Jste zde


Moudrost Hathorů od Toma Kenyona
RenataP

Moudrost Hathorů

Kniha je přepracované a doplněné vydání Civilizace Hathorů, které autor, Tom Kenyon vydal před dvaceti lety. Jak vidno, téma je stále  živé. Posunuli jsme se s naší civilizací o dvacet let dál a stále tu jsou ti, kdož údajně ovlivnili znalosti a moudrost starých Egypťanů.

 

A to je samo o sobě stále  živé téma, protože vezměte jen, kolik nových poznatků se o starém Egyptě za tu dobu objevilo. A stále nejsme u konce.

A tohle je takové studium té zvláštní intergalaktické civilizace, jež ovlivňuje vědomosti na Zemi, sem tam, jak je zrovna libo nebo jak to odpovídá nějakému univerzálnímu plánu, a to je další šlehačka a mlsání pro zvídavou lidskou duši. Představte si tedy, že skutečně sedíte nad rozhovorem, nad přepisem informací a znalostí, kterými tato civilizace disponuje.

A sem tam nahlédnete pod pokličku něčeho, co se ještě nezarylo lidem pod kůži, a hlavně autor věnuje velký prostor vlastnímu vědomí s cvičením. Rozšíření vědomí je totiž v tuto chvíli cestou k tomu, abychom změnili my sami svět.

A nabízí se otázka, jestli tohle nebylo součástí každé civilizace… a protože to zůstávalo nevyslechnuto, civilizace zmizela v propadlišti dějin. Kdoví. Na tohle opravdu nemáme žádné důkazy a můžeme jenom spekulovat a zamýšlet se nad podivnou cykličností, kterou vývoj lidstva má. Ale co rozhodně oceníme je…

GEOMETRICKÉ VNÍMÁNÍ

Pro mě naprostá novinka, ačkoliv jsem už znala to cvičení, ve kterém se vědomě snažíte vnímat nejen to, co se děje před vámi, ale také to, co se děje za vámi, vedle vás, pod vámi i nad vámi. Vnímání „do kuličky“, jak jsem si to sama pro sebe nazvala, je skvělým cvičením pro osvěžení mozku a oživení inteligence a cítění ubitého většinou jen těmi plochými a zmatečnými informacemi, kterými se zahlcujeme a kterými jsme v běžném žití doslova udusáni. A tady se geometrie rozkládá ještě do proudů, do těla, do vírů, do obrazců a povím vám, na tohle už si musíte opravdu najít víc času, ale rozhodně to za to stojí. I jen za pokus.

Kromě překvapivého zjištění, že matematika má opravdu logické zákony a stojí na ní logika světa, Země i vesmíru, mne překvapilo, jak i díky ní jsme spjati s veškerenstvem. Nejsme ničím jiní, ačkoliv neustále žijeme jako divní autopiloti odtržení od reality, která kolem nás skutečně je!

A jak dává smysl, a jak vám začnou docházet různé souvislosti a zlepšovat se vnímání, radost ze života, ve chvíli, kdy věci začnete vnímat z vícero stran. Autor tu povídá o sobě, o svých zkušenostech, i o zkušenostech svých klientů, načíná různá témata, která souvisí s historií, například zjištění, že ve starém Egyptě k výuce těchto umění nepřijímali lidé se slabým zdravím nebo sociálním zajištěním, protože jistá stabilita v životě je tu důležitá. Už jen to, že díky uvědomění si můžeme přivodit hluboké životní změny, změny ve vnímání svého života – to vyžaduje jistou připravenost. A důslednost.

Co se týče historie, autor často zavítá za dveře egyptských starých škol a poodhalí i tajemství bájí, pověstí i jejich staveb. Sem tam se dozvídáme něco, co… no, u čeho mě trochu mrzí, že tu nesedí egyptolog se zvídavou myslí, který by se nad tím vším zamyslel v dialogu.

Budeme si muset vystačit sami.

Tak příjemné počtení…

O autorovi:

Tom Kenyon je průkopníkem v práci s hlasem a zvukem. Svůj hlas s rozpětím téměř čtyř oktáv a své skladatelské dovednosti uplatňuje v tvorbě kompozic, které mění stavy mozku a transformují vědomí. Podílí se na výzkumu psycho-akustických technologií a ve spolupráci vyvíjí znační počet aplikací pro zvládání stresu, na podporu kreativity a inteligence či pro optimalizaci výkonnosti, což jsou metody, které dodnes používají mnozí terapeuti.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2018, www.anch-books.eu
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více