiu. Umí žít své sny? Patrně ano! Pojďme se jím nechat inspirovat.

Jeho youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCCgPzGa6tw_TCiTmToraTfQ

Knihu vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 20017, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více