Jste zde


Chrystalis tarot: Zlatavý, veselý a bezstarostný
RenataP

chrystalis tarot

Neřekla bych, že některý tarot umí být  bezstarostný. Vždyť přece většinou řeší životní trable? A přesto. A právě v tom je možná síla Chrystalis tarotu. Autorům se skutečně povedl, zavádí nás do koberců kapradí, čarokrásných lesů plných ještě čarovnějších bytostí, mystiky, ale i výjevů z obyčejného středověkého života. Kulaté, hladivé a zlatavé obrázky.

 

Příběhy na kartách jsou inspirující, ještě více ale inspirují netypicky pojaté texty v knížečce. Skutečně zastaví a donutí k zamyšlení se nad tématy svého života z různých úhlů pohledu.

I takových, které běžný tarot na první pohled nenabízí.

Veselé a bezstarostné: Skutečně!

Něco důvěrně známého je v Chrystalis tarotu a řekla bych, že právě to nás může oslovit nejvíc. Něco, co zahraje na strunku našeho dětství, vědomí sounáležitosti k předkům, k pohádkám, co zavoní jako něco tak dávno ztraceného...

A navíc některé karty jsou přejmenovány, zjemněny, jde se více do hloubky, do jiných úhlů pohledu, zezadu, ze strany....

... jednotlivé živly jsou také zastoupeny jinou symbolikou, což dává kartám jinou „příchuť“, můžete se víc zaměřit na skutečnou podstatu toho, co důvěrně znáte. Mince - kameny.... Najednou se ze symboliky mincí stává něco statického, víc těžkého, něco, co je základním kamenem našeho života. Třeba....

Najednou se můžete zamyslet nad svou otázkou jinak, vhodněji hledat odpovědi, vidět za pozadí otázky a tam najít kořeny svých odpovědí. V tom je Chrystalis tarot jedinečný.

Závěrem?

Karty pro hravé lidi.

Netypický, zapamatovatelný a komu padne do noty, ten si ho zamiluje. Navždy.

Dáme si příklad:

Desítka svitků: Tygr ve vyhnanství, jeho energie představuje zvrat štěstěny, která je nyní uvězněna. Náš poněkud zaražený tygr je držen v zajetí negativního cyklu, který souvisí s důležitou životní lekcí. Z této lekce je třeba se poučit dříve, než daný cyklus skončí. Do té doby se jednoduše bude neustále opakovat.

Karta je o rozpoznán nežádoucích vzorců v našem životě, které se opakují. Tyto vzorce jsou obvykle poháněny negativitou. Negativní chování je jako magnet, který přitahuje další  negativní chování. Vášnivá energie tygra překoná lekce, ze kterých jsme se ještě nepoučili.

......

Chrystalis tarot: Do karetní energie vnáší tato sada nejeden příběh. Jako dvorní karty se vám představí herecká společnost středověkých postaviček, které dodají vašim výkladům život. Hlavním cílem těchto karet je však sebeuvědomění.  „Všechny odpovědi máme v sobě,“ a tak nějak to je.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2019