Jste zde


Psychologická astrologie - cesta k sebepoznání a růstu IV.
Mgr. Marie Hlávková

I z důvodu péče o naše zdraví je jedním z nejdůležitějších úkolů našeho života odstraňovat postupně všechny naše bloky, balasty a nánosy, komplexy, a nalézat to své čisté, neporušené, ukryté jádro našich pravých schopností, dispozic, talentů. Naším úkolem je stát se sami sebou. Naším úkolem je nalézt onen biblický "poklad ukrytý na poli". Při jeho hledání si nejdříve umažeme ruce od hlíny a humusů, ale odměnou nám bude čisté zlato. Teprve když vysvobodíme své pravé schopnosti a dispozice z područí utržených ran, můžeme vzlétnout jako motýli k nebi.

A právě horoskop nám může odkrýt, které schopnosti máme a například nevyužíváme a proč, nebo naopak jestli žijeme v souladu sami se sebou a realizujeme onen plán, onu cestu, jíž jsme dostali do vínku.

Velice mne vždy potěší, když se setkám s člověkem, který realizuje, nebo začíná realizovat svůj potenciál.

Před dvěma a půl lety jsem se setkala s klientkou, cizinkou, z jejíhož horoskopu byly mimo jiné velmi patrné velmi silné dispozice udělat kariéru, být vidět mezi lidmi, vystupovat na veřejnosti a to v oblasti zdravého životního stylu (tyto dispozice byly především patrné v silně obsazeném 10.domě - Slunce, Luna, Merkur ve Lvu a Panně) .

Tato klientka si své schopnosti velmi silně uvědomovala, řekla bych dokonce, že až moc, a v době, kdy jsme se setkaly byla tiskovou mluvčí zahraniční pobočky Greenpeacu. Byla hodně suverénní a pyšná a kosmické zákony nebrala na zřetel. Myslela si, že je nejlepší a všechno dokáže sama, bez Boží pomoci. Domnívala se, že má všechno ve svých rukou. Jediná věc, která jí doopravdy dělila od realizace jejího potenciálu, byla její pýcha. (potenciál Vodnáře a Lva) Měla pocit, že má naprostou kontrolu nad svým životem a všechno dokáže. Naše konzultace pokračovaly, klientka si během naší práce začala uvědomovat, i díky různým drsným otřesům, které se jí přihodily, že ona sama není pánem svého osudu a stala se více pokornou.

Dostala se až na naprosté finanční dno a ještě hlouběji, ztratila všechny své věci, práci, ocitla se v cizí zemi bez pomoci. Byla naprosto bezmocná, vydaná všanc, bez přátel a pomoci, velmi nemocná. Bůh jí dostal na kolena. Nechtěla totiž dobrovolně uznat, že není pánem svého života, tak se to stalo nedobrovolně. Teprve v okamžiku, kdy se vnitřně vzdala a rezignovala na svou moc, teprve v okamžiku, kdy si přiznala: "Ne má, nýbrž tvá vůle se staň, Otče," teprve v tom okamžiku začala zase stoupat nahoru. Nyní již téměř rok pracuje ve velké zahraniční televizi, připravuje a moderuje pořady o ekologii a přírodě, a je velmi spokojená.

Na druhou stranu se také setkávám s klienty, kteří si své kvality vůbec neuvědomují, a považují se za naprosto neschopné a nemožné. Tito lidé sami sebe natolik podceňují, že na sobě často nemohou nalézt jedinou pozitivní vlastnost nebo schopnost. Když je vyzvu, aby si na papírek napsali seznam svých plusů i mínusů, přinášejí listy popsané odshora až dolu svými domnělými negativy, kdežto strana pozitiv zeje naprostou prázdnotou.To, že v podhoubí jich problému stojí vždy obrovské trauma, není již třeba zdůrazňovat. Těší mne, že při astro-terapii s těmito lidmi můžeme mimo jiné začít vytahovat na světlo boží právě jejich potlačené pozitivní stránky, jejich dobrotu, laskavost, nesobeckost, podnikavost, praktičnost, atd. Z horoskopu pak vytahujeme jejich pracovní kvality, umělecké talenty...doslova a do písmene vykopáváme ten obrovský zlatý poklad ležící ladem. Tito lidé pak velice často sedí naprosto omráčeni, nebo brečí dojetím a opakují jen:"...opravdu jsem laskavá? Je možné, že jsem opravdu tvořivá a podnikavá? Vždycky jsem si o sobě myslela, že jsem špatná a neschopná."Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Mgr. Marie Hlávková

Zaměření: Astrologicko-psychologické poradenství,
Psychologický výklad osobního horoskopu,
partnerský horoskop,
průběžné astrologicko-psychologické konzultace,
astrologická terapie,
tarot.
Pomoc s řešením problémů a hledáním své životní cesty.

Kontakt: Astrologická poradna Luna,
Andrštova 4
Praha 8 - Libeň
241 470 519
604 374 292
astrologie.hyperlink.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více