Jste zde


Co je ego
Ing. Roman Palka

Duchovnost je konec ega, v tom se všechny nauky shodují. Proč z ní tedy nemá strach? Protože se dokáže dobře přizpůsobit, najít v ní seberealizaci aby se povýšilo, vyniklo. Proto se opřádá mýty a iluzemi o tom, jak má duchovní člověk vypadat a jaký je vlastně Bůh. Vybírá si z nauk co se mu hodí. Nechce kritiku, aby mu někdo narušoval svobodu, to by mohlo být ohrožené. To byla podstata sporů mezi Kristem a farizeji. Proto je tak málo pokročilých mystiků. Někdy chce ego naivně potlačit samo sebe, ale tím se ještě více zablokuje dokonalé Tvořivosti Života.

 

Celý život se nemění, opakuje stále totéž a docela mu to vyhovuje. Má to samozřejmě také své místo ve Stvoření. Duchovní vývoj však vždy obsahuje postupné zdokonalování vnímání i dary Ducha.


Ego také nechce pracovat se svým strachem, agresivitou. Raději se takovým situacím vyhne. Karma, vedená božskými silami, ho k tomu nutí zesílením problémů a vzniká temná noc duše.


Co je vlastně ego? Není to individualita, ta nám byla dána při stvoření Bohem i s úkoly, jež máme plnit. Je to blok mezi jejími spodními a Horními částmi. Ty jsou tak Jiné, nepochopitelné spodku, příliš je zneklidňují, ukazují jim jejich omezenost a určují jim jen podřadnou roli v rozhodování. Nutí je do transformace, ale spodek má raději klid. Horní však mají po ruce mocné nástroje karmy, cesta je jen delší a bolavější. Je na ni nekonečno času. Poradí si vždy, to patří do Života Boha, hledat zatoulané ovečky.


Ego nemůže pochopit Život, jež ho o několik řádů převyšuje. Nemůže zničit samo sebe, vytáhnout se za tkaničky bot z bláta, kam stále padá. Jedinou možností je pochopit situaci a odevzdat se vedení božskému Já, musí si zvyknout…


Toho si byly všechny duchovní systémy vědomy, proto kromě svatých písem doporučovaly vedení božskými silami. Křesťané mají být vedeni osobně Kristem či Duchem Svatým. To by znamenalo umět s Nimi komunikovat a to vůbec není běžné. Guruú také mnoho není a denní kontakt je vyjímkou. Pro nastavování zrcadla je však nezbytný.


Při dobrém kontaktu s vyššími Já či jinými božskými silami v rozhovorech i meditacích již ego nedělá velké problémy, protože dobře zná božské Já, Pána individuality. Nemusí se stále trápit mindrákem ze sebe. Tyto spodní části - emoce a myšlení pak dělají to, co je potřeba. Už nerozhodují. Poznávají sice ohromující silné, nové a neznámé pocity a skutečnosti, ale vědí, že se mohou spolehnout. Bůh je jediný skutečný Pán.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více