Jste zde


Psychologická astrologie - cesta k sebepoznání a růstu
Mgr. Marie Hlávková

Často se mne lidé ptají, co se dá určit pomocí astrologie. Ptají se, zda je náš osud předurčen planetami. Neví zda se tomu dá věřit. A jak astrologie funguje? Co je to psychologická astrologie?

 S takovými a dalšími otázkami se velice často setkávám. Lidé neví. Po letech mlčení se nyní sice s informacemi i astrology roztrhl pytel, ovšem v té záplavě se velice těžko plave. Mnoho lidí stále neví, co můžou od astrologie očekávat. Často mají pocit, že jim astrologie odpoví na otázky, kdy se ožení nebo vdají a za koho, kdy porodí dítě, jestli jim bude vynášet podnikání či jestli se k nim vrátí partner. To je tradiční pojetí astrologie.

Jeden klient ode mne chtěl slyšet, zda a kdy si vydělá velké peníze a druhý, jestli se opět sejde se svou ženou. Když jsem jim řekla, že to ve velké míře záleží na nich, byli zklamáni. Mnoho lidí zůstává v přesvědčení, že jim astro-psycholog řekne například: "zítra nikam nechoďte, mohl byste si zlomit nohu, za týden vsaďte ve sportce a za výhru jeďte k moři, tam se setkáte se svou životní láskou a budete spolu mít tři děti." Je fakt, že asi existuje řada astrologů, kteří umí předpovídat velmi dobře a někomu to může pomoci. Z mého pohledu je to však velice povrchní pojetí.

Jeden klient za mnou přišel ve velice zbědovaném stavu, s permanentní depresí, léčící se antidepresivními prášky. Přede mnou obešel již mnoho léčitelů, numerologů, astrologů a psychologů, ovšem s velmi malým efektem. Chtěl ode mne slyšet právě onen "recept na štěstí", rychlou cestu, jak se zbavit depresí. "Chci se zbavit depresí co nejdříve", sdělil mi na úvod. Nechtěl přemýšlet o svém životě a o tom, že už dvacet let dělá práci, kterou nemůže ani cítit a stresuje ho, nechtěl uvažovat o tom, kde se berou jeho obrovské pocity méněcennosti a proč pociťuje prázdnotu, nechtěl se zamyslet nad tím, proč vyhledává společnost lidí, kteří mu nic neříkají. Radši četl knihu Optimistou snadno a rychle.

Když jsem mu sdělila, že jej čeká dlouhá a namáhavá práce, hledání sebe sama, odkrývání vnitřních pokladů, které v sobě hluboce ukryl a zašlapal, obtížný proces sebepoznání, nechtěl o tom nic slyšet. Ani na sobě nebude nic měnit a do práce bude chodit dál, i když tam umírá zaživa. Chce se uzdravit hned a nemá zájem se vnitřně proměnit, chce, aby psychologickou práci na něm samém vykonal někdo jiný - léčitel, astrolog.... Nechtěl přijmout odpovědnost za svůj život. A právě odpovědnost sama za sebe, za svůj život, je v psychologické astrologii a astrologické terapii jedna z nejdůležitějších věcí. Záleží totiž ve velké míře jen na nás, jestli budeme chtít podstoupit dlouhou, namáhavou, ale ozdravnou cestu do svého nitra, třeba za pomoci horoskopu a astro-terapie, nebo se budeme upínat laciné a nefunkční recepty předpovídající bohatství a lásku.

Na druhou stranu mám velkou radost, že hodně lidí za mnou chodí a ptají se: Kdo jsem? Jaká je má životní cesta? Co mám dělat? Proč mám problémy? Kde je příčina mého utrpení? Proč jsem nemocný? Tito lidé očekávají od horoskopu a jeho psychologického výkladu hlubší sebepoznání a schopnost pochopit lépe sebe, své životní kroky a kolize. Ptají se na hlubší příčiny svého chování i chování druhých. A právě tohle jsou dotazy, s jejichž objasňováním může psychologická astrologie velmi pomoci.

Psychologická astrologie, která k nám velmi pomalu proniká ze západních zemí, totiž vychází z poznatků moderní psychologie. Současná astrologie se pokouší porozumět lidské duši, nitru člověka, dispozicím, které se v nás skrývají a projevují napovrch nějakou konkrétní formou. Díky horoskopu se může setkat člověk sám se sebou, pochopit své vnitřní pochody i napětí, může nalézt zdroje svých problémů v reálném životě. Planety, znamení, konstelace zobrazují symbolickou formou schéma naší psychiky. Cokoliv se člověku stane, včetně nemoci, hádky, nehody, lásky, štěstí, všechno odráží vnitřní dispozice člověka zachycené v horoskopu. Horoskop je pak jakýmsi průvodcem na naší nelehké cestě životem, pomůže nám pochopit, kde jsme sešli z té své pravé cestičky, proč se nám stalo to a to, atd.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Mgr. Marie Hlávková

Zaměření: Astrologicko-psychologické poradenství,
Psychologický výklad osobního horoskopu,
partnerský horoskop,
průběžné astrologicko-psychologické konzultace,
astrologická terapie,
tarot.
Pomoc s řešením problémů a hledáním své životní cesty.

Kontakt: Astrologická poradna Luna,
Andrštova 4
Praha 8 - Libeň
241 470 519
604 374 292
astrologie.hyperlink.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více