Jste zde


Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot
RenataP

Karty dokonalé na pohled a nadoraz plné informací, jak jen to u klasického tarotu je možné. Je vskutku královský. Kouzelný svět mýtů, symbol a světa, který nás obklopuje. Ať už reálně, nebo symbolicky.  Luxusní provedení tarotu zaujme naprosto každého, od začátečníků po milovníky či sběratele. Všichni se zde dozví – snad téměř všechno!

 

Dokonalá příručka, která naladí a dodá jistotu

Příručka Zlatého tarotu je z pera Barbary Moore, která patří ke špičce tarotových tvůrců. Umí nejen chytlavě popsat atmosféru jednotlivých karet, zdůraznit důležité symboly a významy, ale také v obecných částech jejích knih najdete povídání o kartách. Jak k nim přistupovat, jak se na ně dívat, jak s nimi pracovat. Jak se cvičit, jak nahlížet na odpovědi na otázky, které se nám dostávají.

Například maličký návod u první sady karet…

„Až si budete číst o jednotlivých kartách, dívejte se i na obrázek. Zapište si, co vás oslovuje, a všimněte si toho, co vám nic neříká. Porovnejte své postřehy s poznámkami ze Cvičení 3. V čem se podobají a v čem se liší? Poznamenejte si zkušenosti ze svého života, které s jednotlivými kartami souvisí.“

A já jen dodám, že Cvičení 3 bylo vnímání dojmů a informací z pouhého slovního hodnocení každé karty, klíčových slov.

Díky tomu si pak můžete poprvé vzít karty do ruky s tím, že si jste jisti. Že se na první výklad těšíte… že přesně víte, jak formulujete otázku a může se pak snadno stát, že vaše oči padnou i na malý detail na kartách Cira Marchettiho, který řekne víc než tisíc slov. Protože budete správně naladěni.
Ciro Marcetti jakožto autor obrázků je jednoznačný mistr, který umí přidat do svých obrázků jas, lesk a neskutečné charisma. A právě ty detaily. Psík, pták, květina, malý hmyz, svítání, mrak, slunce, zobrazit iluze pocitů, emocí a hlubokého zadívání se do budoucnosti i minulosti.

Jeho obrázky jen ožít…

KRÁLOVSKÝ ZLATÝ TAROT:

  • Perfektní pro začátečníky: skvěle vysvětlený, průhledný
  • Perfektní pro každého: je doslova luxusním zpracováním tarotu od grafiky po texty

Základní a velmi dobře vysvětlené informace tu najdou začátečníci i pokročilí. Tarot je shrnut do košatého základu, který vám dá nejen to první, co potřebujete vědět, ale také vás naučí vnímat tarot po svém, vnímat jeho bohatost a najít v něm ty logické souvislosti, které jsou potřeba.

O autorech: Barbara Moore a Ciro Marchetti (průvodce, výtvarník) jsou dokonalým párem. Barbara píše knihy, vytváří karetní sady a božsky o nich píše. Ciro Marchetti je výtvarník, který má s tématikou tarotu bohaté zkušenosti, vlastní největší designérskou firmu v USA a oba jsou v tomto oboru věhlasní.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2022

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více