Jste zde


Afirmace vylaďují člověka na pozitivní vnímání
STUDIO Paprsek

Příčiny psychosomatických potíží, které se projevují jako zdánlivě nesouvisející, je možné specifikovat v několika rovinách a vzájemně harmonizovat příčinu s projevenými důsledky.

 

Odstraňování příčin je harmonizačním procesem, kdy se na vyvážení disharmonie používají v jednom ze základních stupňů tzv. afirmace.


Afirmace jsou slovní spojení, která člověku mohou častým opakováním otevřít spojení mezi vědomím a podvědomím, čímž se harmonizuje jedno i druhé.


Afirmace svou vibrací přenáší informaci z vědomí do podvědomí. To informaci zpracuje (příjemné tělesné pocity) a vyšle pozitivní impuls do vědomí - dobrá nálada, náhlé pochopení, vnuknutí apod.


Pomáhají nastavit vnímání do vyvážené polohy a tím může vzniknout prostor pro vyrovnání funkcí organismu a následnému uzdravování.


Proto je práce zaměřena na opakování afirmace, sestavené vhodně podle individuální příčiny, kterou je v současné chvíli možné aktuálně harmonizovat.


Podstatné je afirmace opakovat aniž by si k nim člověk připojoval své vlastní představy o jejich významu a výklad toho, co znamenají.  • věřím ve smysl vlastní existence
  • odpouštím si a otevírám se odpuštění všem
  • otevírám se vnitřnímu usmíření
  • podporuji v sobě dobro, lásku a život v míru


V průběhu harmonizačních cvičení se může dostavit vybavující vzpomínka na konkrétní situaci nebo na konkrétního člověka. V tu chvíli je vhodné s afirmacemi přestat a uvědomit si, že vaše osobní stanovisko k dané situaci nebo člověku resp. vaše hodnocení toho, co se vám vybavuje je subjektivní. Po této krátké uvědomovací pauze se doporučuje pokračovat s afirmacemi a podpořit celý proces tím, že se vzdáte vlastního hodnocení a necháte harmonii volný průchod.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

STUDIO Paprsek

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: 602 230 578
www.studiopaprsek.com

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora