Jste zde


14. HEATHER - poslouchej, něco ti povím...
Pavla Aligová

Hether typ se rád podělí o své zážitky, starosti a intimnosti. Nezáleží jestli se o ně dělí se svým blízkým nebo osobou zcela neznámou. Při líčení svých trampot neočekává konstruktivní rady od svého posluchače. Jeho hlavní pohnutkou je najít osobu (oběť), která mu naslouchá.

 


Heather

Možná jsme tento typ člověka potkali na autobusové zastávce a již po pár minutách se dozvěděli celý jeho životní příběh, náš osobní názor je pro něho nepodstatný. Povídá a povídá a nepustí nás ke slovu. Vše se točí jen kolem jeho osoby. Tragédii tohoto stavu je absolutní neschopnost chápat rovnováhu mezi pojmy BRÁT a DÁVAT!

 

Pokud se typ Heather vmísí do nějaké debaty, snaží se strhnout pozornost jen na svoji osobu a názorům ostatních vůbec nenaslouchá.

 

Počátek tohoto neutěšeného vývoje sahá do dětství, kdy byl tento jedinec citově zcela zanedbán, nenašel nikoho s kým by se podělil o své dětské strachy, starosti a trápení (tehdejší stav Mimulus). To můžeme pozorovat u rodin, které praktikují tělesné tresty jako je například bití řemenem apod., podstatné jsou jen známky ve škole, disciplína, o citech se nemluví.

 

S tímto stavem citové podvýživy se dotyčný nevyrovnal ani v dospělosti a jeho bývalý stav Mimulus (viděno očima dítěte) přechází do stavu Heather. Zpočátku je každý ochoten tomuto člověku naslouchat a rád nabídne i pomoc. Na konci tohoto snažení je většinou jen zklamání. Heather se totiž stal sám pro sebe tím nejužitečnějším bodem sluneční soustavy, myslí jen na sebe a svoje problémy, nabídnutou pomoc bere jako samozřejmost, kterou nedokáže ocenit.

 

Typ Heather tvrdí:

  • moji přátelé si stěžují, že jim stále skáču do řeči a neumím naslouchat
  • když se cítím mizerně, okamžitě musím někomu zavolat
  • navštěvuji jen společnost, kde se mohu stát středem pozornosti
  • ráda bych se provdala za nějakou známou a bohatou osobnost

 

Posláním esence Heather je porozumnění, že to, co bezúspěšně hledám u ostatních, se skrývá v mém vlastním nitru. Důvěra ve své vlastní schopnosti, zbavení se otrocké a naivní závislosti na cizí osobě a odnaučení se jen nenasytně brát, brát, brát
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více