Jste zde


Magie
Ing. Roman Palka

Největším problémem, se kterým se část zasvěcenců setkává v průběhu výuky je sklon k magii. Může několik inkarnací brzdit mystiku .Je mnoho druhů a projevů magie s různým podílem dobra a zla, ale vždy je to sklon k ovlivnění druhého či situace samé. Problémy zasvěcenců vytvářejí zejména sklony k temné magií. Téměř v každém jsou tyto magické schopnosti z minulých životů, kdy se jejich ego snažilo prosadit novými prostředky. Dávalo si tím pocit síly, nadřazenosti, moci a důležitosti, proto je tak svůdná a populární. Byl to také projev pýchy ega, které tím zakrývalo svou nejistotu. Někdy se snažilo změnit okolí, protože se nechtělo změnit samo. Byla to i obranná reakce skrytého strachu na něco nepříjemného, sklon vybudovat si co nejsilnější ochranu, vedoucí k nesmyslnému nárůstu schopností v jeho rukou. Je to překročení kompetencí, běžné myšlení se nemá zabývat tak zásadními věcmi. Magie sice způsobí katastrofu, ale v určitém stádiu vývoje posunuje osobnost dál.

 

Magie jak temná tak bílá či sexuální blokuje od plného prožívání reality. Je to také útěk od omezenosti a fádnosti běžného životního stylu. Tím však vlastně ego vyvrací samo sebe, protože používá vyšších schopností než je samo a tím paradoxně přispívá k duchovnímu rozvoji.


Začalo to nevinně bezdůvodným ovlivňováním lidí, ale končilo to tragicky v magických soubojích. Po karmickém trestu se každý znovu narodil v materialistické společnosti a jeho schopnosti mu byly odebrány. V této civilizaci se klasická magie praktikuje málo. Až po částečném pročistění si zasvěcenec začíná všímat svých nevědomých magických projevů. U někoho to je snaha pro prosazení, kde dává energii do svého jednání aby se prosadilo. O takových lidech se říká, že mají silný charismatický vliv na druhé, ale popohánějí tak i sebe. Energeticky je to však vyčerpává. Jiný zase nenávistně útočí na každou kritiku a přitahuje nepříjemné situace. Někteří si rádi čtou knihy o magii, aniž by ji uměli, ba dokonce ani nevěří, že existuje ačkoliv ji v minulých životech aktivně prováděli.


Sklony k magii spojené s agresivitou jsou hlavním problémem channelingových zasvěcenců. Mágové znásilňují duchovnost svým pojetím a sami chtějí určovat na čem se bude pracovat. Pozměňují zaměření meditací a svévolně si mění nastavení osobnosti vůči sobě a okolí. Když si na magii nedají pozor, vtáhne je do pekla. Měli by si dát pozor co od ní chtějí a co přináší. Bílá magie je vědomá i nevědomá snaha kladně ovlivnit situaci. Bývá daleko méně častá a vytváří menší problémy. Jsou zde sklony k naivitě zkreslením pohledu na sebe i druhé a idealizaci svých sklonů.


Temná noc je těžká, vytáhne celou hloubku problému. Důvod je v jejich minulosti, je to také nejčastější důvod pádu z vyspělejších civilizací. Neprojevují se v magických praktikách, ale v často nevědomé snaze o ovlivnění až ovládnutí druhých, nebo ve skryté averzi vůči někomu i sobě. Pomocí telepatie lze tyto sklony snadno vystopovat a připomenout dotyčnému co dělá. Spolu s regresní a progresní hypnózou je to je nejosvědčenější způsob terapie. Osvědčuje se požádat INRIho o vedení terapeutického procesu, jež je často velmi bolestivý. I tak se tento problém značně úporný a musí se ho několik životů postupně a bolestivě zbavovat. Jsou velmi nepříjemné stavy, při kterých zasvěcenci často ztrácejí naději, že se jejich stav zlepší a potřebují podporu ostatních.


V průběhu duchovního vývoje je nutno všechny zablokované sklony uvolnit a pročistit vše, co je v disharmonii s vesmírem. Podmínkou duchovního rozvoje je odzbrojení magie. Veškerou ochranu je nutné předat nadvědomí. Ani kdyby se dostal do ohrožení života, nesmí ji použít, protože ví, že jde o zkoušku věrnosti.


Zasvěcenec nejprve dostane informaci ve snech, že se blíží nová kapitola duchovní výchovy. Zjišťuje si, co v minulosti dělal a jaké to mělo následky. Po několika měsících se v něm oživí skryté energie a sklony. Ucítí nové síly, pocity a schopnosti. Vnímá části, které ho k ní vyzývají i ty, které ho varují. Až teď pochopí, co je to magie. Uvolnily se mu bloky, které omezovaly vnímání a jednání, musí je nahradit správným přístupem. Odhalí se jeho zranitelné nitro a tím se prohloubí jeho vnímavost, snáze se dostává do hlubších stavů meditace, ale rovněž se snadněji rozzlobí. To je nebezpečné, protože jeho magie je již více funkční a mohla by druhé poškodit dokonce i nechtěně při vzájemném popichování. Začne v něm boj duchovní části s magickou egoistickou, jež pevně lpí na představě dominovat druhým a o vině a svých vyšších částech vědomí nechce slyšet.


Nemá se nechat strhnout tím, co magie nabízí. Je to vždy jen dočasné řešení problémů. Uvědomuje si, že magie odpovídá nižším úrovním než duchovnost a i energeticky je daleko slabší a méně vlivná.


V náboženských knihách se bohužel nepíše o tomto vážném problému, kterým prochází snad každý duchovní člověk. Bez možnosti komunikace s božskými silami se tento úkol dá jen těžko zvládnout. Zasvěcenec naštěstí ví, že je to jen další kapitola vývoje, která byla Jimi vyvolána. Chápe, že je pozorován a byl by varován, kdyby se blížilo vážné nebezpečí jeho selhání. Musí se naučit vnímat nové síly, chápat jejich původ a souvislosti a zaujmout k nim správný vztah. Klasickou magii už nemá důvod dělat, tu samočinně provádějí jeho vyšší složky osobnosti.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více